Korekta powiek jest zabiegiem, który może poprawić estetykę Twojej twarzy. To właśnie kwestia wyglądu: chęć skorygowania mankamentów urody, stanowi główny powód, dla którego pacjentki i pacjenci decydują się na korektę powiek górnych bądź przeciwnie: korektę powiek dolnych. Warto jednak wiedzieć, że wskazania do wykonania zabiegu mogą być w pełni medyczne, wobec czego wykonanie korekty powiek przyjmuje charakter poprawy zdrowia i jakości życia. Poznaj wszystkie powody, dla których warto zapisać się na zabieg!

 

Korekta powiek – wskazania estetyczne

Mimo iż korekta powiek górnych i dolnych może poprawić komfort życia i pozytywnie wpłynąć na zdrowie osoby poddawanej zabiegowi, najpopularniejszym powodem wykonywania jej jest estetyka. Warto wiedzieć, że korekta powiek dolnych i górnych pozwala uporać się z mankamentami urody takimi jak:

  • nadmiar wiotkiej skóry na powiekach,
  • opadające powieki,
  • “worki” pod oczami, czyli przepukliny tłuszczowe,
  • głębokie zmarszczki zmieniające kształt oczu.

 

Wymienione mankamenty urody sprawiają, że oczy wyglądają na wiecznie zmęczone, nawet jeśli pacjent śpi właściwą liczbę godzin, oraz wydają się ciągle smutne. Kobiety mają problem z wykonywaniem makijażu, np. nakładaniem cieni na górną powiekę, malowaniem rzęs czy używaniem kredki na dolnej powiece. Oczy zdają się opuchnięte i chore.

Co istotne, choć korekta powiek górnych i dolnych dotyczy zabiegu wykonywanego jedynie na oczach, w jej efekcie zmienia się – oczywiście na lepsze – wygląd całej twarzy. Ponieważ oczy widać lepiej, jest w nich więcej blasku, co rozświetla twarz. Kontury stają się wyraźniej zarysowane. Twarz sprawia wrażenie młodszej.

 

Korekta powiek – wskazania medyczne

Korekta powiek dolnych i górnych pozwala rozwiązać problemy estetyczne wymienione w poprzednim punkcie, ale jednocześnie poprawia komfort życia. Opadające powieki i nadmiar zwiotczałej skóry zwężają oczy, zmniejszając pole widzenia, co utrudnia widzenie. W skrajnych przypadkach pacjenci skarżą się na ograniczenie widzenia do stopnia, w którym trudno im wykonywać codzienne czynności. Nie mogą podejmować się zadań takich jak prowadzenie samochodu czy manipulowanie niewielkimi przedmiotami, chociażby igłą i nicią.

Warto pamiętać, że nawet jeśli pacjent decyduje się na wykonanie korekty powiek z przyczyny estetycznej, w rzeczywistości za decyzją może stać poważniejsza motywacja zdrowotna, związana jednak ze zdrowiem psychicznym. Mankamenty estetyczne prowadzą do zaniżenia samooceny, zmniejszenia pewności siebie, problemów w kontaktach międzyludzkich i złego samopoczucia. Jeżeli dotyka to również Ciebie, nie wahaj się – korekta powiek sprawi, że poczujesz się lepiej.

 

Korekta powiek górnych i dolnych – kiedy się ją wykonuje?

Na korektę powiek dolnych i górnych w klinice medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic może umówić się osoba dorosła w dowolnym wieku (powyżej 18 roku życia) i obojętnie której płci. Największą popularnością zabieg cieszy się wśród osób, które ukończyły 35 lat, ponieważ wtedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry, m.in. zmarszczki głębokie zmieniające kształt oczu, zwiotczenia odpowiadające za zachodzenie górnej powieki na oko oraz powstawanie “worków” pod oczami.

Nie ma jednak przeciwwskazań, aby na korektę powiek górnych i dolnych umówiła się osoba młodsza. Czasem problemy zdrowotno-estetyczne wynikają z uwarunkowań genetycznych, przebytych chorób lub wypadków. W dwóch ostatnich sytuacjach profesjonalnie wykonana korekta powiek dolnych i górnych umożliwia – w różnym stopniu, zależnie od skutków choroby/wypadku – powrót do starego wyglądu.

Wskazaniem do wykonania korekty powiek mogą również być skutki zaniedbania pielęgnacji twarzy (np. nieużywanie kosmetyków) bądź rezultaty nieprawidłowej pielęgnacji (np. używanie niewłaściwych kosmetyków lub stosowanie nieodpowiednich zabiegów).

Pamiętaj! W gabinecie Jakubowska Esthetic możesz wykonać albo korektę powiek górnych, albo korektę powiek dolnych, albo całościową korektę powiek. Poznaj ceny usług: korekta powiek – cena.

 

Na czym polega korekta powiek górnych i dolnych?

Oferowane przez nas zabiegi korekty powiek dolnych i górnych wymagają wcześniejszej konsultacji i wykonania badań. Lekarz tłumaczy, w jaki sposób przebiega procedura, przeprowadza wywiad i upewnia się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Do tych ostatnich należą m.in. nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca. Wykluczające są także niektóre choroby oczu, np. jaskra, odwarstwienie siatkówki, zespół suchych oczu. Przed wizytą w gabinecie Jakubowska Esthetic możesz przygotować na kartce listę dolegliwości, chorób, alergii, przyjmowanych leków i suplementów. Jeżeli masz pytania, je również zapisz na kartce i zadaj.

  1. Korekta powiek górnych to zabieg, podczas którego nacina się fałdę górnej powieki i usuwa nadmierną skórę wraz z kawałkiem mięśnia okrężnego. Zszycie następuje w fałdzie powieki, co sprawia, że blizna jest niewidoczna. Oko staje się większe, przybiera estetyczny kształt, a pole widzenia ulega poprawie.
  2. Korekta powiek dolnych jest zabiegiem, podczas którego cięcie wykonywane jest pod brzegiem rzęsowym. Przepuklina tłuszczowa zostaje albo usunięta, albo delikatnie przemieszczona ku “dolinie łez”. Tutaj także usuwa się nadmiar zwiotczałej skóry i fragment mięśnia okrężnego. Pozostała po korekcie powiek dolnych blizna jest niewidoczna.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami korekty powiek w gabinecie Jakubowska Esthetic. Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo – udzielimy Ci wszelkich informacji o zabiegu. Zapraszamy!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *