Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pod naskórek pigmentu, który z dystansu do złudzenia przypomina naturalne włoski brwiowe. Zabieg skierowany jest dla kobiet chcących poprawić kształt, koloryt i gęstość brwi albo po prostu oszczędzić sobie trochę czasu, który codziennie przeznaczają na stylizację brwi. Makijaż permanentny to także doskonałe rozwiązanie w przypadku utraty brwi, np. wskutek chemioterapii.

Aby zobaczyć efekty zabiegu, zapraszamy do naszej galerii

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – PRZEBIEG ZABIEGU

W gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała wykonujemy makijaż permanentny brwi za pomocą metody ombre (cienia), w ramach której poprzez odpowiednie ruchy otrzymuje się naturalny i elegancki efekt wycieniowania − spód brwi jest ciemniejszy, a góra jaśniejsza i ładnie rozmyta.

Zabieg poprzedza wykonanie rysunku wstępnego brwi, który daje obraz ostatecznego efektu. Kolor dobierany jest indywidualnie na podstawie urody klientki i jej preferencji odnośnie do końcowego wyglądu. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany, przechodzi się do kolejnych etapów. Na początku robi się pierwszy przejazd, czyli kontur oraz wypełnienie po całości brwi, żeby naruszyć naskórek, a następnie nakłada się znieczulenie bądź preparatu relaksacyjny i przechodzi do właściwej pigmentacji obszaru brwi.

Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 2,5-3 godz. Bezpośrednio po zabiegu brwi mogą wydawać się zbyt ciemne i przerysowane – nie jest to powodem do obaw, gdyż z czasem kolor traci około 30% intensywności. Ostateczny efekt kolorystyczny zabiegu pojawia się po ok. 6 tygodniach od implementacji pigmentu.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – PIELĘGNACJA

W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów należy podejść ze szczególną troską do pielęgnacji miejsca zabiegowego. Przez pierwszy tydzień po wykonaniu makijażu permanentnego należy trzy razy dziennie przemywać brwi wacikiem z przegotowaną (niegorąca) wodą. Jeśli pojawią się strupki, pod żadnym pozorem nie należy ich zrywać, tylko poczekać, aż same odpadną. Przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu należy unikać przegrzania oraz zbytniego nawilżenia okolicy, w której wykonany był makijaż, dlatego też odraza się wizyty w saunach czy kąpiele w basenie.

Pełny okres gojenia się makijażu permanentnego jest kwestią indywidualną i wynosi od 4 do 8 tygodni. Po tym czasie wykonywana jest wizyta kontrolna, podczas której ewentualnie dopigemntowuje się miejsca, gdzie pigment mógł się słabiej przyjąć. Trwałość makijażu wynosi ok. 1,5-2 lata. Zabieg można powtórzyć, gdy tylko nastąpi wypłowienie koloru. 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – PRZECIWWSKAZANIA

Makijażu permanentnego nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Pozostałe przeciwwskazania to opryszczka bądź inne infekcje, łuszczyca, nieustabilizowana cukrzyca. W przypadku chorób krążenia bądź kardiologicznych makijaż permanentny można wykonać wyłącznie po uzyskaniu zgody od lekarza prowadzącego.

W gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała makijaż permanentny wykonuje lic. kosmetologii Jagna Jakubowska. Aby umówić się na zabieg, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (+48) 535 600 097.

Cena: 700zł
Pakiet: makijaż permanentny usta + brwi: 1200zł

Czas trwania: 2,5 - 3h