Lipofilling Pure Graft – przeszczep tłuszczu

Pure Graft jest nowoczesną technologią, która pozwala na odessanie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej za dużo i wykorzystanie tej tkanki jako wypełniacza. Właśnie tę odseparowaną tkankę nazywa się Pure Graft – sprawdza się nie tylko jako wypełniacz, ale także ma wszystkie cechy eliksiru młodości dzięki pozyskanym wraz z tłuszczem komórkom macierzystym. Ich obecność powoduje, że skóra jest cały czas stymulowana do odtwarzania własnej struktury. Dzięki przeszczepowi tłuszczu możemy poprawić lub odbudować kształt ciała w najbardziej naturalny sposób.

 

Przeszczep tłuszczu metodą Pure Graft – wskazania do lipofillingu

Lipofilling, czyli przeszczep tłuszczu, jest zabiegiem, który łączy kilka korzyści w jednym. Przede wszystkim za pomocą zabiegu liposukcji pacjent może pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc. Część osób mimo zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, ma trudności w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Przy prawidłowej masie ciała można bowiem obserwować dysproporcje – tkanka tłuszczowa u niektórych odkłada się głównie na brzuchu lub na udach. W takim przypadku zabieg Pure Graft będzie doskonałą metodą, by wyrównać dysproporcje – pobrana tkanka tłuszczowa z problematycznych miejsc zostanie przeszczepiona w inne miejsca, dzięki czemu zostaną one uwypuklone. Czasami więc pacjentki decydują się na zabieg przeszczepu tłuszczu Pue Graft, by podkreślić pośladki czy piersi, a przy okazji pozbywają się niechcianych boczków, innym zaś przypadkiem jest zabieg wykonywany celem pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a przy okazji za pomocą pobranego tłuszczu, wyrównane zostają proporcje sylwetki.

Ponadto dzięki zawartym w tkance tłuszczowej komórkom macierzystym ADSC, przeszczep tłuszczu jest również zabiegiem anti-aging. Komórki macierzyste znajdujące się w tłuszczu mają znakomite zdolności różnicowania się w inne komórki, między innymi w komórki skóry. Ponadto czynniki wzrostu w komórkach macierzystych wykazują właściwości przeciwzapalne oraz regeneracyjne. Oznacza to, że przeszczep tłuszczu pozwala nie tylko wypełnić ubytki lub uwypuklić wybrane partie ciała (lipofilling), ale także je odmłodzić. Stan skóry po Pure Graft widocznie ulega poprawie – skóra staje się bardziej promienna, jędrniejsza, poprawie ulega koloryt skóry, redukcji ulegają zmarszczki i przebarwienia skóry.

 

Lipofilling Pure Graft – wskazania do przeszczepu tłuszczu:

 • fałdy, bruzdy i zmarszczki
 • utrata jędrności skóry
 • lifting wolumetryczny w przypadku ubytku tkanki – m.in. po chorobach, wypadkach przy opadających policzkach
 • powiększanie pośladków i biustu
 • modelowanie – m.in. brody, policzków, łydek
 • redukcja blizn
 • lipodystrofia – czyli utrata tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała, np. dłoni
 • cienie pod oczami
 • utrata jędrności biustu po karmieniu piersią lub w wyniku starzenia się
 • dolina łez
 • starzenie się skóry w miejscach problematycznych – np. na dłoniach
 • opadające policzki

 

Przeszczep tłuszczu Pure Graft – zalety lipofillingu

 • pobudzenie komórek skóry do wzmożenia procesów naprawczych i przeciwzapalnych
 • naturalny efekt wypełnienia
 • zdrowa, pełna blasku i świeżości skóra
 • nieograniczony dostęp do materiału wypełniającego – własnej tkanki tłuszczowej
 • brak ryzyka odrzutu.

 

Pure Graft – efekty przeszczepu tłuszczu

Efektem zabiegu jest wypełnienie bruzd i zmarszczek, trwała korekta blizn zanikowych oraz lifting objętościowy piersi i twarzy. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast i w niemal niezmienionej formie utrzymują się przez kilka lat, 75% przeszczepionych komórek tłuszczowych zostaje w miejscu przeszczepu przez 7-12 lat.

Przeszczepiony tłuszcz utrzymuje się w miejscu podania, nie przemieszcza się, dzięki czemu lekarz ma możliwość nadania dokładnie takich kształtów wybranej partii ciała, na jakiej zależy pacjentowi. Fakt, że tłuszcz pozostaje w jednym miejscu sprawia, że również efekty anty-aging zabiegu są precyzyjne – komórki macierzyste działają w miejscu podania, skupiając się na uszkodzonych komórkach skóry i stanach zapalnych w miejscu ich podania.

