Do czego służy kwas hialuronowy i gdzie można go stosować? Po jakim czasie działa kwas hialuronowy? Czym się różni kwas hialuronowy od botoksu? Czy można przyjmować kwas hialuronowy w ciąży lub kiedy planuje się w nią zajść? Czy zabieg jest bezpieczny? Na te i inne popularne pytania dotyczące kwasu hialuronowego odpowiedzieliśmy w dzisiejszym artykule. Jeżeli rozważasz zapisanie się na zabieg, koniecznie przeczytaj!

 

Kwas hialuronowy do twarzy – do których części?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego na twarz stanowi najpopularniejszą odmianę liftingu hialuronowego. Osoby decydujące się na niego mogą wymodelować całą skórę twarzy bądź jej fragmenty. Popularne zastosowania to kwas hialuronowy pod oczy, na czoło, do ust oraz w ich okolice, na nos, policzki. Kwas hialuronowy służy do poprawienia kondycji skóry także niższych partii ciała: bezpośrednich, np. szyi i dekoltu, ale także odległych, chociażby dłoni.

Najpopularniejsze zastosowania to:

 

Do czego służy kwas hialuronowy?

Osoba zdecydowana na kwas hialuronowy po zabiegu może spodziewać się poprawy kondycji skóry. Ubytki kwasu hialuronowego naturalnie występującego w ciele zostają uzupełnione, co skutkuje wygładzeniem zmarszczek, przyspieszeniem procesu regeneracji ran i blizn, podniesieniem zwiotczałych fragmentów skóry, ujędrnieniem i napięciem, nawodnieniem, przywróceniem młodego wyglądu i stanu skóry, wymodelowaniem twarzy.

Kwas hialuronowy na twarz – efekty zabiegu:

  • ujędrnienie,
  • napięcie,
  • wygładzenie,
  • podniesienie,
  • wymodelowanie,
  • nawodnienie,
  • odżywienie.

 

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, nie wywołuje alergii ani nie prowadzi do odrzucenia po podaniu. Mogą jedynie wystąpić krótkotrwałe skutki uboczne takie jak obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie, świąd bądź ból, krwiak w miejscu wkłucia. Mijają po dwóch-trzech dobach. Sam zabieg również wiąże się z minimalnym ryzykiem. Kiedy kwas hialuronowy podaje doświadczony lekarz, wykorzystuje cieniutką igłę eliminującą zagrożenie porażenia nerwu.

 

Czym się różni kwas hialuronowy od botoksu?

Botoks jest toksyną botulinową produkowaną przez bakterię, a kwas hialuronowy stanowi substancję naturalnie występującą w ciele. Ten pierwszy sprawdza się do wygładzania zmarszczek mimicznych, które powstają w wyniku dynamicznego ruchu skóry. Wszystko dlatego, że botoks chwilowo paraliżuje i osłabia przewodnictwo mięśni. Z kolei kwas hialuronowy do twarzy wypełnia ubytki wynikające z naturalnego starzenia organizmu ludzkiego i wchłaniania “oryginalnego” kwasu.

 

Jak działa kwas hialuronowy bez igły?

Metoda typu “kwas hialuronowy bez igły” polega na podaniu substancji czynnej pod ciśnieniem poprzez ujścia gruczołów łojowych. W ten sposób, bez użycia strzykawki, kwas hialuronowy przedostaje się bezpośrednio do skóry właściwej. Jest to zabieg innowacyjny, mający zarówno zalety, jak i wady – warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji, którą metodą wykonać lifting.

 

Czy można zaaplikować kwas hialuronowy w ciąży?

Nie istnieją badania wskazujące na to, by kwas hialuronowy w ciąży mógł zagrozić dziecku. Jednocześnie nie istnieją badania przeciwne. Z tego względu uważa się, że ciąża i okres laktacji stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Powodem jest chociażby fakt, iż układy hormonalny i immunologiczny kobiety w ciąży ulegają dużym zmianom, więc trudno przewidzieć, jak kwas hialuronowy wpłynie na organizm konkretnej pacjentki.

 

Czy kwas hialuronowy na zmarszczki wygładzi skórę?

Tak, kwas hialuronowy na zmarszczki działa w sposób bezpośredni i precyzyjny. Zwiotczenia i zmarszczenia ulegną wygładzeniu, kiedy substancja uzupełni ubytki w skórze. Efekty pod oczami i wokół ust widać natychmiast.

 

Po jakim czasie działa kwas hialuronowy?

Jeżeli zdecydujesz się na kwas hialuronowy, po jakim czasie efekty staną się widoczne? Odpowiedź na to pytanie jest pozytywna – rezultaty widać od razu. Natomiast warto pamiętać o występujących u niektórych osób krótkotrwałych skutkach ubocznych: opuchliźnie czy zaczerwienieniu, które znikają po maksymalnie trzech dobach. A zatem po jakim czasie działa kwas hialuronowy? Od razu, natomiast efekty oceń dopiero po trzech dniach.

 

Na ile starcza kwas hialuronowy?

Odpowiedź na pytanie, na ile starcza kwas hialuronowy, zależy od kondycji skóry danej osoby oraz jej indywidualnych cech. Działanie kwasu hialuronowego określa się na sześć do dwunastu miesięcy, natomiast są szczęśliwcy, u których kwas hialuronowy pozostaje w skórze nawet przez dwa lata.

 

Kwas hialuronowy – od ilu lat dozwolony jest zabieg?

Czy nastolatki mogą stosować kwas hialuronowy? Od jakiego wieku dostępny jest zabieg? Ze względu na wymagania prawne do gabinetu może przyjść jedynie osoba pełnoletnia. Warto też zauważyć, że młode osoby mają naturalny kwas hialuronowy i nie potrzebują dodatkowego. Lepiej troszkę poczekać.

 

Kwas hialuronowy a starania o dziecko – czy zabieg może zaszkodzić?

Kwas hialuronowy przed ciążą nie jest szkodliwy dla dziecka ani przyszłej mamy. Jeżeli kobieta stara się o dziecko, ale jest pewna, że jeszcze nie zaszła w ciążę, jak najbardziej może wykonać lifting twarzy kwasem hialuronowym. Ponadto zajście w ciążę w okresie, w którym wstrzyknięty kwas hialuronowy wciąż pozostaje w skórze, nie powoduje żadnego ryzyka.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *