FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Aktualną informację o wolnych terminach uzyskają Państwo, dzwoniąc da naszej rejestracji pod numer (+48) 730 788 888. Gabinet medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

W klinice Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała prowadzimy listę rezerwową na wypadek, gdyby zwolnił się jakiś termin, jednak jest na niej już sporo oczekujących osób i zapisanie się nie daje gwarancji wcześniejszego wykonania zabiegu. Z racji tego, że informacje o zwalniających się terminach często otrzymujemy z niewielkim wyprzedzeniem, lista rezerwowa skierowana jest przede wszystkim dla osób z Bielska-Białej i okolic. Warunkiem dołączenia do listy rezerwowej jest rezerwacja regularnego terminu w naszym gabinecie.

Szczegółowych informacji udzielamy na rejestracji pod numerem telefonu (+48) 730 788 888.

Zapisy na zabiegi przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt z rejestracją pod numerem telefonu (+48) 730 788 888. Gabinet medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

W przypadku blefaroplastyki (korekty powiek) zachęcamy do przesłania zdjęć z przodu i z profilu przy otwartych i zamkniętych oczach w celu kwalifikacji do zabiegu. Jeśli interesują Państwa inne zabiegi, również prosimy o przesłanie fotografii ukazujących obszar, w którym występuje problem.

Zdjęcia można przesłać na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i w niektórych sytuacjach może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

Jeśli wolą Państwo spotkać się z dr Jakubowską bezpośrednio, zapraszamy na bezpłatne konsultacje do naszego gabinetu. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt z rejestracją pod numerem (+48) 730 788 888.

Podstawowym przeciwwskazaniem są infekcje i stany zapalne (zwłaszcza w okolicach twarzy), a także zaburzenia krzepliwości krwi. W przypadku chorób sercowych lub innych przewlekłych chorób konieczne jest uzyskanie zgody od lekarza prowadzącego na wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Zabiegów z obszaru medycyny estetycznej nie wykonuje się u kobiet w ciąży lub w trakcie karmienia piersią.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z rejestracją pod numerem telefonu (+48) 730 788 888 lub poprzez naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com), wiadomość na Messengerze bądź Instagramie.

Zabieg można wykonać u osoby pełnoletniej w dowolnym wieku, u której występuje: nadmiar skóry na powiekach, przepukliny tłuszczowe na powiekach i/lub nachodzenie powieki nieruchomej na ruchomą (w przypadku powiek górnych).

Zalecane jest zachowanie ok. 3-tygodniowego odstępu między zabiegiem plastyki powiek górnych i dolnych, jednak jeśli wiąże się to z problemami z dojazdem i/lub urlopem, istnieje też możliwość wykonania obydwu zabiegów podczas jednej wizyty.  

Zabiegi z obszaru medycyny estetycznej nie wymagają szczególnych przygotowań. Na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić aspirynę oraz inne leki rozrzedzające krew (w przypadku leków zażywanych regularnie należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego).

Na 2 tygodnie przed zabiegiem warto wprowadzić suplementy diety z wyciągiem z kasztanowca (np. Aescin) oraz zażywać Rutinoscorbin i  witaminę C. Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii krwi wraz z czasami krzepnięcia.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Na specjalne życzenie pacjentów możemy dodatkowo podać środek uspokajający.

W klinice Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała zabiegi z obszaru medycyny estetycznej wykonujemy metodą chirurgiczną, tzn. przy użyciu skalpela.

Podczas zabiegu zakłada się szew śródskórny (kosmetyczny), wzmacniany w razie potrzeby pojedynczymi szwami węzełkowymi.

Szwy należy ściągnąć od 7 do 10 dni od zabiegu. Zdjęcie szwów można wykonać w klinice Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała i jest ono darmowe.

Czas wykonywania większości zabiegów z obszaru medycyny estetycznej trwa od 40 minut do 2 godzin. Szczegółowe informacje odnośnie do trwania poszczególnych zabiegów
znajdują się w naszej OFERCIE.

