Mezoterapia igłowa

Terapia łysienia

Metoda mezoterapii igłowej przynosi doskonałe rezultaty w terapii łysienia zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Zabieg znacząco poprawia kondycję włosów, zagęszcza je, wzmacnia, zatrzymuje proces ich wypadania, a także stymuluje odrost nowych. Mezoterapię można wykonywać w celu odzyskania włosów na obszarze ich wypadania, jak i profilaktycznie, np. u osób obciążonych genetycznym ryzykiem łysienia.

EFEKTY TERAPII ŁYSIENIA

Niewątpliwą zaletą terapii łysienia przy pomocy mezoterapii, w przeciwieństwie do np. przeszczepu włosów, jest naturalny efekt końcowy, bez ryzyka nierównomiernego rozmieszczenia włosów na obszarze poddanym zabiegowi. 

Podczas zabiegu specjalny preparat aplikowany jest za pomocą cienkiej igły. Ważnym elementem terapii jest masaż pozwalający na równomierne rozprowadzenie zawartych w preparacie składników.

Efekty zabiegu widoczne są po 6-7 tygodniach. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów w dwóch fazach:

  • Terapia intensywna – zabieg raz na tydzień przez 2 miesiące
  • Pielęgnacja – zabieg raz na miesiąc przez 3-6 miesięcy

Forma terapii i liczba zabiegów dostosowywana jest do stopnia zaawansowania łysienia i ustalana z pacjentami podczas indywidualnych konsultacji.