Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (HA) to jedna z najpopularniejszych substancji wykorzystywanych w celu wypełniania bruzd na twarzy, korekcji nosa, modelowania brody i ust. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie pod postacią soli sodowej. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody i zapewnienie odpowiedniego stopnia nawilżenia skóry i tkanek. Każdego dnia nasz organizm wydala około 30% obecnego w nim kwasu hialuronowego, który jednak bardzo szybko się odradza. Z wiekiem proces odnawiania się cząsteczek kwasu maleje i borykamy się z takimi problemami, jak np. zmarszczki, suchość i wiotczenie skóry.

KWAS HIALURONOWY – MECHANIZM DZIAŁANIA

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego są bezpieczne i działają w sposób naturalny, wykorzystując własne mechanizmy regeneracyjne organizmu. Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy wiąże się z wodą w skórze i zwiększa swoją objętość, dzięki czemu następuje wypełnienie zmarszczek i bruzd. Dodatkowym efektem jest nawilżenie i ujędrnienie skóry.

JAK WYGLĄDA PODANIE KWASU HIALURONOWEGO?

Kwas hialuronowy posiada konsystencję żelową. Zostaje podany pacjentom za pomocą cienkiej igły lub kaniuli, co znacząco zmniejsza ryzyko odczuwania bólu bądź dyskomfortu. Przed zabiegiem pacjentom może zostać nałożona maść znieczulająca. Zabieg trwa ok. 30 minut, po jego zakończeniu pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności. Mogą wystąpić krótkotrwałe (do 3-7 dni po zabiegu) skutki uboczne, takie jak zasinienie lub zaczerwienienie skóry, obrzęk, opuchlizna, krwiaki lub delikatny ból w miejscu podania środka.

KWAS HIALURONOWY – EFEKTY

Pierwsze efekty widoczne są od razu po podaniu kwas hialuronowego, jednak pełny rezultat pojawia się dopiero po ok. tygodniu, kiedy ustępuje obrzęk. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez dwanaście miesięcy. Kiedy kwas hialuronowy całkowicie się wchłonie, zabieg można powtórzyć, by dłużej cieszyć się efektem młodej, jędrnej skóry.

O zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym przeczytasz więcej w sekcji:

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena: 800-1200zł

Czas trwania: 30 min