Korekcja nosa

Nićmi Aptos

Korekcja nosa nićmi Aptos jest doskonałą alternatywą dla chirurgicznej korekty nosa. Celem zabiegu jest skrócenie i uniesienie czubka nosa, usunięcie garbku bądź redukcja asymetrii skrzydeł nosa poprzez implantację nici Aptos. Zabieg skierowany jest dla osób, które chciałby poprawić ogólną estetykę twarzy poprzez uzyskanie delikatnej, zgrabnej końcówki nosa bądź skorygowanie i wyrównanie jego kształtu.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć twarzy na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

JAK DZIAŁAJĄ NICI APTOS?

Nici Aptos to bezpieczny i sprawdzony klinicznie materiał liftingujący o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej, pozwalający na precyzyjne modelowanie tkanek podczas zabiegu. Nici Aptos implantuje się pod skórę przy użyciu specjalistycznych igieł lub kaniul, których budowa umożliwia precyzyjne ruchy i właściwe uchwycenie tkanek w celu ich przesunięcia (uniesienia).

Dr Jolanta Jakubowska jest certyfikowanym trenerem nici Aptos.

KOREKCJA NOSA – PRZEBIEG ZABIEGU

Korekta nosa wykonywana jest przy użyciu dedykowanych do tego nici Aptos Sole Rhinoplasty. Nici wprowadza się przez specjalną kaniulę od strony czubka nosa i prowadzi w dwóch kierunkach – ku górze oraz w dół – by w ten sposób stworzyć stelaż podtrzymujący tkanki. Uniesienie końcówki nosa możliwe jest dzięki specjalnemu manewrowaniu i mechanizmowi mikrowypustów pozwalających na uchwycenie i naciągnięcie tkanek. Wprowadzone pod skórę nici pomagają w naprowadzeniu tkanek na właściwe miejsce, a wokół nich tworzy się tkanka włóknista, która utrzymuje skórę we właściwym położeniu. Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania nici Aptos jest wzmocnienie i wypełnienie tkanek. Nici utrzymują się w organizmie około 2 lat i tyle samo powinien trwać efekt zabiegu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. godziny. Na specjalne życzenie pacjenta można dodatkowo podać środek uspokajający. Procedura nie wymaga zakładania szwów, pacjent otrzymuje jedynie niewielkie plasterki typu steri-strip, które można ściągnąć po upływie kilkunastu godzin. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności. Przez pierwsze dni po korekcji nosa należy pamiętać o schładzaniu okolic zabiegowych. Do kilku dni po zabiegu mogą występować dolegliwości bólowe, które należy łagodzić środkami farmakologicznymi. Do 2-4 tygodni po zabiegu może też utrzymywać się delikatny obrzęk w okolicy nosa. 

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 3500zł

Czas trwania: 1h