Korekta powiek dolnych

(Blefaroplastyka)

Zabieg polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry oraz przepuklin tłuszczowych z okolicy powiek dolnych. Plastyka powiek dolnych pozwala pozbyć się „worków” pod oczami oraz usunąć sińce i cienie dzięki zwiększeniu napięcia skóry. Zabieg znacząco odmładza wygląd oczu, a tym samym poprawia estetykę całej twarzy.

Blefaroplastyka to „specjalność zakładu” kliniki medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic w Bielsku-Białej – wykonaliśmy już kilka tysięcy zabiegów korekty powiek górnych i dolnych!

Aby zobaczyć efekty zabiegu, zapraszamy do naszej galerii

BLEFAROPLASTYKA – WSKAZANIA

Podstawowym wskazaniem do zabiegu korekty powiek dolnych jest występowanie nadmiaru skóry oraz przepuklin tłuszczowych pod oczami, co przekładać się może na wizualny efekt ciężkiej, obwisłej powieki dolnej i pojawianie się cieni oraz „worków” pod oczami. W łagodniejszych przypadkach zalecamy rozważenie alternatywnych zabiegów, które przedstawiamy poniżej.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć z przodu i z profilu przy otwartych i zamkniętych oczach na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

PLASTYKA POWIEK DOLNYCH − ALTERNATYWY

Niechirurgiczną alternatywą dla korekty powiek dolnych może być lipofilling (przeszczep tłuszczu), implementacja nici Aptos Nano Vitis o działaniu rewitalizującym i liftingującym bądź zastosowanie stymulatorów tkankowych (np. Nucleofill Soft Eyes) znacząco poprawiających kondycję skóry.

Należy też pamiętać, że blefaroplastyka nie jest zabiegiem przeciwzmarszczkowym. Aby zapoznać się z listą zabiegów, które pozwolą na redukcję zmarszczek, zapraszamy do sekcji WYPEŁNIACZE I MEDYCYNA ANTI-AGING

KOREKTA POWIEK DOLNYCH – PRZEBIEG ZABIEGU

Korekta powiek dolnych wykonywana jest metodą chirurgiczną w znieczuleniu miejscowym, na specjalne życzenie pacjenta można dodatkowo podać środek uspokajający. Podczas zabiegu zakłada się szew śródskórny (kosmetyczny), wzmacniany w razie potrzeby pojedynczymi szwami węzełkowymi. Szwy zdejmuje się po 7-10 dniach od zabiegu, blizna nie jest widoczna, gdyż przebiega tuż pod linią dolnych rzęs. Szczegółowe zasady pielęgnacji blizny przedstawiane są pacjentom podczas rozmowy po zabiegu oraz na specjalnej ulotce. Po upływie kilku miesięcy proces niwelowania blizny można dodatkowo wspomagać poprzez specjalne preparaty i zabiegi laserowe.  Efekty zabiegu korekty powiek dolnych są trwałe, jednak ich utrzymywanie się uzależnione jest od uwarunkowań anatomicznych i genetycznych oraz trybu życia.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU KOREKTY POWIEK

Na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić aspirynę oraz inne leki rozrzedzające krew (w przypadku leków zażywanych regularnie należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego).

Na 2 tygodnie przed zabiegiem warto wprowadzić suplementy diety z wyciągiem z kasztanowca (np. Aescin) oraz zażywać Rutinoscorbin i  witaminę C.

Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii krwi wraz z czasami krzepnięcia (badanie APTT i INR).

KOREKTA POWIEK DOLNYCH – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Blefaroplastyka jest obarczona niewielkim stopniem ryzyka, jednak jak po każdym zabiegu chirurgicznym po korekcie powiek mogą wystąpić powikłania. Najczęściej występujące następstwa zabiegu to siniaki, krwiaki i obrzęk, które mogą utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Pełna informacja na temat możliwych  powikłań udzielana jest pacjentom przed wykonaniem zabiegu.

Pamiętaj też, że jeśli po operacji korekty powiek wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, zawsze możesz się z nami skontaktować i uzyskać odpowiednią pomoc.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 3000zł

Czas trwania: 1,5-2h