Korekta powiek górnych

(Blefaroplastyka)

Zabieg polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry oraz przepuklin tłuszczowych z górnych powiek, a także na skróceniu mięśnia okrężnego oka. Zabieg wykonywany jest metodą chirurgiczną w znieczuleniu miejscowym, na specjalne życzenie pacjenta można dodatkowo podać środek uspokajający. Podczas zabiegu zakłada się szew śródskórny (kosmetyczny), wzmacniany w razie potrzeby pojedynczymi szwami węzełkowymi. Szwy zdejmuje się po 7-10 dniach od zabiegu, blizna nie jest widoczna, gdyż przebiega wzdłuż naturalnego załamania powieki. Szczegółowe zasady pielęgnacji blizny przedstawiane są pacjentom podczas rozmowy po zabiegu oraz na specjalnej ulotce. Po upływie kilku miesięcy proces niwelowania blizny można dodatkowo wspomagać poprzez specjalne preparaty i zabiegi laserowe. 

Blefaroplastyka to „specjalność zakładu” kliniki medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic w Bielsku-Białej – wykonaliśmy już kilka tysięcy zabiegów korekty powiek górnych i dolnych!

Aby zobaczyć efekty zabiegu, zapraszamy do naszej galerii

WSKAZANIA DO ZABIEGU KOREKTY POWIEK

Istnieją dwa rodzaje wskazań do zabiegu korekty powiek górnych (blefaroplastyki):

  • Medyczne/funkcjonalne − ograniczone pole widzenia wskutek nachodzenia powieki nieruchomej na ruchomą, nadmiar skóry i przepukliny tłuszczowe na powiekach górnych.
  • Estetyczne/kosmetyczne – zachodzą wówczas, gdy pacjentom przeszkadza wygląd oczu, źle się z tym czują, jest on źródłem dyskomfortu i kompleksów − oczy wyglądają na ciężkie, zmęczone i postarzają ogólny wygląd twarzy.

U osób w młodym wieku odradza się wykonanie zabiegu blefaroplastyki, o ile nie zachodzą po temu wyraźne wskazania medyczne.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć z przodu i z profilu przy otwartych i zamkniętych oczach na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH – EFEKTY

Plastyka powiek znacząco poprawia estetykę oczu, niweluje efekt „ciężkich”, zmęczonych powiek, poszerza pole widzenia, dzięki czemu dodatkowo eliminuje potencjalną przyczynę bólu głowy. Podstawowym efektem jest odmłodzenie i „otworzenie” oczu, przywrócenie im młodzieńczego blasku oraz zniwelowanie wrażenia ciężkości powiek. Efekty zabiegu korekty powiek górnych mogą być trwałe, wszystko zależy jednak od uwarunkowań anatomicznych i genetycznych oraz trybu życia.

W niektórych przypadkach, aby osiągnąć optymalny efekt, zabieg korekty powiek górnych należy wykonywać razem z liftingiem brwi (direct brow lift). Ustalenie optymalnej procedury poprawy estetyki powiek górnych następuje podczas indywidualnych konsultacji.

KOREKTA POWIEK – POWIKŁANIA

Blefaroplastyka jest obarczona niewielkim stopniem ryzyka, jednak jak każdy zabieg chirurgiczny niesie możliwość powikłań. Najczęściej występujące następstwa zabiegu to siniaki, krwiaki i obrzęk. Jest to normalne i nie stanowi powodu do niepokoju. Przy odpowiedniej pielęgnacji wszystkie objawy powinny ustąpić w ciągu paru dni od zabiegu. Pełna informacja na temat możliwych powikłań udzielana jest pacjentom przed wykonaniem zabiegu.

Pamiętaj też, że jeśli po operacji korekty powiek wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, zawsze możesz się z nami skontaktować i uzyskać odpowiednią pomoc.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU BLEFAROPLASTYKI?

Aby uniknąć nadmiernego krwawienia podczas zabiegu, na 3 tygodnie przed planowaną operacją blefaroplastyki nie należy przyjmować aspiryny ani innych leków rozrzedzających krew (w przypadku leków zażywanych regularnie należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego).

Żeby zredukować ryzyko siniaków i obrzęków, na 2 tygodnie przed zabiegiem warto wprowadzić suplementy diety z wyciągiem z kasztanowca (np. Aescin) oraz zażywać Rutinoscorbin i witaminę C.

Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii krwi wraz z czasami krzepnięcia (badanie APTT i INR).

CZEGO NIE MOGĘ ROBIĆ PO ZABIEGU KOREKTY POWIEK?

Do 3 dni po zabiegu nie należy myć włosów, a także zakładać soczewek kontaktowych. Do tygodnia po zabiegu nie powinno się zażywać gorących kąpieli i korzystać z sauny. Należy też ograniczyć kontakty intymne i spożywanie alkoholu. Do 3 tygodni po zabiegu nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych oraz podejmować nadmiernego wysiłku, a do miesiąca nie powinno się chodzić na basen.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 2500 zł

Czas trwania: 1,5-2h