Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy na zmarszczki to jeden z najpopularniejszych sposobów wykorzystania kwasu hialuronowego w celu odmłodzenia skóry. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się usuwanie zmarszczek na czole i pod oczami. Wszystko dlatego, że zabiegi na zmarszczki z wykorzystaniem tego preparatu są bezpieczne i działają w sposób naturalny, ponieważ sam kwas hialuronowy stanowi naturalny, podstawowy składnik skóry. Niestety z czasem, w procesie starzenia, jego poziom się obniża. Im mniej kwasu hialuronowego, tym większe przesuszenie, zwiotczenie skóry. Pojawiają się zmarszczki, policzki opadają, a usta tracą objętość. Usuwanie zmarszczek i pozostałych mankamentów kwasem hialuronowym przywraca zatem poprzedni stan skóry.

 

Zabieg na zmarszczki pod oczami i inne kwasem hialuronowym – zalety

Ponieważ kwas hialuronowy występuje w organizmie ludzkim naturalnie, jest bezpieczny dla pacjenta i nie powoduje alergii. Działa w taki sposób, że wiąże wodę znajdującą się w warstwach skóry. To z kolei sprawia, iż wypełnianie zmarszczek na czole bądź wokół oczu kwasem hialuronowym nie tylko wygładza twarz, ale również pozytywnie wpływa na jędrność i nawilżenie.

Dodatkowe zalety, jakimi odznacza się kwas hialuronowy na zmarszczki pod oczami i czole, to długotrwałe uzupełnienie niedoboru kwasu w skórze, walka ze zmianami – np. bliznami – oraz pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Kwas hialuronowy dodaje skórze objętości, modeluje usta, a także wzmacnia kontur twarzy.

 

Dla kogo jest zabieg na zmarszczki kwasem hialuronowym?

Likwidacja zmarszczek pod oczami, na czole, wokół ust i w innych miejscach skierowana jest do osób dorosłych bez względu na konkretny wiek i płeć. Jeżeli zauważą Państwo zmiany na skórze w postaci utraty jędrności, witalności czy nawilżenia, są to wystarczające kwalifikacje do wykonania zabiegu.

Wypełnianie zmarszczek – przykładowe zabiegi:

  • usuwanie zmarszczek na czole,
  • wypełnianie zmarszczek pod oczami,
  • kwas hialuronowy na zmarszczki wokół ust,
  • kwas hialuronowy na zmarszczki szyi,
  • redukcja bruzd kwasem hialuronowym,
  • usuwanie drobnych blizn kwasem hialuronowym,
  • lifting twarzy za pomocą kwasu hialuronowego,
  • podnoszenie opadających kącików ust.

 

Jak przebiega wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Przed usuwaniem zmarszczek pod oczami, na czole bądź wokół ust może zostać podane pacjentowi znieczulenie. Decyzję taką oraz metodę – np. użycie kremu znieczulającego – ustala się z lekarzem podczas konsultacji. Szczególnie poleca się to osobom wrażliwym na ból oraz tym, którzy zdecydowali się na kwas hialuronowy na zmarszczki wokół oczu i ust, ponieważ tutaj skóra jest bardzo delikatna i tkliwa.

Kwas hialuronowy wchodzi w skład preparatu o konsystencji żelowej. Zostaje podany pacjentowi za pomocą cienkiej igły, co znacząco zmniejsza ryzyko odczuwania bólu bądź dyskomfortu. Po wstrzyknięciu środka kwas hialuronowy wiąże się z wodą w skórze i zwiększa swoją objętość, dzięki czemu następuje wypełnienie zmarszczek.

Zabieg na zmarszczki na czole, pod oczami bądź wokół ust trwa ok. 30 minut. Tuż po zakończeniu pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Trzeba jednak pamiętać, że na ciele mogą pozostać krótkotrwałe ślady jako skutki uboczne. Są to zasinienie, zaróżowienie, zaczerwienienie, obrzęk, krwiak w miejscu podania kwasu hialuronowego, świąd wrażliwej skóry, ból. Objawy ustąpią po maksymalnie trzech dobach.

 

Zabieg na zmarszczki pod oczy, na czole lub wokół ust – zalecenia po

Zaleca się, by przez dwa tygodnie po wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym unikać ekspozycji na promienie słoneczne i korzystania z sauny. Uwaga! Przerwa pomiędzy usuwaniem zmarszczek kwasem hialuronowym a innymi zabiegami mającymi na celu odmłodzenie skóry powinna wynieść co najmniej 3 tygodnie.

Pierwsze efekty widoczne są od razu po podaniu kwas hialuronowego na zmarszczki wokół ust, pod oczami lub na czole. Warto jednak pamiętać, że pełny rezultat objawi się dopiero pod dwóch-trzech dobach, kiedy opuchlizna i zaczerwienienia zejdą. Zmarszczki pozostaną wypełnione nawet przez dwanaście miesięcy. Kiedy kwas hialuronowy całkowicie się wchłonie, zabieg można powtórzyć, by cieszyć się efektem młodej, świeżej skóry dłużej.

 

Kwas hialuronowy na zmarszczki – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym są ciąża i laktacja, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, czasowe stany zapalne skóry typu trądzik czy opryszczka. Jeżeli pacjent przejawia skłonność do powstawania blizn przerostowych lub cierpi na nadwrażliwość na składnik preparatu zawierającego kwas hialuronowy, również nie powinien korzystać z zabiegu. W takiej sytuacji warto umówić się do nas na konsultację i ustalić lepszy, bezpieczny sposób usunięcia zmarszczek.