Zaletą modelowania sylwetki metodą Pure Graft jest pochodzenie produktu od pacjenta, dzięki czemu ryzyko uczuleń czy odrzucenia przeszczepu spada niemalże do zera. Ponadto zabieg Pure Graft jest nieinwazyjny, pozwala na szybki powrót do życia zawodowego i osobistego.

 

Zabieg Pure Graft – przebieg terapii

Zabieg Pure Graft jest całkowicie bezpieczny i sterylny, ponieważ odbywa się w układzie zamkniętym i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu eliminowane są uszkodzone i stare komórki, a pozyskiwane są najlepszej jakości komórki tłuszczowe oraz niezwykle pożądane komórki macierzyste. Pobrana tkanka tłuszczowa filtrowana jest przez system błon, które oczyszczają tłuszcz zarówno z uszkodzonych komórek tłuszczowych, jak i komórek krwi. Jednocześnie uzyskany preparat nie jest oczyszczony z drogocennych komórek macierzystych ADSC, które zawierają dużą ilość wydajnych czynników wzrostu. Metoda Pure Graft jest efektywna, szybka i tania, pozwala więc cieszyć się efektami przeszczepu tłuszczu coraz liczniejszej grupie pacjentów.

Pozyskany materiał na życzenie klienta można wykorzystać jako wypełnienie ust, pośladków lub biustu. Pobyt w gabinecie trwa kilkadziesiąt minut. Zabieg odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji. Pacjent niemal od razu po zabiegu opuszcza klinikę.

 

Pure Graft – zalecenia po przeszczepie tłuszczu

Zarówno pobieranie tłuszczu od pacjenta, jak i podawanie autologicznego preparatu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Miejsce pobierania tkanki tłuszczowej mogą być obolałe i obrzęknięte do kilku godzin po zabiegu, natomiast miejsce przeszczepu tłuszczu może boleć i być obrzęknięte do 48 godzin po zabiegu. Nie jest to jednak ból, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zaleca się jednak unikanie wysiłku fizycznego przez 7 dni od zabiegu oraz ekspozycji na słońce i promienie UV co najmniej przez 2 tygodnie od zabiegu. Wychodząc na zewnątrz należy stosować kremy z filtrem SPF 50.

 

Przeszczep tkanki tłuszczowej – przeciwwskazania do zabiegu Pure Graft

Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, nawet te najmniej inwazyjne, posiadają przeciwwskazania do ich wykonywania. Przeciwwskazaniami do przeszczepu tłuszczu Pure Graft są:

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry – np. opryszczka
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych – np. aspiryny
 • nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi
 • zakrzepica
 • aktywne infekcje
 • ciąża i laktacja

 

Lipofilling Pure Graft zamiast liposukcji!

Jeszcze jakiś czas temu zabiegiem, który pozwalał pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, była liposukcja. Aktualnie usunięcie tłuszczu z problematycznych partii ciała jest jedynie wstępem do bardziej zaawansowanego i znacznie efektywniejszego zabiegu, jakim jest lipofilling metodą Pure Graft. Połączenie odessania tłuszczu z zaaplikowaniem go w inne partie ciała, by nadać im atrakcyjniejszego wyglądu pozwala uzyskać kształty, o jakich marzą kobiety od lat. A jest to tylko część zalet, jakie oferuje zabieg Pure Graft!

 

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Komórki macierzyste od dziesięcioleci wykorzystywane są w medycynie. Pobierane ze szpiku kostnego ratują życie ludzi chorych na różne choroby onkologiczne, miedzy innymi na białaczkę czy niektóre typy chłoniaków. Komórki macierzyste zaczęto także wykorzystywać w innych dziedzinach medycyny. Szczególną popularność zdobyły w ortopedii, gdzie komórki macierzyste pozwalają leczyć wiele lżejszych i cięższych schorzeń. Stosowane są w leczeniu kontuzji i chorób zwyrodnieniowych. Wielu pacjentom zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych pozwalają uniknąć lub znacznie odwlec w czasie zabiegi wszczepienia endoprotez. Są też skutecznym wsparciem dla sportowców, również tych uprawiających sporty ciężarowe (między innymi ciężką atletykę, czyli podnoszenie ciężarów).

Moc komórek macierzystych nie uszła także uwadze kosmetologom i lekarzom medycyny estetycznej, którzy w pierwszej kolejności sięgnęli po komórki macierzyste z osocza, a następnie z fibryny bogatopłytkowej. Przeszczepianie takich komórek macierzystych przynosi wymierne efekty, jednak nie mogą one się równać przeszczepowi komórek macierzystych ADSC, czyli komórek macierzystych, które znajdują się w tkance tłuszczowej.

Komórki macierzyste ADSC cechują się wyjątkowymi właściwościami. Od komórek macierzystych z osocza i fibryny bogatopłytkowej różnią się znacznie większymi zdolnościami do różnicowania się, zawartością czynnikami wzrostu, a także innymi parametrami, które decydują o skuteczności zabiegu Pure Graft i innych terapiach komórkami macierzystymi.

 

Pure Graft – moc komórek macierzystych ADSC w zabiegach odmładzających

Komórki macierzyste, jakie znajdują się tkance tłuszczowej, należą do komórek mezenchymalnych – komórek MCSs. Spośród innych komórek macierzystych wyróżnia je to, że mają zdolność różnicowania się, a więc „przekształcania” w wiele innych rodzajów komórek – komórki macierzyste pobrane z tłuszczu mogą zróżnicować się do komórek kości, tkanki chrzęstnej, mięśni i skóry. Dzięki temu podane w wybrane przez lekarza miejsce, „naprawiają” szkody w skórze, w mięśniach, stawach, kościach.

Dla lekarzy medycyny estetycznej najważniejszym jest fakt, że komórki ADSC różnicują się w komórki skórki, zajmując miejsce uszkodzonych i martwych komórek, niezdolnych do produkcji kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego. Ponadto komórki mezenchymalne działają przeciwzapalnie, redukując część stanów zapalnych i naprawiając te komórki skóry, które będą w stanie spełniać swoje najważniejsze zadania.

W procesie regeneracji istotną rolę odgrywa również fakt, że wraz z komórkami macierzystymi przeszczepiane są drobne naczynia krwionośne (podścieliska), dzięki którym zdecydowana większość komórek jest aktywowana i może efektywnie włączać się w procesy odbudowy skóry. Te najważniejsze cechy mezenchmylanych komórek macierzystych sprawiają, że po przeszczepie tłuszczu skóra odzyskuje blask i elastyczność, zachodzi redukcja zmarszczek i przebarwień. Jednak autologiczny preparat uzyskiwany metodą Pure Graft ma jeszcze inne, ważne właściwości, pozwalające kształtować sylwetkę.

 

Lipofilling Pure Graft – wypełnienie tłuszczem piersi i pośladków

Przeszczepiona tkanka tłuszczowa zostaje na swoim miejscu – nie przemieszcza się i nie rozpuszcza. Dzięki temu przeszczepiając tłuszcz, lekarz ma możliwość ukształtować inne części ciała. Przeszczep tłuszczu metodą Pure Graft często stosowany jest celem powiększenia piersi i pośladków. Oprócz zmiany rozmiaru możliwe jest także (a nawet przede wszystkim) wymodelowaniu biustu i pośladków. Podniesienie ich, zaokrąglenie jest pożądanym efektem zabiegu Pure Graft. Możliwe jest także kształtowanie za pomocą przeszczepianego tłuszczu łydek, ramion i innych partii ciała.

Pure Graft wykorzystuje się także celem podnoszenia zapadających się policzków czy skóry na dłoniach. Na zabieg ten decydują się więc osoby, którym trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała i zbudować kształtne mięśnie pośladkowe. Ponadto przeszczep tłuszczu Pure Graft jest ratunkiem dla kobiet, które urodziły i karmiły piersią, w wyniku czego ucierpiał biust. Utrata jędrności i pięknych kształtów zdarza się także po schudnięciu – tracąc nadmierne kilogramy, można pozbawić się kobiecych kształtów.

Lipofilling Pure Graft łączy zalety zabiegów anti-aging, zabiegów wypełniających i liposukcji. Jest mało inwazyjny, a zatem bezpieczny i niezwykle skuteczny. Ponadto jest sposobem rozwiązania wielu problemów – jego uniwersalność przyciąga kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Zabieg Pure Graft polecamy wszystkim, którym zależy na pozbyciu się niechcianej tkanki tłuszczowej i uzupełnieniu jej w innych partiach ciała, a także na poprawie jakości skóry – jej odmłodzeniu, wygładzeniu i uelastycznieniu. Zapraszamy do Kliniki Jakubowska Esthetic na zabieg Pure Graft!