Kanony piękna i mody ciągle się zmieniają tak, że ciężko nad nimi nadążyć. Pogoń za byciem trendy wcale nie jest taka prosta, ponieważ czasami ciężko zorientować się dokładnie, co jest na czasie, a co już odeszło do lamusa. Jedno jest pewne – moda zawsze zatacza jedno wielkie koło i to, co przestaje być modne teraz, wróci za 10, 15, 20 lat. Podobnie jest z usuwaniem owłosienia z ciała. Kiedyś mężczyźni nie śmieli myśleć o goleniu się pod pachami, a teraz stało się to zupełnie naturalnym zjawiskiem.

 

Depilowanie się jednak to raczej domena kobiet, ponieważ gładkie i delikatne kobiece ciało jest niezwykle apetyczne dla mężczyzn i nie oszukujmy się, przyjemniej jest funkcjonować bez drapiącego owłosienia. Dlatego właśnie z roku na rok powstają nowe, bardziej innowacyjne metody, które mają za zadanie łatwiej, szybciej i na dłużej niwelować owłosienie z ciała. Tradycyjne maszynki do golenia nie spełniają już swoich funkcji, ponieważ zostawiają podrażnienia na skórze, dają krótkotrwały efekt i samo golenie się nimi jest bardzo żmudne. Depilacja laserowa to nowoczesna, mocno rozwinięta technologicznie metoda, która ma zażegnać problem owłosienia.

Jak działa depilator laserowy?

Depilator laserowy to urządzenie, które wykorzystuje wiązkę lasera, która przenika w głąb włosa i skutecznie go likwiduje. Cały proces depilacji odbywa się bezboleśnie, a skóra pozostaje zupełnie nienaruszona. Laser przyciągany jest w odpowiednie miejsce (włos) przez melaninę, czyli barwnik w nim zawarty. Dzięki temu każdy włosek z osobna zostaje poddany działaniu lasera i likwidowany. Bardzo ważne jest to, że im ciemniejszy włos i jaśniejsza skóra tym zabieg depilacji będzie skuteczniejszy i zachowa efekty na dłużej. Zabieg depilacji laserowej może być wykonywany na całym ciele bez pominięcia takich stref jak bikini, twarz, pachy, wąsik czy broda. Dzięki depilacji laserowej pożegnasz się z problemem codziennego golenia i podrażnienia swojej skóry. Odwiedź nasz salon, a raz na zawsze rozprawimy się z niechcianymi włoskami.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Niektórzy są wielkimi przeciwnikami różnych zabiegów kosmetycznych, które mają na celu usunąć niechciane owłosienie. Różnego rodzaju obawy dotyczące wpływania lasera na nasz organizm są bezpodstawne, ponieważ zabieg depilacji laserowej jest zupełnie bezpieczny i nie ingeruje w żaden negatywny sposób na nasz organizm. Na zabieg depilacji laserowej powinny zdecydować się osoby, które mają duży problem z owłosieniem tzn. borykają się z wrastającymi włoskami, golenie się tradycyjnymi maszynami podrażnia skórę i powoduje dyskomfort lub po usuwaniu owłosienia innymi sposobami na skórze występują takie schorzenia jak zapalenia mieszków włosowych, grudki czy inne nieprzyjemne objawy. Depilacja laserowa nie niesie za sobą negatywnych skutków, dlatego zdecydowanie bezpieczniej jest skorzystać z tej metody niż powodować u siebie dalsze podrażnienia skóry, które mogą mieć poważniejsze skutki.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Osoby zastanawiające się nad skorzystaniem z laseroterapii powinny wiedzieć, że istnieje szereg przeciwwskazań, które wykluczają możliwość skorzystania z niej.

Do przeciwwskazań należą:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • wykluczenie terapii witaminą A,
  • wykluczenie terapii ziołowych (z wykorzystaniem nagietka, dziurawi),
  • choroby skórne jak łuszczyca,
  • epilepsja,
  • obecność rozrusznika serca,
  • cukrzyca,
  • bliznowce,
  • leki psychotropowe,
  • świeża opalenizna,

 

Z niektórymi przeciwwskazaniami z powyższej listy można się łatwo rozprawić, jak np. odstawić niewskazane terapię, czy nie udawać się na zabieg po opalaniu.

Jak wygląda sam zabieg depilacji laserowej i jak długo się utrzymuje?

Samo wykonanie zabiegu w naszym salonie nie jest skomplikowaną procedurą. Każdy zabieg musi być poprzedzony odpowiednią konsultacją z naszym doświadczonym pracownikiem, gdzie zostanie dokonana ocena owłosienia i dobrana moc lasera oraz czas impulsów. Następnie umawiamy się na zabieg, który w zależności od miejsca depilacji trwa maksymalnie 30 minut. Po zabiegu nasz klient otrzyma odpowiednie poinstruowanie dotyczące dalszego postępowania i może wrócić do domu w pełni aktywności fizycznej. Efekt gładkiej skóry po zabiegu widoczny jest już ok. tygodnia po wykonaniu depilacji. Warto jednak wiedzieć, że aby depilacja była skuteczniejsza i w 100% pozwoliła nam się cieszyć brakiem włosków należy ją powtarzać. Zabieg powinno się powtarzać, co 6 tygodni do 6 miesięcy. Po kilkukrotnym jego wykonaniu można będzie zapomnieć o jakimkolwiek owłosieniu!

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych usług w naszym salonie. Doświadczona kadra specjalistów wykona zabieg depilacji z maksymalną skutecznością i przede wszystkim z zachowaniem wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Naszym priorytetem jest zadbanie o klienta i jego dobre samopoczucie, a wysoka jakość oferowanych zabiegów spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *