Depilacja laserowa całego ciała – laserowe usuwanie włosów

Jednym najnowocześniejszych zabiegów usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Jest to niezwykle skuteczna metoda, która prowadzi docelowo do całkowitego usunięcia włosa. Zabiegi wykonuje się, w zależności od partii ciała, co 6-12 tygodni. Depilacja laserowa całego ciała jest tak powszechnie uwielbiana za krótki czas spędzany w gabinecie i długotrwałe efekty. Sam zabieg ma na celu usuwanie owłosienia na ciele specjalistycznym laserem. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, takich jak golenie maszynką czy usuwanie włosów woskiem, depilacja laserem jest niemal bezbolesna, a efekty są długotrwałe. To sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia na lata. Gładka skóra bez bólu i bez podrażnień? Wypróbuj zabieg depilacji laserowej w Bielsku-Białej w Jakubowska Esthetic.

Depilacja z wykorzystaniem lasera stała się popularnym zabiegiem dla kobiet i mężczyzn, dostępnym w wielu salonach kosmetycznych. Podczas gdy tradycyjne metody mechanicznego i chemicznego usuwania włosów wiążą się z wieloma niedogodnościami, laser po kilku zabiegach eliminuje całe owłosienie na długi czas. To zaawansowana, nowoczesna i trwała metoda na usunięcie owłosienia z dowolnej partii ciała – nóg, okolic bikini, pach czy z twarzy. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę w Bielsku-Białej.

 

Laserowa depilacja ciała – wskazania do zabiegu

Problem nadmiernego owłosienia w różnych partiach ciała. Ten zabieg jest kierowany szczególnie do osób, które borykają się z problemem podrażnień po zastosowaniu tradycyjnych metod usuwania owłosienia lub wrastających włosków, które mogą prowadzić do zapalenia mieszka włosowego. Tak powstałe stany zapalne, grudki i krosty, mogą być przyczyną poważniejszych problemów skórnych. Laserowe usuwanie włosów nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia stanów zapalnych ani podrażnień, dlatego jest polecane osobom ze skłonnością do tego rodzaju problemów.

Z depilacji laserowej może też skorzystać każdy, kto szuka długotrwałej alternatywy dla klasycznych metod depilacji. To metoda depilacji dla kobiet i mężczyzn, które chcą się pozbyć włosów. Efekt nie jest pełny od razu – wymagane jest kilka zabiegów, ale już po pierwszym widać utratę dużej części owłosienia. Zobacz efekty – umów się na wizytę w Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała.

 

Efekty depilacji laserowej

Jakie efekty daje depilacja ciała laserem?

Już pierwszy zabieg pozwala usunąć ok. 30% zbędnego owłosienia. Docelowo uzyskuje się całkowite usunięcie włosów w miejscu wykonywania zabiegu. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu może się wydawać, że nie przyniósł on żadnego efektu. Po wykonaniu zabiegu depilacji dopiero po około dwóch tygodniach włosy zaczną powoli wysuwać się z mieszków włosowych i wypadać. Ten etap trwa do około czwartego tygodnia po wykonaniu zabiegu. Włosy bardzo łatwo będą wychodzić ze skóry, dając efekt gładkości. Włoski będą odrastały wolniej, będą słabsze, dużo rzadsze i bardziej delikatne. Po pewnym czasie owłosienie zaczyna się ponownie pojawiać na skórze. Wtedy pora na powtórzenie zabiegu. Z każdym kolejnym zabiegiem skóra będzie coraz bardziej gładka, a włosów będzie mniej.

Dlaczego włoski odrastają po pierwszym zabiegu depilacji laserem?

Światło lasera oddziałuje na włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu, dlatego po 8-12 tygodniach zabieg należy powtórzyć. Ma to związek z cyklem wzrostu włosa. Wyróżnia się 3 fazy wzrostu włosa – anagen, katagen i telogen. Depilacja laserowa bikini, nóg czy pach, jak i całego ciała, przynosi najlepsze efekty, kiedy jest wykonana w fazie wzrostu – anagenu.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Czy efekt utrzymuje się na zawsze? Prawidłowo wykonana depilacja daje wysoką skuteczność. Czasem jednak pojedyncze cebulki włosa nie zostają zniszczone. Bywa, że po roku lub dwóch pojedyncze włoski pojawią się na skórze – wtedy konieczne jest wykonanie zabiegu przypominającego. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na konsultację ze specjalistą w Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała.

