Korekcja uszu

Nićmi Aptos

Niechirurgiczna korekcja uszu nićmi Aptos to doskonały i nieinwazyjny sposób na pozbycie się problemu odstających uszu, które są jednym z najczęściej występujących źródeł kompleksów oraz braku satysfakcji z własnego wyglądu. Dzięki implantacji nici Aptos możliwe jest precyzyjne wymodelowanie małżowin usznych poprzez przybliżenie ich do głowy, co pozwala na osiągnięcie efektu proporcjonalnych i zgrabnych uszu.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, blizny są niewidoczne, a efekt utrzymuje się trwale, o ile nie dojdzie do mechanicznego zerwania nici np. wskutek urazu. Wówczas konieczna jest ponowna implantacja nici.

Aby zobaczyć efekty zabiegu, zapraszamy do naszej galerii

KOREKTA USZU NIĆMI APTOS – PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg korekty uszu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, na specjalne życzenie pacjentów można dodatkowo podać środek uspokajający. Do zabiegu używa się nici stałych na bazie polipropylenu. Podczas zabiegu wykonuje się drobne nacięcia w małżowinie usznej, przez które wprowadza się nici Aptos pozwalające na odpowiednie modelowanie małżowiny usznej i przyciągniecie jej w stronę głowy. Procedura nie wymaga zakładania szwów.

Dr Jolanta Jakubowska jest certyfikowanym trenerem nici Aptos.

W celu kwalifikacji do zabiegu zachęcamy do przesłania zdjęć, na których widoczne będą oboje uszu, na naszego maila (jakubowska.esthetic@gmail.com) lub jako załączniki do wiadomości na Messengerze bądź Instagramie. Kwalifikacja na podstawie zdjęć nie jest w 100% dokładna i może zostać zweryfikowana podczas bezpośredniego badania.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU KOREKTY USZU

Najczęściej występującym następstwem zabiegu jest intensywny ból, który może utrzymywać się przez 1-3 dni. Należy wówczas przyjmować tabletki przeciwbólowe, a w razie potrzeby istnieje możliwość wystawienia recepty na silniejsze środki uśmierzające ból. W miejscu implantacji nici może wystąpić też zasinienie skóry, drobne obrzęki lub krwiaki. Przez 2 tygodnie po zabiegu należy non stop nosić opaskę uciskową, a przez kolejne 2 tygodnie zakładać ją na noc.

W zależności od potrzeby, zabieg można wykonać na obydwu bądź jednej małżowinie usznej. Korektę uszu można przeprowadzić już u dzieci powyżej 7 roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest uzyskanie zgody rodzica bądź opiekuna prawnego.

Jeśli masz pytania dotyczące z tego zabiegu, skontaktuj się z nami, a postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!
Zapraszamy też na bezpłatne konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała, ul. Zapora 94.

Zapisy na zabiegi i konsultacje przyjmujemy wyłącznie drogą telefoniczną. Aby zarezerwować sobie termin, prosimy o kontakt pod numerem
(+48) 730 788 888.

Cena: 2000zł

Czas trwania: 1-1,5h