Mezoterapia igłowa - usuwanie cellulitu

Metoda mezoterapii igłowej doskonale sprawdza się przy terapii cellulitu oraz rozstępów. Cellulit jest efektem nieprawidłowego rozłożenia tkanki tłuszczowej prowadzącego do zaburzeń w budowie tkanki podskórnej. Objawia się w wyglądzie skóry, nadając jej strukturę przypominającą skórkę pomarańczową. Ten problem dotyka kobiet w każdym wieku i pojawiają się na różnych częściach ciała, przede wszystkim jednak na udach, pośladkach i brzuchu. 

JAKIE EFEKTY PRZYNOSI MEZOTERAPIA?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na bezpośrednim dostarczeniu do skóry właściwej substancji odżywczych, które stymulują naturalne procesy regeneracji skóry i pobudzają metabolizm tkanki tłuszczowej, a tym samym stanowią efektywne narzędzie do walki z cellulitem. 

Mezoterapia igłowa to zabieg, który przynosi długotrwałe i szybkie efekty. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu można uzyskać efekt całkowitego wygładzenia skóry bądź zmniejszenia widoczności jej nierówności. Cellulit, we wczesnej fazie można skutecznie zniwelować, natomiast w przypadku dużych, zaawansowanych zmian zabieg, zmniejsza cellulit, hamuje jego rozwój i znacząco poprawia wygląd skóry poprzez wygładzenie jej powierzchni, redukcję nierówności i guzków.

ILE ZABIEGÓW MEZOTERAPII NALEŻY WYKONAĆ, ŻEBY POZBYĆ SIĘ CELLULITU?

W przypadku terapii cellulitu najlepsze efekty przynosi wykonanie serii zabiegów w trzech fazach:

  1. Terapia intensywna – 3 zabiegi wykonywane co 10-14 dni
  2. Pielęgnacja – 3 zabiegi wykonywane co miesiąc
  3. Podtrzymanie efektów – zabieg przypominający wykonywany co 6 miesięcy

Zabieg trwa ok. 30 minut i jest praktycznie bezbolesny. Do wybranych miejsc dotkniętych cellulitem podawany jest za pomocą cienkiej igiełki specjalny preparat stymulujący rozpad tkanki tłuszczowej. Po zabiegu wykonywany jest masaż, który pozwala równomiernie rozprowadzić zawarte w preparacie składniki.

Bezpośrednio po wykonaniu mezoterapii wystąpić mogą drobne zaczerwienienia, siniaki oraz krwiaki, które powinny ustąpić po upływie 3-7 dni. Jeśli pojawią się strupki, należy delikatnie je przemywać i poczekać, aż same odpadną. Przez tydzień po zabiegu należy chronić skórę w miejscu podania preparatu, unikać jej nagrzewania oraz ekspozycji na promienie słoneczne.