Do oferty naszego gabinetu medycyny estetycznej właśnie dołączył nowy, nowoczesny zabieg odmładzania skóry i odnowy tkanek – MesoTherm. Efekty, które daje, to chociażby ujędrnienie skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa kolorytu, zniwelowanie zmarszczek, blizn i rozstępów, wsparcie w walce z łysieniem. MesoTherm różni się jednak od dotychczasowych metod zabiegowych tym, że obejmuje aż sześć technologii pielęgnacyjnych. Na czym polega terapia i jakich rezultatów można się spodziewać na koniec? Zapraszamy do zapoznania się ze specyfiką MesoTherm!

Terapia MesoTherm – zabieg Abralase

Pierwszą częścią terapii odmładzającej MesoTherm jest Abralase, czyli złuszczenie skóry połączone z użyciem lasera biostymulującego. Terapeuta posługujący się sterylną głowicą podaje na powierzchnię skóry pacjenta mikrocząsteczki tlenku glinu. Chwilę później cząsteczki wraz z martwymi komórkami naskórka zostają wessane z powrotem do urządzenia, dzięki czemu skóra staje się oczyszczona.

W pierwszej fazie odmładzania skóry MesoTherm wykorzystywany jest także laser diodowy, który emituje podczerwień wnikającą głęboko w skórę. W kontakcie z ciałem energia laserowa pochłaniana jest przez cytochromy, a następnie mitochondria komórek. Przekształcona w energię komórkową odżywia skórę od wewnątrz, poprawia jej pracę i pobudza produkcję nowych komórek, które zastępują stare.

Terapia MesoTherm – zabieg Tightening

Drugim etapem terapii MesoTherm jest Tightening, czyli ujędrnianie skóry. Tutaj ma miejsce radiofrekwencja igłowa z vacuum, w której wykorzystuje się połączenie fali radiowej monopolarnej, precyzyjną metodę mikronakłuwania i pulsacyjny masaż próżniowy. Zabieg polega na zasysaniu skóry poprzez głowicę działającą na zasadzie próżni. Równocześnie emitowana jest fala radiowa powodująca skurcz danego fragmentu ciała i regenerację włókien kolagenowych. W procedurze udział mają także mikroigły, które w kontakcie ze skórą pozostawiają setki mikrokanałów. Efektem są mikrouszkodzenia naczyń włosowatych prowadzące do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Już na tym etapie terapii MesoTherm można zauważyć odnowę tkanek, ujędrnienie i napięcie skóry, spłycenie zmarszczek. Struktura tkanek ulega znacznej poprawie, co przekłada się m.in. na podniesienie owalu twarzy, lifting twarzy, szyi i dekoltu czy podniesienie kącików ust.

Terapia MesoTherm – zabieg Mesoskin

Ostatnią fazą zabiegu MesoTherm jest Mesoskin – mezoterapia bezigłowa, znana także jako elektroporacja. Terapeuta skupia uwagę na wytworzeniu w skórze kanałów jonowych umożliwiających wnikanie w tkanki właściwych rodzajów serum. Każde serum zawiera inne witaminy, aminokwasy, mikro- i makroelementy. Po zastosowaniu wszystkich środków pacjent otrzymuje kojącą maseczkę na twarz – lub inną część ciała, na której przeprowadzany był zabieg MesoTherm – i krem UV.

Odnowa tkanek MesoTherm – efekty

Już po pierwszym zabiegu MesoTherm widać pożądane efekty. Warto jednak pamiętać, że dla uzyskania najkorzystniejszych i długich rezultatów zaleca się przeprowadzenie pełnej serii zabiegów. Zazwyczaj jest to od 6 do 10 procedur, niemniej właściwą liczbę ustala się indywidualnie. Zachęcamy do przeczytania o zabiegu MesoTherm  i umówienia się na pierwszą wizytę w naszym gabinecie.

Terapia MesoTherm daje efekty w postaci:

  • ujędrnienia i napięcia skóry,
  • podniesienia owalu twarzy i kącików ust,
  • wypełnienia zmarszczek i bruzd (np. nosowo-wargowej),
  • zwężenia porów,
  • poprawienia kolorytu skóry i usunięcia przebarwień,
  • likwidacji zaskórników, blizn (w tym potrądzikowych), rozstępów,
  • nadania skórze młodego, świeżego i odprężonego wyglądu,
  • wygładzenia i zmiękczenia skóry,
  • wsparcia w terapii przeciwko wypadaniu włosów z głowy.

Czy odmładzanie skóry metodą MesoTherm boli?

Jako całość zabieg MesoTherm uważany jest za jeden z najbardziej komfortowych. Natomiast trzeba zauważyć, że u niektórych pacjentów drugi etap terapii – Tightening – z uwagi na zastosowanie radiofrekwencji igłowej powoduje nieznaczny dyskomfort. Najczęściej ma to miejsce w przypadku osób o delikatnej, wrażliwej skórze. Nieprzyjemne uczucie pojawia się na początku etapu ujędrniania, po czym znika, kiedy pacjent przyzwyczaja się do nowego uczucia.

W związku z powyższym terapia odmładzania skóry MesoTherm nie wymaga podawania środków znieczulających.

Pielęgnacja skóry po zabiegu MesoTherm

Terapia odmładzająca MesoTherm, tak jak każdy inny zabieg polegający na manipulacji skórnej, może pozostawić krótkotrwałe skutki uboczne w postaci miejscowego obrzęku i zaczerwienienia, a także nadwrażliwości na dotyk. Wizualne zmiany nie trwają dłużej niż kilka godzin, natomiast tkliwość może utrzymywać się do dwóch dni po każdym zabiegu z cyklu MesoTherm.

Aby złagodzić skutki uboczne i zadbać o skórę po zabiegu, zaleca się stosowanie kosmeceutyków z linii Renlive. Pozwalają ochronić, uspokoić i znormalizować skórę. Działają na zasadzie synergii z aparaturą wykorzystywaną w trakcie zabiegu odmładzającego MesoTherm – uzupełniają jej działanie i wzmacniają efekty. Kosmeceutyki Renlive nie zawierają alergizujących konserwantów, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry i nie uczulają. Mało tego! To właśnie dzięki kosmeceutykom uzupełniającym terapię MesoTherm z zabiegu mogą korzystać osoby o skórze nadwrażliwej i atopowej.

Link do oferty, czyli nowej podstrony.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *