Kwas hialuronowy – modelowanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest obecnie najpopularniejszym sposobem na modelowanie ust. Kwas hialuronowy czyni wargi pełniejszymi, większymi, jędrniejszymi i bardziej zmysłowymi, a także lepiej nawilżonymi. Modelowanie ust kwasem hialuronowym stało się popularne między innymi dzięki temu, że jest bezpieczną metodą zabiegową. Kwas hialuronowy stanowi naturalny element ludzkiego organizmu, który jednak z wiekiem ulega degradacji. Wówczas skóra staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki i nierówności. W efekcie wypełnianie ust kwasem hialuronowym przywraca skórze stan wyjściowy i odmładza ją w sposób estetyczny, naturalny.

 

Dla kogo jest powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Na wypełnianie ust kwasem hialuronowym może się zdecydować niemal każda dorosła osoba – niezależnie od wieku i płci (przeciwwskazania znajdą Państwo niżej). Jeżeli problemem są wiotka skóra, zmniejszone wagi bądź zmarszczki wokół ust, kwas hialuronowy na usta sprawdzi się świetnie, zapewniając świeże i naturalne efekty.

Kwas hialuronowy do ust umożliwia m.in. zwiększenie objętości warg, wymodelowanie konturu ust, wypełnienie drobnych zmarszczek wokół warg, wygładzenie nierówności twarzy. Wypełnianie ust daje rezultaty w postaci wyrazistszego i estetycznego koloru warg, nawilżenia i ujędrnienia. Ponieważ kwas hialuronowy działa na szerszy obszar niż same usta, na zabiegu skorzystają również przylegające do warg partie twarzy.

 

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym a znieczulenie

Mimo iż kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ciele, powiększanie ust kwasem hialuronowym zaś to zabieg łatwy i bezpieczny, pacjentom rekomenduje się skorzystanie ze znieczulenia. Okolice ust są silne unerwione, co sprawia, że wykonywanie nawet drobnych zabiegów na tym obszarze może sprawiać ból lub dyskomfort. Alternatywą dla znieczulenia – np. jeśli pacjent nie może przyjąć go w standardowej formie znieczulenia przewodowego, tzw. dentystycznego – jest modelowanie ust kwasem hialuronowym z wykorzystaniem kremu znieczulającego.

 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – na jak długo wystarcza?

Szacuje się, że kwas hialuronowy na usta można stosować maksymalnie raz na pół roku. Powiększenie ust i naturalne nawilżenie po zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy naturalnie wchłania się do organizmu i wygląd warg wraca do tego, który jest naturalny dla danego etapu życia pacjenta. Aby utrzymać rezultaty, należy się umówić na kolejne wypełnianie ust.

 

Powiększanie ust – przed i po zabiegu

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest kilkudniową terapią, która poza właściwym zabiegiem wymaga odpowiedniego przygotowania. Na trzy dni przed zabiegiem powiększania ust nie należy przyjmować aspiryny ani leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu powinno się unikać nagrzewania okolicy ust. Wyklucza to wizytę w solarium, korzystanie z sauny, długie gorące kąpiele, eksponowanie twarzy na promienie słoneczne. W dniu wypełniania ust kwasem hialuronowym nie należy też podejmować intensywnego wysiłku fizycznego.

Kwas hialuronowy do ust wstrzykuje się po oczyszczeniu skóry, natomiast na zabieg powinno się przyjść bez makijażu ust i okolic. Preparat z kwasem hialuronowym wstrzykiwany jest przez lekarza po podaniu środka znieczulającego przy użyciu bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa krótko, a efekty widoczne są od razu.

 

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania do powiększania ust

Jednym z głównych przeciwwskazań dla kobiet jest powiększanie ust w ciąży i okresie laktacji – to popularne przeciwwskazanie dla wielu zabiegów medycyny estetycznej. Ponadto zabiegu nie powinno się wykonywać, kiedy występują miejscowe zmiany zapalne na skórze, np. trądzik czy opryszczka. Czynnikiem wykluczającym modelowanie ust kwasem hialuronowym jest nadwrażliwość na podawany środek. Inne powody do odstąpienia od zabiegu to chociażby choroby autoimmunologiczne czy skłonność do blizn przerostowych.

 

Powiększanie ust – po zabiegu

Zdarza się, że po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym u pacjentów pojawiają się czasowe skutki uboczne. Przede wszystkim mogą wystąpić reakcje zapalne jako obrona organizmu przed nowością. Wówczas modelowanie ust wywołuje obrzęk, widać zarumienienie bądź zaczerwienienie w miejscu podania preparatu. Rzadziej modelowanie ust kwasem hialuronowym prowadzi do powstania krwiaka w miejscu podania środka – taki krwiak wchłania się w ciągu kilku dni.