Usuwanie malar bags

Malar bags (tzw. malary, poduszeczki jarzmowe) to nieestetyczne zgrubienia („worki” bądź „bułeczki”) pod oczami, u góry policzków, powstałe wskutek nagromadzenia tłuszczu lub limfy pod skórą. W gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała proponujemy autorską, małoinwazyjną i skuteczną metodę usuwania malar bags poprzez odessanie, a następnie waporyzację poduszeczki jarzmowej. W niektórych przypadkach dla uzyskania trwałego efektu stosuje się również implantację nici Aptos.

USUWANIE MALAR BAGS – PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg jest bezpieczny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a na specjalne życzenie pacjenta można dodatkowo podać środek uspokajający. Blizny są niewielkie i praktycznie niewidoczne, gdyż narzędzia operacyjne wprowadza się przez drobne nacięcia z boku policzków. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne i krótkotrwałe siniaki, krwiaki i obrzęki, które powinny ustąpić do kilku dni po operacji. Efekty widoczne są od razu po zabiegu − usunięcie malar bags wyraźnie poprawia estetykę twarzy i odmładza wygląd.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć z przodu i z profilu przy otwartych i zamkniętych oczach na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU USUWANIA MALAR BAGS

Przed usunięciem malar bags należy wykonać USG tkanek miękkich, aby rozpoznać substancję, która zalega pod skórą – czy jest to tłuszcz, czy limfa.

Na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić aspirynę oraz inne leki rozrzedzające krew (w przypadku leków zażywanych regularnie należy uprzednio zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego).

Na 2 tygodnie przed zabiegiem warto wprowadzić suplementy diety z wyciągiem z kasztanowca (np. Aescin) oraz zażywać Rutinoscorbin i  witaminę C.

Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii krwi wraz z czasami krzepnięcia (badanie APTT i INR).

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 4000zł

Czas trwania: 1,5h