Lifting brwi

(Skroniowy)

Skroniowy lifting brwi (zwany też liftingiem czoła) polega na chirurgicznym wycięciu fragmentu skóry w linii włosów. Jego celem jest poprawienie estetyki twarzy poprzez podniesienie linii brwi oraz wygładzenie czoła (redukcja bruzd i zmarszczek na czole oraz w okolicach oczu). Zabieg nadaje twarzy pogodniejszy, bardziej łagodny wyraz. Wykonanie odpowiedniego cięcia pozwala dodatkowo na osiągnięcie efektu „kociego oka” oraz uwydatnienie kości policzkowych. 

LIFTING SKRONIOWY – WSKAZANIA DO ZABIEGU

Lifting skroniowy adresowany jest do osób o nisko osadzonych brwiach, które chciałyby „otworzyć” oczy i poprawić estetykę twarzy. Zabieg stanowi alternatywę dla liftingu bezpośredniego (direct brow lift), skierowaną przede wszystkim do pacjentów o rzadkich i jasnych brwiach, którzy obawiają się problemów ze zniwelowaniem blizny na wysokości brwi. W przypadku liftingu skroniowego blizna jest zdecydowanie mniej widoczna, bowiem maskują ją włosy.  

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć z przodu i z profilu przy otwartych i zamkniętych oczach na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU LIFTINGU SKRONIOWEGO

Na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić aspirynę oraz inne leki rozrzedzające krew (w przypadku leków zażywanych regularnie należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego).

Na 2 tygodnie przed zabiegiem warto wprowadzić suplementy diety z wyciągiem z kasztanowca (np. Aescin) oraz zażywać Rutinoscorbin i  witaminę C.

Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii krwi wraz z czasami krzepnięcia (badanie APTT i INR).

LIFTING BRWI – PRZEBIEG ZABIEGU I MOŻLIWE POWIKŁANIA

Zabieg wykonywany jest przy użyciu skalpela w znieczuleniu miejscowym, na specjalne życzenie pacjenta można dodatkowo podać środek uspokajający. Szwy zdejmuje się po 10-14 dniach po zabiegu, a blizna jest niewidoczna, gdyż znajduje się na poziomie włosów. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast i są długotrwałe, jednak ich utrzymywanie się uzależnione jest od uwarunkowań anatomicznych i genetycznych oraz trybu życia.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne i krótkotrwałe siniaki, krwiaki i obrzęki, które powinny ustąpić do kilku dni po operacji.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 6000zł

Czas trwania: 2,5h