Kwas hialuronowy na twarz – lifting wolumetryczny

Lifting twarzy, znany także jako lifting wolumetryczny twarzy, to miejscowy zabieg mający na celu uzupełnienie objętości skóry. Kwas hialuronowy do twarzy wstrzykiwany jest w miejscach takich jak okolice ust czy policzki. Daje efekty w postaci podniesienia kącików ust, wygładzenia fałd, bruzd i zmarszczek na opadniętych policzkach czy nawilżenia skóry. Stanowi zabieg bezpieczny, ponieważ sam kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu. Po prostu z upływem lat jego ilość maleje, a młodzieńcza jędrność i gładkość skóry znikają. Kwas hialuronowy do twarzy wstrzyknięty w celu uzupełnienia przywraca skórze poprzedni wygląd.

 

Kwas hialuronowy & lifting twarzy – efekty

Zastosowany na obszarze twarzy kwas hialuronowy po zabiegu pozwala pacjentowi cieszyć się efektem wypoczętej, zdrowej, świeżej i odmłodzonej skóry. Kwas hialuronowy bowiem wypełnia ubytki i nawilża miejscowo tkanki. Wyraźnie młodszy wygląd twarzy zawdzięczany jest regeneracji włókien kolagenowych. Lifting twarzy sprawia, że skóra jest napięta i podniesiona.

 

Po jakim czasie działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to wdzięczny środek, którego skuteczność widać natychmiast. Lifting wolumetryczny twarzy trwa krótko, a rezultat ocenią Państwo od razu po spojrzeniu w lustro. Warto jednak pamiętać, że lifting twarzy – tak samo jak innych części ciała – może powodować obrzęk, zarumienienie bądź zaczerwienienie w miejscach, w których został podany środek. Aby cieszyć się pełnym efektem liftingu wolumetrycznego twarzy, należy odczekać od dwóch do trzech dni.

Ponieważ efekty liftingu twarzy utrzymują się do 24 miesięcy, zabieg nie wymaga częstego powtarzania. Kiedy kwas hialuronowy zostanie wchłonięty przez organizm i skóra znowu zacznie wiotczeć bądź pojawią się zmarszczki i niedoskonałości, można umówić się na lifting wolumetryczny twarzy ponownie.

Uwaga! Lifting twarzy oraz inne zabiegi odmładzające skórę na tym samym obszarze powinna dzielić przerwa wynosząca co najmniej trzy tygodnie.

 

Lifting twarzy – co to daje i dla kogo jest zabieg?

Na kwas hialuronowy do twarzy może zdecydować się osoba w dowolnym wieku (dorosła) i dowolnej płci. Wskazaniami do przeprowadzenia liftingu twarzy są chęć uwydatnienia kości policzkowych, wymodelowania policzków, wypełnienia zagłębień skóry, wymodelowania podbródka, wymodelowania nosa. Kwas hialuronowy na zmarszczki pozwala starszej osobie przywrócić młody, świeży wygląd skóry. Sprawdza się w przypadku blizn i pozwala przyspieszyć proces regeneracji ran. Warto też wspomnieć, że lifting wykonuje się również na innych obszarach ciała, np. dłoniach, dekolcie.

 

Lifting twarzy – przed i po zabiegu

Przed liftingiem wolumetrycznym, zanim zostanie podany kwas hialuronowy do twarzy, można skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Warto to zrobić zwłaszcza w przypadku osób wrażliwych na ból oraz podczas stosowania kwasu hialuronowego w miejscach szczególnie tkliwych, np. w okolicach ust i oczu. Sposób znieczulenia zostaje ustalony z lekarzem – dostępne są m.in. metoda obwodowa (tzw. dentystyczna) i krem znieczulający.

Następnie rozpoczyna się lifting twarzy. Kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty w głąb skóry, po czym lekarz w miejscu podania preparatu wykonuje delikatny masaż, aby rozprowadził się pod skórą równomiernie i przyniósł jak najlepsze efekty.

Po liftingu wolumetrycznym twarzy mogą wystąpić czasowe opuchlizny, zaróżowienia, zaczerwienienia. Niektórzy pacjenci odczuwają świąd, nadwrażliwość w miejscu podania środka, a nawet ból. Zdarza się, że w miejscu podania kwasu hialuronowego powstaje krwiak. Te skutki uboczne znikają jednak w przeciągu kilku dni. Wówczas widać pełny rezultat liftingu twarzy.

 

Kwas hialuronowy do twarzy – przeciwwskazania

Lifting wolumetryczny twarzy, tak samo jak wykorzystywanie kwasu hialuronowego w innych obszarach ciała, ma listę przeciwwskazań. Zabiegu nie wolno robić w czasie ciąży ani w okresie laktacji. Przeszkodą do wykonania liftingu twarzy są stany zapalne skóry (m.in. trądzik, opryszczka), choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe. Jeżeli u pacjenta występuje nadwrażliwość na kwas hialuronowy, zabieg także nie powinien zostać zrobiony (warto poszukać zastępczej formy pielęgnacyjnej – zapraszamy do kontaktu z nami, po konsultacji podpowiemy, co wybrać). Przeciwwskazaniem jest również skłonność do powstawania blizn przerostowych.