Korekcja uszu i korekcja powiek

Chirurgiczna operacja uszu – plastyka uszu lub otoplastyka – to nieinwazyjny, coraz częściej wykonywany zabieg, który ma na celu poprawę kształtu lub budowy uszu i przywrócenie prawidłowego wyglądu ucha. Korekcja uszu pomaga wymodelować i skorygować rozmiar małżowiny lub problem odstających uszu. Celem zabiegu jest nie tylko korekcja defektów kosmetycznych uszu, ale też rekonstrukcja po wypadkach. Najczęściej wykonywaną operacją plastyczną uszu jest korekta odstających uszu – na jednej lub obu małżowinach.

 

Korekcja uszu dla dzieci i dorosłych

Operacje uszu mogą być wykonywane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od wieku Pacjenta i trwa około 1-2 godziny. Efekty operacji uszu to poprawa proporcji i wyglądu małżowiny usznej. Dolegliwości po zabiegu powinny ustąpić w ciągu 10-14 dni. Chirurgiczna korekcja uszu jest zabiegiem bezpiecznym o małym ryzyku powikłań zdrowotnych. Blizny pozabiegowe znajdują się z tylnej części małżowiny, nie są więc widoczne. Nasi chirurdzy korygują kształt, położenie i wielkość małżowin usznych, dzięki czemu uszy są proporcjonalne.

 

Blefaroplastyka – korekcja powiek górnych i dolnych

Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych to procedura chirurgiczna wykonywana ze względów estetycznych, ale też wskazań medycznych. Przyczyną może być nadmiar i wiotczenie skóry powiek, które wynikają zwykle z postępującego procesu starzenia się skóry i utraty elastyczności. Rozwiązaniem tego problemu jest chirurgiczna plastyka powiek. Na czym polega zabieg korekcji powiek? Jego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki miękkiej powieki górnej. W tym celu wykonujemy cięcia i usuwamy tkankę w miejscach nadmiaru skóry, po czym wykonujemy przesunięcie nadmiaru tkanki na powstałe ubytki. Po 2-3 tygodniach po procedurze ustępują obrzęki i zaczerwienienia w miejscu zabiegu.  Zdjęcie szwów ma miejsce po 1-2 tygodniach od zabiegu – wtedy też Pacjent może powrócić do standardowego trybu życia.

Poznaj też zabieg niechirurgicznego liftingu powiek!