Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to doskonały sposób na pozycie się niechcianego owłosienia z ciała i twarzy. Decydując się na laserowe usuwanie włosków, zyskujesz nie tylko parę lat spokoju od depilacji tradycyjnymi metodami, ale też komfort i bezpieczeństwo, gdyż zabieg nie niesie ze sobą ryzyka stanów zapalnych ani podrażnień, które są częstą konsekwencją stosowania maszynki czy depilacji woskiem.

Z depilacji laserowej może też skorzystać każdy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni − kto szuka długotrwałej alternatywy dla klasycznych metod depilacji. Zabieg w szczególności skierowany jest dla osób, u których występują problemy po zastosowaniu domowych metod usuwania owłosienia lub wrastających włosków (np. podrażnienia, zapalenie mieszków włosowych, krosty, tzw. truskawkowe nogi).

JAK DZIAŁA DEPILACJA LASEROWA

Zabieg depilacji laserowej jest praktycznie bezbolesny, w trakcie naświetlania laserem możliwe jest odczuwanie lekkiego pieczenia. Światło lasera przenika przez powierzchnię skóry i dociera do cebulki włosa, gdzie zmienia się w ciepło, co prowadzi do skutecznego zniszczenia cebulki. W gabinecie medycyny Estetycznej Jakubowska Esthetic Bialsko-Biała korzystamy z nowoczesnego sprzętu, wyposażonego w specjalne czujniki monitorujące temperaturę skóry, co pozwala uniknąć ewentualnych oparzeń.

SKUTECZNOŚĆ DEPILACJI LASEROWEJ

Depilacja laserowa to zaawansowana, nowoczesna i trwała metoda na usunięcie owłosienia z dowolnej partii ciała – nóg, okolic bikini, pach czy z twarzy. Już pierwsze zastosowanie technologii laserowej przynosi rezultat pod postacią 30% redukcji owłosienia. Dla całkowitego pozbycia się włosów konieczne jest wykonanie kilku sesji w odstępie 4-6 tygodni. Ich liczba uzależniona jest od ilości owłosienia i uzgadniana podczas indywidualnych konsultacji.

Pierwsze efekty depilacji laserowej widać po ok. dwóch tygodniach od momentu wykonania zabiegu, kiedy to włosy zaczynają powoli wysuwać się z mieszków włosowych i wypadać. Wraz z upływem czasu włoski będą odrastały wolniej, będą słabsze, dużo rzadsze i bardziej delikatne. Z każdą kolejną sesją skóra będzie coraz bardziej gładka, a włosów będzie mniej. Pomiędzy zabiegami można golić pojedyncze odrastające włoski maszynką. Nie należy ich jednak usuwać pęsetą, woskiem ani depilatorem.

Zabieg depilacji laserowej jest trwały i daje wysoką skuteczność. Czasem jednak pojedyncze cebulki włosa nie zostają zniszczone, dlatego zaleca się wykonywanie co rok zabiegu przypominającego.

DEPILACJA LASEROWA – PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Osoby planujące depilację powinny ograniczyć do minimum ekspozycję na promienie słoneczne co najmniej przez 4-6 tygodni przed zabiegiem. W tym czasie nie należy też stosować samoopalaczy oraz preparatów złuszczających, a także maści z witaminą A, witaminą C, retinoidami i kwasami owocowymi.

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra depilowanego obszaru powinna być czysta. Przed planowaną depilacją należy usunąć maszynką do golenia owłosienie w miejscu zabiegowym. Nie wolno używać w tym celu depilatora ani pincety. Nie należy tego dnia stosować żadnych kremów i balsamów.

Przez dobę po zabiegu należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, a przez 4 kolejne tygodnie ograniczać ekspozycję na słońce. Kontakt z promieniami słonecznymi może prowadzić do powstawania przebarwień, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, dlatego zaleca się wykonywanie depilacji laserowej w sezonie jesiennym,  najpóźniej do wczesnej wiosny.

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic
Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena
(Uzależniona od stopnia owłosienia oraz obszaru poddanego zabiegowi):

Bikini: 300-400zł
Bikini głębokie: 350-450zł
Broda, okolice szyi: 200-300zł
Brodawki piersiowe: 100-250zł
Brzuch: 300-400zł
Dłonie: 250-300zł
Górna warga: 100-150zł
Klatka piersiowa: 400-700zł
Linia biała: 150-200zł
Łydki: 400-450zł
Nogi (całe): 750-900zł
Pachy: 300-400zł
Plecy: 500-700zł
Przedramiona: 250-300zł
Ramiona: 250-350zł
Twarz (cała): 300-400zł
Uda: 400-500zł

Czas trwania: 10 - 60min