Stymulatory tkankowe

(Profhilo, Nucleofill, Ejal 40)

Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do głębokiej odnowy i rewitalizacji skóry poprzez odbudowę kolagenu i elastyny. Stymulatory tkankowe bazują na naturalnych składnikach (polinukleotydach), które stymulują mechanizmy regeneracyjne organizmu i niwelują oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności czy suchość. W gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała proponujemy zabiegi przy użyciu preparatów: Prophilo, Nucleofill Strong, Nucleofill Soft Plus Eyes oraz Eyal 40.

PROPHILO − ZASTOSOWANIE

Profhilo to preparat wykorzystywany do aktywnego remodelingu tkanek i ujędrniania, wzmacniania i nawilżania skóry poprzez aktywację fibroblastów, keratynocytów i adipocytów odpowiedzialnych za utrzymanie elastyczności skóry. Preparat Profhilo działa także korzystnie na proces naprawy tkanki skórnej w przypadku trądziku lub blizn. Używa się go na twarz, szyję, ciało oraz dłonie w celu osiągnięcia szybkich i naturalnych efektów odmłodzenia, poprawy jakości skóry, odżywienia i nadania jej sprężystości.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG PREPARATEM PROPHILO?

Zabieg stymulatorem tkankowym Profhilo trwa ok. 30 minut i jest praktycznie bezbolesny. Przez kilka dni po zabiegu może występować delikatny obrzęk lub zaczerwienienie. Dla osiągnięcia optymalnego efektu zalecane jest wykonanie serii dwóch zabiegów w odstępie ok. miesiąca.

JAK DZIAŁA STYMULATOR TKANKOWY NUCLEOFILL STRONG?

Nucleofill Strong to preparat stymulujący naturalne procesy regeneracji i restrukturyzacji skóry o dodatkowym działaniu antyoksydacyjnym. Podstawowy mechanizm działania preparatu opera się na pobudzeniu receptorów w skórze właściwej, co inicjuje syntezę kolagenu typu I oraz elastyny, prowadząc do zagęszczenia tkanek i przynosząc efekt liftingujący. Dodatkowym rezultatem jest poprawa kolorytu skóry, wygładzenie zmarszczek oraz eliminacja wolnych rodników. Ponadto dzięki zapewnieniu długotrwałego nawilżenia macierzy międzykomórkowej skóra po zabiegu jest jędrna, odżywiona i nawilżona.

NUCLEOFILL STRONG – PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg przy użyciu stymulatora tkankowego Nucleofill Strong jest krótkotrwały i praktyczne bezbolesny (można co najwyżej odczuwać delikatne mrowienie lub rozpieranie w okolicach iniekcji preparatu), a efekty widoczne natychmiastowo. Przez kilka dni po zabiegu może występować delikatny obrzęk lub zaczerwienienie. W celu uzyskania najlepszych efektów rekomenduje się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni.

EFEKTY ZASTOSOWANIA STYMULATORA NUCLEOFILL SOFT PLUS EYES

Nucleofill Soft Plus Eyes to specjalny preparat z serii Nucleofill przeznaczony do regeneracji i biostymulacji skóry w okolicach oczu, czyli w miejscu, gdzie jest ona niezwykle delikatna i cienka, przez co jest bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych oraz skutków upływu czasu. Zawarte w preparacie Nucleofill Soft Plus Eyes oczyszczone polinukleotydy działają zarówno na poziomie skóry właściwej, naskórka, jak i na poziomie naczyniowym oraz w tkance podskórnej i kostnej, nadając skórze jędrność, wzmacniając jej ukrwienie, doskonale ją odżywiając i nawadniając, a także przywracając jej młodzieńczy wygląd poprzez redukcję cieni i zmarszczek pod oczami. Zabieg ma dodatkowo działanie antyoksydacyjne oraz prowadzi do eliminacji wolnych rodników. Stymulacja komórek skóry wzmaga syntezę elastyny, kwasu hialuronowego oraz kolagenu typu I, co nadaje skórze jędrność i ma efekt liftingujący. Na poziomie podskórnym preparat spowalnia degradację macierzy kostnej oraz pomaga prawidłowo rozmieścić tkankę tłuszczową w okolicach oka, dzięki czemu znacząco poprawia się estetyka powiek.

Przebieg i efekty zabiegu są analogiczne jak w przypadku zastosowania preparatu Nucleofill Strong (zob. powyżej).

EJAL 40 – ZASTOSOWANIE I DZIAŁANIE

Ejal 40 to preparat na bazie kwasu hialuronowego (HA), czyli substancji naturalnie występującej w ludzkim organizmie, odpowiedzialnej za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i tkanek. Wraz z upływem czasu proces syntezy kwasu hialuronowego spowalnia, a jego ilość stopniowo maleje, konieczne jest więc dostarczanie go „z zewnątrz”, by zachować jędrną, elastyczną i młodzieńczo wyglądającą skórę. Zastosowanie preparatu Ejal 40 głęboko odżywia i nawadnia skórę, redukuje jej wiotkość oraz inne oznaki starzenia się (np. zmarszczki, przebarwienia), poprawia kontur i ogólną estetykę twarzy.

JAK WYGLĄDA ZABIEG STYMULATOREM TKANKOWYM EJAL 40?

Zabieg trwa ok. 30 minut i jest praktycznie bezbolesny (może wystąpić drobny dyskomfort pod postacią mrowienia lub rozpierania w miejscu podania preparatu). Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo, jednak w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zalecane jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w ciągu miesiąca, a następnie kilku serii przypominających (ich liczba uzależniona jest od stopnia zaawansowania procesu starzenia się skóry). W celu zachowania ciągłości efektu zabieg można powtarzać 2-3 razy do roku.    

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena:

Profhilo: 1000 zł
Nucleofill Strong: 800 zł
Nucleofill Soft Plus Eyes: 800 zł
Ejal: 40 – 500 zł

Czas trwania: 30 min

Dla tego zabiegu przygotowaliśmy specjalne Pakiety promocyjne. Szczegóły w naszym cenniku: