Mezoterapia anti-aging

Mezoterapia polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych w skórę w celu poprawy jej kondycji. Wskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii anti-aging są przede wszystkim zwiotczenie i suchość skóry, zmarszczki, ubytki skórne i utrata pierwotnego kształtu twarzy. Zabieg przeprowadza się na twarz, szyję, dekolt czy dłonie. Liczne nakłucia stymulują procesy regeneracyjne skóry, pobudzają produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawiają mikrokrążenie.

Substancje wykorzystane do zabiegu dobiera się indywidualnie do problemu pacjenta. Stosowane preparaty to przede wszystkim mieszanka: witamin, kwasu hialuronowego nieusieciowanego, osocza bogatopłytkowego, stymulatorów tkankowych, kolagenu, aminokwasów, mikroelementów, wyciągów roślinnych i krzemionki organicznej. Metoda iniekcji pozwala na ich szybkie i efektywne działanie.

PRZEBIEG ZABIEGU MEZOTERAPII

Zabieg trwa ok. 45 min. Do jego przeprowadzenia wykorzystywana jest bardzo cienka igła. Nakłucia nie są bardzo bolesne, a pacjentom z obniżonym progiem bólu można podać krem znieczulający. Dodatkowo po iniekcji preparatu wykonuje się masaż, który ma na celu równomierne rozprowadzenie wszystkich zaaplikowanych składników.

Po zabiegu w miejscach nakłuć pozostają niewielkie ślady w postaci punkcików, mogą pojawić się też drobne siniaki, krwiaki lub obrzęk, które znikają po 3-7 dniach.

JAKIE EFEKTY PRZYNOSI MEZOTERAPIA?

Bezpośrednio po zabiegu widoczny jest wzrost elastyczności i jędrności skóry oraz poprawa jej kolorytu. W dłuższej perspektywie (1-2 miesiące) następuje redukcja zmarszczek i zwiększenie gęstości skóry.

Dla osiągnięcia optymalnego rezultatu zalecane jest wykonanie serii 4-6 zabiegów co 2-4 tygodnie. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie i dostosowana do stanu miejscowego oraz oczekiwań pacjenta.

KIEDY MOŻNA WYKONAĆ MEZOTERAPIĘ?

Mezoterapię anti-aging można wykonywać przez cały rok, jednak zaleca się przeprowadzanie zabiegów w okresie jesienno-zimowym, kiedy występuje mniejsza ekspozycja na promienie słoneczne. Mezoterapię igłową wykorzystuje się także do usuwania cellulitu oraz terapii łysienia. O tych zabiegach piszemy więcej w sekcji poniżej.

Kliknij aby poczytać więcej:

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena:

Mezoterapia anti-aging: 250-1250zł (w zależności od użytego preparatu)
Terapia cellulitu: 500-1000zł (w zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi)
Terapia łysienia: 200-500zł

Czas trwania: 30-60min

Dla tego zabiegu przygotowaliśmy specjalne Pakiety promocyjne. Szczegóły w naszym cenniku.