Rewitalizacja warg sromowych nićmi Aptos

Rewitalizacja warg sromowych większych jest zabiegiem stosowanym dla poprawy wyglądu okolic intymnych, ale też ochrony pozostałych narządów. Zbyt małe wargi sromowe większe nie chronią wystarczająco wejścia do pochwy, warg sromowych mniejszych i przedsionka pochwy. W efekcie mogą pojawiać się stany zapalne i urazy miejsc intymnych.

Rewitalizacja warg sromowych większych w Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała ma też za zadanie poprawę estetyki miejsc intymnych. Z biegiem czasu skóra traci elastyczność, zmniejsza się napięcie. Zmienia się też struktura skóry w intymnych częściach ciała. Skóra staje się bardziej wiotka, mniej nawilżona, produkcja kolagenu spowalnia. Zmiany w wyglądzie okolic intymnych może być przyczyną spadku samooceny i jakości życia seksualnego. Ginekologia estetyczna oferuje rozwiązanie, mało inwazyjną metodę leczenia i zmiany objętości warg sromowych z wykorzystaniem nici Aptos.

 

Jak działają nici Aptos?

Nici Aptos to biowchłanialne włókna, które zawierają naturalny kwas polimlekowy oraz kwas hialuronowy. Kwas polimlekowy od lat wykorzystuje się w medycynie do tworzenia nici chirurgicznych, dlatego rewitalizacja warg sromowych większych z pomocą nici Aptos to bezpieczna metoda na odmłodzenie i rewitalizację. Po zabiegu nićmi Aptos otrzymujemy efekt liftingu i spowolnienie procesów starzenia, widocznych również w przypadku okolic intymnych.

Sprawdź też ofertę Jakubowska Esthetic w Bielsku-Białej na rewitalizację warg sromowych kwasem hialuronowym.

 

Wskazania do zabiegu nićmi ginekologicznymi Aptos

Dla kogo jest wskazany zabieg odmłodzenia i rewitalizacji warg sromowych większych? Wskazania do zabiegu:

 • spadek elastyczności warg sromowych większych,
 • wiotkość skóry warg sromowych,
 • spadek objętości skóry w miejscach intymnych,
 • spadek komfortu życia seksualnego,
 • regularnie otarcia mechaniczne warg sromowych,
 • częste infekcje intymne,
 • suchość okolic miejsc intymnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na konsultację w naszym gabinecie w Bielsku-Białej – lekarz ginekologii estetycznej odpowie na wszystkie Twoje pytania.

 

Efekty rewitalizacji warg sromowych większych

Zabieg rewitalizacji warg sromowych nićmi Aptos przynosi efekty od razu po wykonaniu procedury:

 • poprawa jakości życia i komfortu życia seksualnego,
 • nawilżenie okolic intymnych,
 • zwiększenie elastyczności i sprężystości warg sromowych,
 • zwiększenie objętości warg sromowych.

Zastosowanie nici Aptos w zabiegu daje efekt zwiększenia objętości warg sromowych przy jednoczesnym zachowaniu sprężystości dla lepszego wyglądu okolic intymnych, pochwy i krocza.

 

Przebieg terapii

Zabieg rewitalizacji skóry warg sromowych większych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Procedura trwa kilkanaście minut. Lekarz dokonuje wyboru modelu nici, który zależy od struktury skóry i wielkości obszaru, który poddawany jest zabiegowi.

Poznaj cenę rewitalizacji warg sromowych nićmi Aptos w naszym cenniku zabiegów ginekologii estetycznej.

 

Zalecenia pozabiegowe

Jak wygląda kwestia zaleceń pozabiegowych? W ciągu 2 tygodni po zabiegu należy powstrzymać się od uprawiania sportu, współżycia, spożywania alkoholu, kąpieli w wannie, korzystania z basenu i sauny. Przez pierwsze 24 godziny należy stosować zimne kompresy, a przez kilka dni po zabiegu stosować płyny antyseptyczne do odkażania okolic poddanych zabiegowi. Najlepiej też unikać masażu, zabiegów rozgrzewających, zabiegów laserem lub ultradźwiękami. Lekarz ginekologii estetycznej Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała udzieli wszelkich niezbędnych informacji na temat postępowania po zabiegu.

 

Rewitalizacja miejsc intymnych – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu ginekologii estetycznej jest wystąpienie infekcji lub stanów zapalnych:

 • infekcje okolic intymnych,
 • krwawienie miesiączkowe,
 • stany zapalne okolic intymnych,
 • ciąża.