Mezoterapia Anti-Aging

Tempo życia, stres, zanieczyszczenie powietrza czy zbyt małe nawodnienie organizmu to główne przyczyny zmian, które zachodzą z czasem w organizmie, także w skórze. Mezoterapia Anti-Aging pozwala odwrócić niszczące procesy i przywrócić skórze naturalne, samoistne właściwości regeneracyjne. Ponadto w efekcie zabiegu mezoterapii Anti-Aging skóra odzyskuje blask i zdrowie, a sam zabieg jest jednym z najpopularniejszych w ramach medycyny Anti-Aging.

Mezoterapia Anti-Aging stanowi zabieg znany także pod nazwą: mezoterapia iniekcyjna Anti-Aging (czasem: Anty-Aging). Wszystko dlatego, że polega na wstrzyknięciu w miejsca docelowe niewielkich dawek preparatów leczniczych. Preparaty dobierane są do pacjenta indywidualnie, a cechy, działanie i korzyści każdego z nich omawia się na pierwszym spotkaniu w gabinecie medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic. Zapraszamy na konsultację!

 

Mezoterapia Anti-Aging – efekty

Wskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii Anti-Aging są przede wszystkim zwiotczenie skóry, zmarszczki, ubytki skórne i utrata pierwotnego kształtu twarzy. Mezoterapia Anti-Aging doskonale sprawdza się w profilaktyce przeciwstarzeniowej i przeciwzmarszczkowej. Warto zatem zapisać się na nią na długo przed tym, zanim pierwsze zmarszczki się pojawią – i zapobiec im!

Mezoterapia Anti-Aging pozwala zahamować, a także odwrócić niekorzystne zmiany w strukturze skóry. Stosowane preparaty to przede wszystkim mieszanka witamin, kwasu hialuronowego, aminokwasów, mikroelementów, wyciągów roślinnych, krzemionki organicznej. Kwas hialuronowy ma właściwości ściągania wody, dzięki czemu błyskawicznie podnosi poziom nawilżenia skóry.

Natychmiast po zabiegu mezoterapii Anti-Aging odczuwa się wzrost elastyczności i jędrności skóry, zauważa się jej rozświetlenie. W dłuższej perspektywie widoczna jest redukcja zmarszczek i większa gęstość skóry.

 

Mezoterapia Anti-Aging – zabieg

Do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii Anti-Aging wykorzystywana jest bardzo cienka igła. Pacjentom z niskim progiem bólu podaje się miejscowo krem znieczulający.

Aplikacja preparatu ma miejsce za pomocą specjalnej cienkiej igły. Po zabiegu w miejscach nakłuć pozostają niewielkie ślady w postaci punkcików lub kratek. Ślady te znikają najczęściej po ok. 6 h, maksymalnie zaś po 72 h – w zależności od tego, jaki preparat został zaaplikowany.

Nakłucia nie są bardzo bolesne. Zdarza się, że igła dotknie naczynia krwionośnego, w konsekwencji czego powstaje niewielki siniak. Po zabiegu mezoterapii Anti-Aging wykonuje się masaż, który ma na celu równomierne rozprowadzenie wszystkich zaaplikowanych składników. Ich działanie utrzymuje się do miesiąca po mezoterapii Anti-Aging.

 

Mezoterapia Anti-Aging – jak często?

Wyróżniamy trzy fazy mezoterapii Anti-Aging:

 • Terapia uderzeniowa – zabieg co 2-6 miesięcy,
 • Regeneracja skóry – zabieg co 2-6 miesięcy,
 • Podtrzymanie efektów terapii – zabieg co 2-6 miesięcy.

Mezoterapię Anti-Aging można wykonywać przez cały rok, jednak zaleca się przeprowadzanie zabiegów w okresie jesienno-zimowym, kiedy występuje mniejsza ekspozycja na promienie słoneczne. Duża ekspozycja może wywoływać przebarwienia w miejscach aplikacji preparatu.

 

Mezoterapia Anti-Aging – skutki uboczne

Niepożądane i krótkotrwałe skutki uboczne mezoterapii Anti-Aging to:

 • niezwykle sporadycznie występujące reakcje alergiczne, objawiające się rumieniem, który ustępuje kilka minut bądź do kilku godzien po zabiegu,
 • siniaki bądź krwiaki w miejscu aplikacji preparatu. Ryzyko takiej reakcji wzrasta u osób, które w okresie poprzedzającym zabieg stosowały leki przeciwzakrzepowe, np. aspirynę.

Osobom ze skórą naczynkową zaleca się wykonanie zabiegu bezpośrednio przed weekendem, by uzyskać 2-3 dni na pełną regenerację i zniknięcie powstałych podczas mezoterapii Anti-Aging krwiaków.

WAŻNE! Należy poinformować lekarza o wszystkich występujących uczuleniach.

 

Mezoterapia Anti-Aging – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii Anti-Aging to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • stany zapalne skóry, m.in. opryszczka i trądzik,
 • choroby nowotworowe,
 • alergia na jakikolwiek składnik preparatu,
 • skóra naczynkowa,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi zabiegami mezoterapii, a także sprawdzenia kosztów wybranych terapii: mezoterapia Anti-Aging – ceny.