Botoks

Toksyna Botulinowa

Botoks (toksyna botulinowa) to „klasyk” medycyny estetycznej o niezwykle szerokim zastosowaniu, zwłaszcza w celu terapii zmarszczek mimicznych (zmarszczek, które formują się pod wpływem ruchu mięśni twarzy), czyli m.in. zmarszczek wokół oczu (tzw. kurzych łapek), zmarszczek pomiędzy brwiami (tzw. lwich zmarszczek), zmarszczek poprzecznych czoła i tzw. indyczej szyi. Jego dodatkowym działaniem jest terapia nadpotliwości czoła, rąk lub stóp, leczenie bruksizmu i migreny.

JAK DZIAŁA BOTOKS?

Toksyna botulinowa to naturalna substancja, która powoduje zablokowanie połączeń między zakończeniami nerwowymi i mięśniami w miejscu wstrzyknięcia, co prowadzi do rozluźnienia mięśnia. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu przy użyciu cienkiej igły w kilku miejscach. Całość trwa ok. 15 minut i jest praktycznie bezbolesna (pacjenci porównują ból przy iniekcji botoksu do ugryzienia komara), a po jej zakończeniu można natychmiast wrócić do codziennych aktywności. Możliwe skutki uboczne zastosowania toksyny botulinowej są krótkotrwałe i obejmują uczucie mrowienia, drobne krwiaki lub ból głowy, które ustępują po kilku godzinach.

ILE TRWAJĄ EFEKTY ZABIEGÓW BOTOKSEM?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 3-4 dniach od iniekcji botoksu, ale w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który ma działanie natychmiastowe, na pełne rezultaty należy zaczekać ok. 1-2 tygodni. Efekty zabiegu przy użyciu botoksu utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Toksynę botulinową należy podać ponownie po ustąpieniu efektów, aby znów cieszyć się odświeżonym wyglądem, jednak nie częściej niż co 3 miesiące.

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena zabiegu:

Zmarszczki poprzeczne czoła: od 200zł
„Kurze łapki”: 200-400zł
„Lwia zmarszczka”: 400zł
„Indycza szyja”: 800-1000zł
Bruksizm: 800-1000zł
Terapia nadpotliwości: 1500zł
Terapia migreny: 1500zł

Czas trwania: 15min