W przypadku zabiegów chirurgicznych wystawiamy zwolnienia lekarskie.

Gojenie się rany jest kwestią mocno indywidualną, uzależnioną od wielu czynników – genetycznych, anatomicznych, trybu życia oraz odpowiedniej troski o bliznę pooperacyjną. Po korekcie powiek opuchlizna ustępuje najczęściej ok. tygodnia do dwóch po zabiegu, a całkowita organizacja blizny trwa około pół roku.

Szczegółowe informacje dotyczące rekonwalescencji udzielane są podczas rozmowy po zabiegu, a także w specjalnej ulotce informacyjnej. Pacjenci kliniki medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic otrzymują także specjalne kremy wspomagające proces regeneracji i gojenia się ran.

W przypadku zabiegu korekty powiek (blefaroplastyki) należy stosować się do następujących zaleceń:

  • bezpośrednio po zabiegu należy schładzać ranę oraz regularnie ją oczyszczać gazikiem lub patyczkiem higienicznym nasączonym w Borasolu;
  • 5 dni po zabiegu należy zdjąć pozostałe plasterki i zacząć natłuszczać ranę Linomagiem lub maścią borną;
  • w przypadku powstania krwiaków lub siniaków warto stosować preparaty na bazie arniki (maści, żele), Keloptin lub żel Reparil. Dodatkowo można zażywać Urazym (1 tab. 2 x dziennie pomiędzy posiłkami);
  • po zdjęciu szwów (7-10 dni od zabiegu) należy delikatnie masować bliznę i natłuszczać ją maścią Alantan;
  • 2 miesiące po zabiegu można wprowadzić maść na blizny na bazie silikonu (np. Silaurum) lub Cepan;
  • proces niwelowania blizny można dodatkowo wspomagać za pomocą wybranych zabiegów (mezoterapia, lasery), dostępnych w naszej OFERCIE.

Jeśli zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, uprzejmie prosimy o kontakt, najlepiej z załączeniem zdjęć obszaru poddanego zabiegowi oraz krótkim opisem problemu. Jeśli tylko będzie taka możliwość, wykonamy odpowiednie poprawki w przyspieszonym terminie albo zaproponujemy inne środki naprawcze.

Utrzymywanie się efektów zabiegu uzależnione jest od czynników indywidualnych – wieku, stanu zdrowia, uwarunkowań genetycznych, stylu życia itp. W przypadku niektórych zabiegów efekty mogą być trwałe, w innych utrzymywać się będą do momentu obecności substancji lub preparatu w organizmie. Szczegółowe informacje na temat trwałości efektów przedstawiamy przy opisie poszczególnych zabiegów w sekcji OFERTA.

Ponowną blefaroplastykę można wykonać wówczas, gdy zachodzą do tego przesłanki medyczne, tzn. ponownie występuje nadmiar skóry na powiekach, przepukliny tłuszczowe na powiekach i/lub nachodzenie powieki nieruchomej na ruchomą (w przypadku powiek górnych).

Zabiegi z obszaru medycyny estetycznej obarczone są niewielkim stopniem ryzyka. Najczęstszymi następstwami są siniaki oraz obrzęki, które mogą utrzymywać się do 2 tygodni dni po operacji. Pełna informacja o możliwych skutkach ubocznych oraz możliwych powikłaniach przekazywana jest pacjentom podczas konsultacji przed zabiegiem.

Jeśli po zabiegu wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, należy niezwłocznie się z nami skontaktować pod numerem telefonu (+48) 730 788 888, adresem mailowym jakubowska.esthetic@gmail.com bądź jako wiadomość na Mesendżerze lub Instagramie, aby uzyskać odpowiednią pomoc. W godzinach pracy kliniki (10-18 od poniedziałku do piątku) można też przyjechać na bezpośrednie konsultacje do naszego gabinetu przy ul. Zapora 94 w Bielsku-Białej.

Zabieg korekty powiek jest refundowany przez NFZ, jednak w klinice Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała wykonujemy zabiegi wyłącznie prywatnie.