Lifting policzków i podbródka

Celem zabiegu jest poprawa estetyki i odmłodzenie twarzy, pozbycie się tzw. chomików i drugiego podbródka, redukcja wiotkiej skóry, wymodelowanie linii żuchwy, podniesienie policzków oraz zewnętrznego obszaru oczu. Do zabiegu stosujemy nici Aptos typu hamak bądź nici Aptos Visage Excellence z kwasem hialuronowym. Rodzaj terapii dobieramy indywidualnie do konkretnego przypadku.

JAK DZIAŁAJĄ NICI APTOS?

Nici Aptos to specjalistyczne nici liftingujące wyposażone w mikrowypusty, które pozwalają na zaczepienie się w tkankach i utworzenie dla nich pewnego rodzaju podskórnego rusztowania powstrzymującego procesy grawitacyjne, które dotykają starzejącą się skórę. Nici implantuje się za pomocą specjalnych igieł umożliwiających precyzyjne działanie i odpowiednie uchwycenie tkanek w celu ich naciągnięcia i uniesienia.

LIFTING TWARZY NIĆMI APTOS

W przypadku liftingu podbródka nici implantowane są pod linią żuchwy, od jednego do drugiego ucha, dzięki czemu pod skórą tworzy się rodzaj „hamaka” podtrzymującego podbródek. W niektórych przypadkach przed zabiegiem wskazane jest wykonanie liposukcji strzykawkowej w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej na żuchwie. Lifting policzka i usunięcie tzw. chomików polega na naciągnięciu tkanek w kierunku uszu za pomocą nici, co znacząco wyszczupla i wygładza boki twarzy, przynosząc wizualny efekt naturalnego odmłodzenia.

Uzupełnieniem zabiegu, wzmacniającym i utrwalającym jego efekty, może być implantacja nici Aptos Nano Vitis lub Nano Excellence o działaniu rewitalizującym, a także wybrane zabiegi kosmetyczne poprawiające jakość i kondycję skóry.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć wybranego obszaru twarzy lub szyi na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

LIFTING TWARZY – EFEKTY

Niewątpliwą zaletą wykonywania liftingu twarzy przy użyciu nici Aptos jest gwarancja naturalnego efektu, a także fakt, że zabieg jest nieinwazyjny, praktycznie bezbolesny i nie pozostawia blizn. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu pacjenci mogą powrócić do codziennych aktywności. Przez 2 tygodnie po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnej opaski Lipoelastic podtrzymującej uniesienie tkanek do momentu pełnej integracji z nićmi. Opaskę Lipoelastic można nabyć w naszym gabinecie.

Przez kilka dni po wykonaniu liftingu twarzy należy powstrzymać się od wysiłku fizycznego, nie uprawiać sportu, a także ograniczyć ekspresję mimiczną i nie wykonywać masażu twarzy. Warto też sypiać na plecach. Najczęstszymi następstwami zabiegu są obrzęki i siniaki w miejscu implantacji nici, które mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

Pierwsze rezultaty liftingu twarzy widoczne są natychmiast po zabiegu – skóra jest bardziej napięta, odmłodzona, następuje redukcja obwisłości oraz uniesienie tkanek. Ostateczny efekt zabiegu pojawia się po upływie około 6 tygodni i utrzymuje do 2 lat. Żeby wzmocnić i utrwalić efekt, zabieg można powtórzyć, implantując kolejne nici.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena:
Lifting policzków: 4000 zł
Lifting podbródka: 3500-4000zł
Liposukcja: 1250 zł

Czas trwania: 1-2h