Informujemy, że od 15 do 19 lipca cały nasz zespół będzie przebywał na urlopie. 

Chcemy wszystkim przypomnieć, że odpoczynek, regularny, 8-godzinny sen i odpowiednia regeneracja dobrze wpływa na naszą skórę i pomaga spowolnić proces jej starzenia się. Podczas wypoczynku nasz organizm produkuje więcej hormonu wzrostu (HGH – human growth hormone), który sprawia, że skóra jest odpowiednio napięta.

Na co możemy się narazić, funkcjonując przez dłuższy czas na wysokich obrotach?

Gdy organizm jest zmęczony, produkuje wtedy dodatkową dawkę kortyzolu (hormonu stresu), który niszczy komórki naszej skóry.
Kiedy lekceważymy oznaki zmęczenia, narażamy nasz organizm na przemęczenie, które może doprowadzić nawet do chronicznego zmęczenia. Jego symptomy są widoczne również na twarzy: cienie oraz worki pod oczami. Jeżeli nie zaczniesz dbać o odpoczynek, będą one się pogłębiać.

Twoja skóra straci promienność i blask, poszarzeje, na jej powierzchni pojawiają się plamy i przebarwienia. Wtedy nawet mocny makijaż nie ukryje tych niedoskonałości.

Zaburzenia snu, obniżony nastrój, apatia prowadzą do jeszcze większej dysfunkcji układu nerwowego i nieprawidłowej pracy hormonów. Mogą pojawić się zmiany trądzikowe, wypryski, problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry.

Jeżeli nie chcesz wyglądać na więcej lat niż masz w rzeczywistości, musisz powstrzymać przyspieszony proces starzenia się skóry.

W naszym Gabinecie Medycyny Estetyczne możesz odpowiednio nawilżyć i wygładzić swoją skórę oraz zrekonstruować włókna kolagenowe, pobudzając je do regeneracji.

Życzymy każdemu z Was czasu na odpoczynek i zapraszamy w innych terminach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *