Powiększanie chirurgiczne ust

(Bullhorn lip lift)

Bullhorn lip lift to chirurgiczna alternatywa dla kwasu hialuronowego oraz innych wypełniaczy stosowanych w celu powiększenia ust. Zabieg polega na skróceniu górnej wargi i wyeksponowaniu czerwieni wargowej poprzez wycięcie fragmentu skóry poniżej nosa. Niewątpliwymi plusami zabiegu liftingu ust typu bullhorn jest naturalny efekt końcowy (bez ryzyka sztucznych, „nadmuchanych” ust) oraz jego trwałość.

Aby zobaczyć efekty zabiegu, zapraszamy do naszej galerii

LIFTING UST – WSKAZANIA DO ZABIEGU

Zabieg wykonuje się u osób o wąskich, cienkich wargach oraz nadmiernej odległości między dołem nosa a granicą czerwieni wargi górnej. Zabieg bullhorn lip lift poprawia również ekspozycję siekaczy podczas delikatnego rozchylenia warg, co nadaje twarzy bardziej atrakcyjny wygląd.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć dolnej połowy twarzy na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

POWIĘKSZANIE UST – PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Aby uniknąć nadmiernego krwawienia podczas zabiegu, na 3 tygodnie przed planowanym liftingiem brwi należy odstawić aspirynę oraz inne leki rozrzedzające krew (w przypadku leków zażywanych regularnie należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego).

Żeby zredukować ryzyko siniaków i obrzęków, na 2 tygodnie przed zabiegiem warto wprowadzić suplementy diety z wyciągiem z kasztanowca (np. Aescin) oraz zażywać Rutinoscorbin i  witaminę C.

Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii krwi wraz z czasami krzepnięcia (badanie APTT i INR).

JAK PRZEBIEGA ZABIEG CHIRURGICZNEGO POWIĘKSZANIA UST?

Zabieg bullhorn lip lift wykonuje się w znieczuleniu miejscowym przy użyciu skalpela. Na specjalne życzenie pacjenta można dodatkowo podać środek uspokajający.  Po odpowiednim oszacowaniu ilości tkanki, którą należy usunąć, by uzyskać oczekiwany efekt, wycina się fragment skóry i tkanki podskórnej bezpośrednio spod połączenia nosowo-wargowego. Linia cięcia biegnie u podstawy nosa między skrzydłami bocznymi.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne i krótkotrwałe siniaki, krwiaki i obrzęki, które powinny ustąpić do kilku dni po operacji. Szwy zdejmuje się po 10-14 dniach po zabiegu, a blizna „chowa się” w zgłębieniu u nasady nosa. Po tygodniu od zabiegu można ją maskować makijażem, a przy odpowiedniej pielęgnacji po upływie 1-2 miesięcy staje się praktycznie niewidoczna.

Efekty liftingu ust typu bullhorn widać natychmiastowo po zabiegu i są trwałe.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 4000zł

Czas trwania: 2h