Usunięcie stulejki

Stulejka jest wrodzonym bądź nabytym (wskutek np. choroby cukrzycowej bądź nieodpowiedniej higieny intymnej) defektem anatomicznym polegającym na zwężeniu napletka, które utrudnia bądź uniemożliwia zsunięcie go z żołędzi penisa. Problem ten dotyka zarówno młodych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn.

Nieleczona stulejka może prowadzić do problemów zdrowotnych w postaci stanów zapalnych, zastoju w drogach moczowych, bólu lub dyskomfortu odczuwanego podczas oddawania moczu bądź aktywności seksualnych, dlatego należy poddać się chirurgicznemu zabiegowi plastyki (poszerzenia) napletka

JAK PRZEBIEGA ZABIEG USUNIĘCIA STULEJKI?

Zabieg trwa ok. godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na specjalne życzenie pacjenta można dodatkowo podać środek uspokajający. Likwidacja stulejki polega na usunięciu zwężającego napletek fragmentu skóry, w efekcie czego możliwe będzie swobodne zsuwanie go z żołędzi prącia.

Zabieg znacząco zwiększa komfort życia, zarówno codziennego, jak i seksualnego, eliminuje potencjalną przyczynę bólu, dyskomfortu oraz wstydu, ma też działanie profilaktyczne. Efekty zabiegu są trwałe.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności, chociaż wskazane jest zachowanie 2-3 dni odpoczynku. Najczęstsze skutkiem ubocznym to obrzęk, które powinien ustąpić do 2 tygodni po zabiegu. Proces pełnej rekonwalescencji trwa około 4 tygodni, w tym czasie należy unikać zbliżeń seksualnych. 

W gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic zabieg usunięcia stulejki wykonywany jest wyłącznie u dorosłych pacjentów. Pacjentom niepełnoletnim sugerujemy skorzystanie z usług przychodni lub szpitala pediatrycznego.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena: 1000zł

Czas trwania: 1h