Ostrzykiwanie sterydem

Terapia bliznowców

Bliznowiec (keloid) to zgrubiała tkanka, która wytwarza się w miejscu uszkodzenia skóry lub zranienia. W wyniku przerwania ciągłości tkanek, w procesie gojenia się rany powstaje tkanka łączna, która zastępuje uszkodzoną wcześniej tkankę. Jeżeli jednak proces gojenia i leczenia zmian przebiega nieprawidłowo, a w miejscu blizny powstaje łagodny rozrost włóknisty skóry przypominający narośl, mamy do czynienia z bliznowcem. 

SKUTECZNOŚĆ OSTRZYKIWANIA STERYDAMI

Usuwanie bliznowców metodą ostrzykiwania sterydami jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na te zmiany. Leczenie dolegliwości skutkuje zmniejszeniem, rozjaśnieniem wyraźnym spłaszczeniem blizn, ma też działanie przeciwzapalne, a sterydy wstrzykiwane bezpośrednio w miejsce blizny powodują zatrzymanie dalszego rozwoju bliznowca.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG OSTRZYKIWANIA STERYDAMI

Zabieg jest nieznacznie bolesny. Efekty terapii zależą od stopnia zmiany skórnej (rozmiaru, grubości, miejsca występowania, czasu powstania bliznowca) i od indywidualnych predyspozycji. Jeżeli blizna pojawiła się niedawno, łatwiej będzie o zadowalające efekty. Dlatego warto działać szybko.

Wskutek zabiegu bliznowiec staje się bardziej miękki, płaski i mniej widoczny. Terapię powtarza się co 2-3 miesiące, w zależności od potrzeby i rodzaju keloidu, aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu.

W przypadku wątpliwości, czy dana blizna kwalifikuje się do ostrzyknięcia sterydami, zachęcamy do przesłania zdjęć na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Cena: 50 - 300zł
(W zależności od wielkości i ulokowania bliznowca)

Czas trwania: 15min