Lipofilling

Przeszczep tłuszczu

Lipofilling (lipotransfer) to zabieg polegający na pobraniu tłuszczu własnego pacjentów z okolicy brzucha, ud lub lędźwi, a następnie, po odpowiednim odwirowaniu, wykorzystaniu go do wypełnienia zmarszczek, poprawy jakości skóry oraz zniwelowania oznak starzenia w okolicach twarzy. Jako że użyta substancja pochodzi bezpośrednio z organizmu pacjentów, jest ona w pełni naturalna i bezpieczna – nie istnieje ryzyko odrzucenia przeszczepu, reakcji alergicznych bądź autoimmunologicznych.

TERAPIA OZNAK STARZENIA SIĘ SKÓRY

Proces starzenia się twarzy polega na tym, że wraz z wiekiem dochodzi do zaniku tkanka tłuszczowej twarzy (lipoatrofię), co powoduje opadanie policzka, a w efekcie tworzenie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki i tzw. chomików. Materiał wykorzystany do zabiegu zawiera komórki macierzyste, dzięki czemu dodatkowo odmładza i rewitalizuje skórę.

GDZIE MOŻNA PRZESZCZEPIĆ TŁUSZCZ?

Przeszczep tłuszczu można zastosować na każdy obszar twarzy, w którym dochodzi do ubytku objętości, przy czym najczęściej zabieg stosuje się przy terapii bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek oraz do wypełnienia doliny łez, policzków i dołów skroniowych.

Zabieg trwa ok. 1,5h, efekty widoczne są natychmiastowo. Po zabiegu przez kilka dni może wystąpić obrzęk i drobne krwiaki lub zasinienie. Efekty mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat. Ponowny zabieg można wykonać, kiedy nastąpi pełne wchłonięcie przeszczepionego tłuszczu.

Jeśli masz wątpliwości, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z nami i powiedz, w czym możemy pomóc, a doradzimy najlepsze rozwiązanie! Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną, aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem (+48) 730 788 888.

Cena:

Pod oczy (dolina łez): 2000zł
Policzki: 4000zł
Cała twarz: 6000zł

Czas trwania: 1,5h