Lifting brwi

(Direct brow lift)

Zabieg direct brow lift polega na chirurgicznym wycięciu elipsoidalnego fragmentu skóry znad brwi. Jego celem jest „otworzenie” oczu oraz poprawienie wyglądu poprzez podniesienie linii brwi, co odmładza twarz oraz nadaje jej bardziej radosny, pogodny wyraz. Ponadto zabieg pozwala zniwelować asymetrię brwi, a dzięki wykonaniu odpowiedniego cięcia można także uzyskać efekt „kociego oka”.

W niektórych przypadkach, aby osiągnąć optymalne rezultaty, zabieg należy wykonywać razem z korektą powiek górnych (blefaroplastyką). Podczas bezpłatnych konsultacji doradzimy Ci, jakie rozwiązanie wskazane jest w Twojej sytuacji.

Aby zobaczyć efekty zabiegu, zapraszamy do naszej galerii

WSKAZANIA DO ZABIEGU LIFTINGU BRWI

Zabieg direct brow lift przeznaczony jest dla osób o nisko osadzonych brwiach (może to być wrodzona budowa anatomiczna albo też efekt procesu starzenia się tkanek i wiotczenia skóry) lub osób o wyraźnej asymetrii brwi (wrodzonej lub nabytej np. wskutek uszkodzenia nerwu). Dzięki wykonaniu odpowiedniego cięcia możliwe jest wyrównanie brwi i podniesienie ich do określonego poziomu. Należy przy tym zachować umiar i ostrożność, by uniknąć uniesienia brwi do wysokości, przy której twarz przybrałaby wyraz permanentnego zdziwienia. Dzięki bogatemu doświadczeniu i doskonałemu wyczuciu estetycznemu w gabinecie Jakubowska Esthetic możesz mieć pewność, że uzyskasz naturalny efekt zabiegu, którym cieszyć się będziesz przez długie lata.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć z przodu i z profilu przy otwartych i zamkniętych oczach na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

BEZPOŚREDNI LIFT BRWI – PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Aby uniknąć nadmiernego krwawienia podczas zabiegu, na 3 tygodnie przed planowanym liftingiem brwi należy odstawić aspirynę oraz inne leki rozrzedzające krew (w przypadku leków zażywanych regularnie należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego).

Żeby zredukować ryzyko siniaków i obrzęków, na 2 tygodnie przed zabiegiem warto wprowadzić suplementy diety z wyciągiem z kasztanowca (np. Aescin) oraz zażywać Rutinoscorbin i  witaminę C.

Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii krwi wraz z czasami krzepnięcia (badanie APTT i INR).

DIRECT BROW LIFT – PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonuje się przy użyciu skalpela w znieczuleniu miejscowym. Na specjalne życzenie pacjentów można dodatkowo podać środek uspokajający. Szwy zdejmuje się po 10-14 dniach po zabiegu, a blizna „chowa się” w górnej granicy brwi. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne i krótkotrwałe siniaki, krwiaki i obrzęki, które powinny ustąpić do kilku dni po operacji. Efekty widoczne są od razu po zabiegu i są długotrwałe, jednak ich utrzymywanie się uzależnione jest od uwarunkowań anatomicznych i genetycznych oraz trybu życia.

LIFTING BRWI − BLIZNA

Podczas zabiegu bezpośredniego liftingu brwi cięcie wykonuje się tak, by ukryć późniejszą bliznę w górnej linii brwi. Należy jednak pamiętać, że nawet prawidłowo wykonane szycie oraz odpowiednia pielęgnacja pooperacyjna nie gwarantują, że blizna nie będzie widoczna, zwłaszcza u młodszych pacjentów oraz osób o jasnych, delikatnych i rzadkich brwiach. Proces niwelowania blizny można wspomagać przy użyciu specjalnych preparatów oraz zabiegów laserowych.

W przypadku direct brow lift bardzo dobrze sprawdza się uprzednie wykonanie makijażu permanentnego brwi, które również można wykonać w gabinecie Jakubowska Esthetic. Makijaż permanentny doskonale maskuje bliznę po zabiegu liftingu brwi. Alternatywą może być również wykonanie liftingu skroniowego z cięciem przebiegającym w linii włosów.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 2000zł

Czas trwania: 1,5-2h