Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat pozyskiwany z krwi własnej pacjentów, w którym stężenie płytek krwi jest większe niż w osoczu fizjologicznym (naturalnym). Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, określana też jako „wampirzy lifting”, wykonywana jest w celu poprawy jakości skóry twarzy, szyi i dekoltu, zwiększenia jej elastyczności i stopnia nawilżenia. Osocze bogatopłytkowe doskonale rewitalizuje i odżywia skórę, poprawia jej ukrwienie, napięcie i gęstość, stymuluje produkcję kolagenu i wzmacnia naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry.

ZASTOSOWANIE OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO

Dzięki stymulacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych skóry osocze bogatopłytkowe stosuje się też w terapii trudno gojących się ran, blizn i rozstępów. Dodatkowo PRP wzmacnia ukrwienie skóry, dzięki czemu zatrzymuje proces wypadania włosów, można go więc wykorzystywać przy terapii łysienia.

W pierwszej fazie zabiegu pobierana jest niewielką ilość krwi (ok. 15 ml), którą następnie umieszcza się w specjalnej wirówce, dzięki czemu
następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W efekcie wirowania otrzymuje się zagęszczone płytkami osocze, które następnie wykorzystuje się do wykonania zabiegu z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30-45 minut. Do kilku dni po zabiegu mogą utrzymywać się ślady ukłucia i drobne zaczerwienienia.

EFEKTY ZABIEGU OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po ok. 2 tygodniach i ulegają stopniowemu polepszeniu wraz z postępującym procesem regeneracji skóry oraz produkcji kolagenu. Najlepsze efekty przynosi wykonanie serii ok. 3-4 zabiegów w odstępie miesiąca każdy. Rezultaty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym mogą utrzymywać się ponad rok, jednak jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji. W celu zachowania ciągłości efektu całą procedurę można powtarzać co 12 miesięcy.

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena: 1250 zł

Czas trwania: 1h

Dla tego zabiegu przygotowaliśmy specjalne Pakiety promocyjne. Szczegóły w naszym cenniku: