Powiększanie penisa (własnym tłuszczem lub kwasem hialuronowym)

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przestały być już dawno temu zarezerwowane tylko dla kobiet. Jednym z problemów mężczyzn, który wpływa znacząco na jakość ich życia (w tym życia seksualnego), jest niezadowolenie z wielkości członka. Dzięki wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej czy kwasu hialuronowego możemy w sposób małoinwazyjny wpłynąć na kształt, długość i obwód penisa.

Wskazania:

Wskazaniem do przeprowadzenia takiego zabiegu jest niezadowolenie z wyglądu penisa, które ma wpływ na samopoczucie, jakość życia i stosunki seksualne.

Efekty:

Zaletą zabiegu powiększania członka przy użyciu własnego tłuszczu lub kwasu hialuronowego jest możliwie szybka, małoinwazyjna metoda zmiany kształtu penisa.  Efekt końcowy jest widoczny po upływie ok. 2 tygodni i utrzymuje się do 3 lat.

Przebieg terapii:

Po wstępnej konsultacji z lekarzem i wywiadzie medycznym Pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Trwa on około 1 godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W zależności od oczekiwań Pacjentów modelowanie członka może odbyć się przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej lub przy użyciu kwasu hialuronowego. Tkanka tłuszczowa pobierana jest z innej partii ciała Pacjenta, przygotowywana w odpowiednim urządzeniu, po czym wstrzykiwana do prącia. W zależności od pożądanego efektu podobne rezultaty można osiągnąć poprzez iniekcję kwasu hialuronowego, który również stosuje się jako wypełniacz.

Przeciwwskazania m.in.:

Przed zabiegiem z Pacjentem przeprowadzany jest wywiad medyczny. Tak jak przy każdym zabiegu medycznym, przeciwwskazaniem są stany zapalne organizmu, choroby nowotworowe i niektóre leki przyjmowane stale.

Niepożądane czasowe skutki uboczne:

W obrębie ostrzykiwanych miejsc mogą się pojawić zaczerwienienia, zasinienia lub lekki obrzęk, które zanikają po kilku dniach.

Warto wiedzieć:

Powiększanie penisa nie jest efektem próżności a możliwością, z której można skorzystać w celu pozbycia się kompleksów wpływających znacząco na jakość całego życia.