 

Przed zabiegiem – jak przygotować się do depilacji ciała laserem?

Proces przygotowania do zabiegu depilacji z wykorzystaniem laseru zaczyna się nawet kilka miesięcy przed planowaną wizytą. Pierwszym krokiem powinna być konsultacja z ekspertem w naszej klinice w Bielsku-Białej, który udzieli informacji o przeciwwskazaniach i poda zalecenia przed zabiegiem. Sprawdzi wygląd, grubość i barwę włosów. Istotna jest też kondycja zdrowotna pacjenta.

W przypadku stosowania retinoidów doustnie wymagana jest półroczna przerwa. Pacjent planujący depilację powinien ograniczyć do minimum ekspozycję na promienie słoneczne co najmniej przez 4-6 tygodni. W tym czasie nie należy także stosować kosmetyków „opalających”. 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować maści z witaminą A, witaminą C, retinoidami i kwasami owocowymi. Należy  także odstawić preparaty złuszczające.

Co zrobić, a czego unikać bezpośrednio w dzień zabiegu? Bezpośrednio przed zabiegiem skóra w depilowanym obszarze powinna być czysta.  Przed planowaną depilacją należy ogolić lub usunąć kremem depilującym owłosienie w miejscu zabiegowym. Nie wolno używać w tym celu depilatora ani pincety. Nie należy tego dnia stosować żadnych kremów i balsamów.

W skrócie – jak wyglądają przygotowania do laserowego usuwania włosów?

 • Zaprzestań kuracji retinoidami 6 miesięcy przed zabiegiem.
 • Nie depiluj ciała miesiąc przed zabiegiem.
 • Zrezygnuj z opalania na 4-6 tygodni przed zabiegiem i nie stosuj samoopalaczy.
 • Nie stosuj maści z witaminą A, C czy retinoidami ani preparatów złuszczających 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Nie stosuj leków światło uwrażliwiających (fototoksycznych i fotoalergicznych).

 

Przebieg terapii – jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza konsultacja w naszej klinice Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała. Ten element jest ważny ze względu na skuteczność zabiegu 0 moc lasera i czas impulsu w zabiegu musi być dopasowana do rodzaju włosa i skóry. Sama depilacja laserem jest praktycznie bezbolesna, w trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie tylko lekkiego pieczenia. Światło lasera przenika przez powierzchnię skóry, by w cebulce włosa zmienić się w ciepło. W efekcie cebulki włosów są skutecznie niszczone. Pracujemy na jednym z najnowocześniejszych sprzętów, wyposażonym w specjalne czujniki monitorujące temperaturę skóry, co pozwala uniknąć ewentualnych oparzeń. Ilość zabiegów należy powtarzać co 6 tygodni do 6 miesięcy. Ilość kolejnych zabiegów ustalana jest indywidualnie. Pomiędzy zabiegami można golić pojedyncze odrastające włoski maszynką. Nie usuwaj ich jednak pęsetą, woskiem ani depilatorem.

 

Laserowe usuwanie włosów – przeciwwskazania

Tak jak do każdego innego zabiegu kosmetycznego, również do depilacji laserowej można wyróżnić konkretne przeciwwskazania. Utrudnieniem może być przebywa choroba nowotworowa, dopiero co opalona skóra, infekcja wirusowa czy bakteryjna, łuszczyca czy zbyt krótki okres od zabiegu chirurgicznego, jaki przebył pacjent. Depilacja laserowa ciała w Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała jest bezpiecznym zabiegiem, jednak poniższe czynniki są przeciwwskazaniem do jej wykonania:

 • ciąża i laktacja
 • świeża opalenizna
 • skłonność do powstawania przebarwień
 • bielactwo, łuszczyca
 • leki psychotropowe i antydepresyjne
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • epilepsja
 • uszkodzony naskórek, stany zapalne skóry
 • rozrusznik serca

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej może też być zbyt jasne owłosienie w miejscu planowanego zabiegu – blond, siwe lub rude owłosienie może wpłynąć na obniżoną skuteczność depilacji laserowej.

 

Zalecenia pozabiegowe

Głównym zaleceniem jest unikanie promieni słonecznych przez okres ok. 4 tygodni po wykonanej depilacji.

Sprawdź ceny depilacji laserowej w Bielsku-Białej – zajrzyj do naszego cennika zabiegów dermatologii estetycznej.