Cosmelan

Zabieg Cosmelan pozwala na pozbycie się przebarwień i plam na twarzy, dekolcie, ramionach czy dłoniach, co prowadzi do znaczącej poprawy kolorytu skóry. Przebarwienia powstają wskutek zaburzeń produkcji melaniny, czyli barwnika, który znajduje się w naszej skórze. Podstawowym źródłem przebarwień jest nadmierna ekspozycja skóry na promienie słoneczne. Na ich powstawanie szczególnie narażone są osoby o jasnej karnacji, a także osoby stosuje terapię hormonalną czy terapię z wykorzystaniem składników fotouczulających. Dodatkowo ryzyko powstawania przebarwień rośnie wraz z wiekiem, dlatego też spotkać się można z określeniem „starcze plamy”. Zabieg Cosmelan pozwala na pozbycie się tego problemu i zapewnienie jednolitego, naturalnego kolorytu skórze.

Dodatkowym efektem zabiegu Cosmelan jest także ogólna poprawa kondycji skóry – dzięki stymulacji produkcji kolagenu skóra staje się gładsza i bardziej promienna. Zabieg pomaga także na problem rozszerzonych porów i przetłuszczającej się skóry.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ SKÓRNYCH – EFEKTY

Pełna terapia Cosmelan trwa ok. 3 miesiące, jednak efekty pojawiają się już tydzień po pierwszym zabiegu.  Na ogół u osób z ciemną karnacją plamy znikają po 8-10 dniach, a u osób z jasną karnacją redukcja plam widoczna jest między 8 a 21 dniem. W większości przypadków udaje się uzyskać 95% zmniejszenia widoczności przebarwień.

PRZEBIEG TERAPII COSMELAN

Do zabiegu używa się trzech preparatów: Cosmelan 1, Cosmelan 2 oraz specjalnego kremu nawilżająco-rewitalizującego. Jedynie pierwsza część terapii przebiega w gabinecie lekarskim. Twarz pacjenta zostaje oczyszczona płynem odtłuszczającym, następnie nakłada się preparat Cosmelan 1 na wybrany obszar skóry, na którym występują przebarwienia. Maska, która powstaje na skórze z preparatu, pozostawiona jest na kilka godzin. Po upływie określonego czasu należy ją samodzielnie zmyć.

Dalsza terapia przebiega już w domu. Przez pierwszym tydzień po zabiegu należy 3 razy dziennie nakładać Cosmelan 1, a następnie krem nawilżająco-rewitalizujący. Podczas pierwszego tygodnia terapii zachodzi intensywne złuszczanie skóry, które będzie stopniowo słabnąć wraz z upływem czasu. Przez drugi tydzień preparat oraz krem nakłada się 2 razy dziennie, a począwszy od trzeciego tygodnia aż do końca zakończenia terapii – raz dziennie.

Należy też pamiętać, by podczas trwania terapii i później, przy codziennej pielęgnacji, stosować kremy z filtrem 50 lub 100 SPF.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, można go wykonywać o dowolnej porze roku. Podstawowym przeciwwskazaniem jest opryszczka bądź infekcja bakteryjna i alergie skórne. Zabiegu nie wykonuje się też u kobiet w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena: 1500zł

Czas trwania: 15min