Kriolipoliza

Kriolipoliza jest alternatywą dla chirurgicznych zabiegów wyszczuplających, między innymi liposukcji. Pozwala na nieinwazyjne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu przy użyciu niskiej temperatury. Komórki najpierw są zamrażane, a następnie następuje ich rozpad i wydalenie z organizmu. Zabieg daje spektakularne efekty, które są długotrwałe.

Jesteśmy jednym z kilku gabinetów w Polsce, który posiada urządzenie z 4 głowicami do zamrażania tkanki tłuszczowej. Ilość głowic umożliwia w tym samym czasie pracę na różnych obszarach ciała. Zabieg ma charakter medyczny, a nie kosmetyczny.

Wskazania

  • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej (oponka, boczki, bryczesy)

Efekty

  • redukcja niechcianych krągłości
  • wysmuklona sylwetka

Przebieg terapii

Podczas zabiegu specjalna głowica przykładana jest do obszaru, z którego chcemy usunąć tkankę tłuszczową. Kolejnym krokiem jest zassanie tkanki i jej ochłodzenie. Z komórek tłuszczowych pobrane zostaje ciepło, co  odbywa się w sposób selektywny i kontrolowany. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, na komórki tłuszczowe oddziałuje się temperaturą od -5 do -10°C. Proces ten powoduje finalnie rozpad komórek tłuszczowych, które następnie są wydalane przez krew i limfę z organizmu.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, jednak trwałe zmiany uzyskuje się po serii zabiegów. Ich ilość zależna jest od ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Odstęp pomiędzy sesjami powinien wynosić do 6 tygodni. Utrata centymetrów może być trwała dzięki utrzymaniu zdrowego trybu życia, stosowaniu odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

Po zabiegu, w miejscu działania aparatury pojawia się zaczerwienienie, które znika w ciągu kilku godzin po sesji zabiegowej. Sporadycznie może pojawić się siniak, który wchłonie się w kilka dni. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy, zimno odczuwane jest miejscowo i nie stanowi problemu.

Wskazówki po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, gdyż komórki tłuszczowe muszą zostać wydalone z organizmu. Podczas jednego zabiegu można miejscowo zredukować tkankę tłuszczową do 40%.

Przeciwwskazania m.in.:

  • ciąża i laktacja
  •  padaczka
  • rozrusznik serca
  • choroba Reynaud
  • zaburzenia pracy wątroby
  • miejscowe stany zapalne, otwarte rany