Jak działają nici Aptos?

 

Coraz popularniejsze nici Aptos to doskonałe, bezpieczne i bezinwazyjne rozwiązanie pomagające uporać się z nielubianymi mankamentami urody. Świetnie sprawdzają się w przypadku osób poszukujących metod wygładzenia skóry i pozbycia się zmarszczek, a także oczekujących ujędrnienia skóry zwiotczałej w wyniku naturalnego procesu starzenia. Co istotne, nici Aptos można stosować nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele.

Korekcja uszu za pomocą nici Aptos to tylko jeden z licznych przykładów wykorzystania tej metody. Nici Aptos na odstające uszy są równie popularne, co na podwójny podbródek czy „chomiki”. Ponadto nici Aptos poradzą sobie ze zwiotczałą skórą szyi, bruzdami i fałdami.

 

Nici Aptos – jak długo efekt utrzymuje się na ciele?

Nici Aptos to niezwykle wydajny środek, którego wykorzystanie daje długotrwałe efekty. Mówimy tu nawet o latach! Po zastosowaniu nici Aptos efekty utrzymują się od 2 do 10 lat. Ponieważ sama terapia jest bezpieczna, można ją powtarzać wielokrotnie i wciąż cieszyć się rezultatami od nowa.

 

Nici Aptos – efekty

Oto popularne elementy ciała, na których stosuje się nici Aptos: nos, broda, uszy, podbródek, policzki, skóra dookoła oczu, brwi, brzuch, biust. Po wykorzystaniu nici Aptos efekty są następujące:

 • wymodelowanie owalu twarzy
 • uwydatnienie: kości policzkowych, żuchwy, podbródka
 • uniesienie brwi
 • zniwelowanie zmarszczek wargowo-nosowych
 • zredukowanie zmarszczek wokół oczu
 • zlikwidowanie odstawania uszu
 • podniesienie policzków (likwidacja „chomików”)
 • lifting: twarzy, szyi
 • podniesienie części ciała opadających w wyniku starzenia, np. piersi
 • lifting brzucha
 • ujędrnienie nadmiernej skóry na rękach i nogach, np. Kolanach

Ponieważ nici Aptos nie prowadzą do deformacji, nie mogą pogorszyć wyglądu osoby korzystającej z terapii. Zrobią za to coś wprost przeciwnego: odmłodzą, nadadzą świeży wygląd.

 

Nici Aptos – przed i po zabiegu

Po zapisaniu się na terapię w naszym gabinecie czeka Państwa całkowicie bezbolesny, niedługi zabieg kosmetyczny. Polega na wprowadzeniu nici Aptos przez pojedyncze punkty w ciele tak, by utworzyły silnie podtrzymujący tę część ciała szkielet. Nici Aptos stosuje się po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego.

Lifting twarzy za pomocą nici Aptos zajmuje zazwyczaj do 40 minut, przy czym na pojedynczą strefę zabiegową przeznacza się do 15 minut. Inne części ciała wymagają czasu krótszego bądź dłuższego – szczegóły ustalą Państwo podczas umawiania wizyty. Okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni.

 

Nici Aptos – rekonwalescencja

Po zabiegu wprowadzenia nici Aptos należy okładać twarz – lub inne poddane terapii miejsce – zimnymi okładami. Rekonwalescencji może towarzyszyć ból. Jeżeli tak się dzieje, zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych do trzech dni. Tkliwego miejsca nie należy naciskać ani masować przez około tydzień. Myć trzeba delikatnie. Należy unikać intensywnych ruchów i ekspozycji na słońce – do dwóch tygodni po zabiegu.

W przypadku liftingu całej twarzy lub wykorzystania nici Aptos w jednej ze stref twarzy nie powinno się nakładać makijażu przez co najmniej dobę po zabiegu. Należy unikać mocnych ruchów żujących, energicznych ruchów głowy, a nawet samej szyi – przez co najmniej dwa tygodnie. Zastosowanie nici Aptos w samej twarzy przekłada się na konieczność zrezygnowania z masażu i twarzy, i szyi – przez co najmniej miesiąc od zakończenia terapii.

 

Kto nie powinien stosować nici Aptos?

Przeciwwskazaniami do skorzystania z nici Aptos są ciążą i laktacja, choroby autoimmunologiczne, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, zaburzenia psychiczne i neurotyczne, hemofilia, nowotwory.

Nie należy stosować nici Aptos w trakcie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych. W przypadku zażywania innych prosimy o podanie rodzaju podczas konsultacji przed zabiegiem.