Mezoterapia

Każdy z nas wie, że dzisiejszy świat jest definicją ciągłego chaosu, biegu i stresu, który zdecydowanie odbija się na naszym zdrowiu i wyglądzie. Normalne jest to, że każdy człowiek chce wyglądać jak najlepiej i nadążać za aktualnie panującymi trendami. Jednakże nie można się oszukiwać, ponieważ z wiekiem nasza skóra staje się coraz mniej elastyczna i tracimy swoją młodzieńczą witalność. W takich przypadkach nie należy się denerwować i popadać w depresję, tylko zaufać specjalistą od medycyny estetycznej, którzy potrafią naturalnymi sposobami przywrócić nam wygląd sprzed lat. Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia, na którą co ciekawe decydują się nawet osoby mające około 20 lat.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia to nic innego jak zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę substancji mających za zadanie zatrzymanie procesów starzenia się skóry lub ich całkowite cofnięcie. Z czasem skóra traci wiele mikroelementów, kwasu hialuronowego oraz kolagenu, który umożliwia jej odpowiednie naciągnięcie i nawilżenie. Ich ponowne uzupełnienie pozwala pozbyć się ze skóry przebarwień, zmarszczek, zmian trądzikowych czy nawet blizn.

Jakie wyróżniamy rodzaje mezoterapii?

Niewiele osób wie, ale odnawianie skóry może odbyć się na różne sposoby.

W zależności od tego, co powie nam lekarz medycyny estetycznej i na jakim preparacie nam zależy można wybrać spośród:

  • Mezoterapię igłową – jest to metoda (jak sama nazwa wskazuje), w której głównym narzędziem są igły. Przez igłę wkłutą na głębokość ok. 0,4mm – 0,5mm wprowadzane są pod skórę substancje czynne mające za zadanie pobudzić ją do działania i regeneracji. Efekty widoczne są praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu i jest to jedna z bardziej skutecznych metod mająca na celu odmłodzenie skóry.
  • Mezoterapię bezigłową – ta metoda mezoterapii wykonywana jest bez użycia inwazyjnych igieł. Główną rolę w tym zabiegu gra prąd elektryczny, który wnikając w błonę komórkową zwiększa jej przepuszczalność i otwiera kanały hydrofilowe. Wprowadzony preparat dociera w zniszczone tkanki i odbudowuje je pozostawiając skórę odmłodzoną. Efekty widoczne są po zabiegu, jednak warto wykonać około 5 – 10 powtórzeń w sesji, aby utrwalić wygląd skóry.

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej pomoże odbudować młodzieńczy wygląd i poczuć się doskonale w swojej skórze. Mezoterapia dedykowana jest dla osób, które chcą zapobiegać starzeniu się skóry oraz do tych, którzy chcą te zmiany odwrócić.

 

 

Mezoterapia – cellulit
Mezoterapia Anti-Aging
Mezoterapia skóry głowy i włosów