Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu pod naskórek pigmentu o kolorze odpowiadającym naturalnemu odcieniowi warg. Zabieg skierowany jest dla osób, które chciałyby uwydatnić czerwień wargową, poprawić kontur ust, zlikwidować asymetrię bądź wyrównać oraz wzmocnić ich koloryt.

JAK PRZEBIEGA WYKONANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO UST?

Przed zabiegiem wykonuje się rysunek podglądowy odzwierciedlający docelowy kształt ust. Po akceptacji projektu następuje pierwszy przejazd, czyli rysunek konturu, wykonywany w celu złuszczenia naskórka. W kolejnym kroku nakłada się znieczulenie bądź preparatu relaksacyjny i przechodzi do właściwej pigmentacji ust.

Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 2,5-3 godz. Zaraz po zabiegu usta mogą mieć zbyt intensywny kolor oraz sprawiać wrażenie lekko napuchniętych. To zupełnie normalne zjawisko, a wraz z upływem czasu kolor ulega wyblaknięciu i usta powracają do swej naturalnej objętości. Ostatecznym efektem zabiegu można się cieszyć po ok. 6 tygodniach od implementacji pigmentu.

Osoby, które mają tendencję do opryszczek, przez kilka dni przed i po zabiegu powinny stosować lekarstwa typu Hascovir bądź Heviran zgodnie z zaleceniami na ulotce. 

Aby zobaczyć efekty zabiegu, zapraszamy do naszej galerii

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – TECHNIKI WYKONANIA

W gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała makijaż permanentny ust wykonujemy za pomocą następujących technik:

  • Ombre (cienia) − w ramach tej metody otrzymuje się naturalny i subtelny efekt wycieniowania ust; kontur jest widoczny, a pigment delikatnie rozmywa się, idąc do brzegów ust w stronę śluzówki
  • Aquarelle – ta metoda doskonale sprawdzi się u pań, które oczekują naturalnego, ale widocznego efektu; kontur ust jest rozmyty, a dzięki odpowiedniej pigmentacji uzyskuje się gładkie przejście tonalne między czerwienią wargową a skórą
  • Full lips – wykorzystanie tej metody pozwala na osiągnięcie wyrazistego i spektakularnego efektu pełnego wypełnienia ust wraz z widocznym i mocno zarysowanym konturem

Wybór techniki wykonania makijażu permanentnego dostosowany jest do budowy anatomicznej ust oraz preferencji i oczekiwań klientek. Dokonuje się go podczas konsultacji poprzedzającej zabieg.

Warto pamiętać, że makijaż permanentny pozwoli na optyczne powiększenie ust, nie zwiększy jednak ich objętości. Dla osób zainteresowanych powiększaniem ust proponujemy zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym. Wykonanie makijażu permanentnego ust można łączyć z zabiegiem modelowania kwasem hialuronowym, o ile między jednym a drugim zabiegiem upłyną co najmniej dwa miesiące. 

JAK PIELĘGNOWAĆ USTA PO WYKONANIU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?

Aby osiągnąć optymalny efekt naturalnych i soczystych ust, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja miejsca pozabiegowego. Przez pierwszy tydzień po wykonaniu makijażu permanentnego należy trzy razy dziennie przemywać usta wacikiem z przegotowaną (niegorąca) wodą. Należy też dbać o to, by usta cały czas pozostawały nawilżone. Jeśli pojawią się drobne strupki, trzeba poczekać, aż same odpadną. Przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu należy unikać przegrzania miejsca zabiegowego, dlatego też odraza się wizyty w saunach czy kąpiele w basenie.

Pełny okres gojenia się makijażu permanentnego jest kwestią indywidualną i wynosi od 4 do 8 tygodni. Po tym czasie wykonywana jest wizyta kontrolna, podczas której ewentualnie poprawia się miejsca, gdzie pigment mógł się słabiej przyjąć. Trwałość makijażu wynosi ok. 1,5-2 lata. Zabieg można powtórzyć, gdy tylko nastąpi wyblaknięcie koloru. 

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO UST

Makijażu permanentnego nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Pozostałe przeciwwskazania to opryszczka bądź inne infekcje, łuszczyca, nieustabilizowana cukrzyca. W przypadku chorób krążenia bądź kardiologicznych makijaż permanentny można wykonać wyłącznie po uzyskaniu zgody od lekarza prowadzącego.

W gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała makijaż permanentny wykonuje lic. kosmetologii Jagna Jakubowska. Aby umówić się na zabieg, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (+48) 535 600 097.

Cena: 750zł
Pakiet: makijaż permanentny usta + brwi: 1200zł

Czas trwania: 2,5 - 3h