Jak wygląda laserowy peeling węglowy na twarz?

Cieszący się ogromną popularnością peeling węglowy to zabieg laserowy polegający na nałożeniu na skórę koloidalnej zawiesiny węgla, a następnie naświetlaniu jej promieniem laserowym. Ponieważ najczęściej jest to laserowy peeling węglowy na twarz i dekolt jednocześnie, specyfik nakładany jest właśnie na te części ciała. Całość trwa do godziny. Dla lepszego efektu peeling węglowy warto powtórzyć od trzech do pięciu razy w regularnych odstępach czasowych – z przerwami wynoszącymi od dwóch do czterech tygodni.

Laserowy peeling węglowy poleca się osobom w każdym wieku i z dowolną kondycją skóry. Ponieważ nie uszkadza tkanek ani nie podrażnia, jest całkowicie bezpieczny. Łączy się z masażem twarzy, dzięki czemu mięśnie zostają zrelaksowane, odprężone.

 

Laserowy peeling węglowy – efekty

Nowoczesny laserowy peeling węglowy daje efekty natychmiast po wykonaniu zabiegu. Poprawia kondycję i koloryt skóry. Przywraca jej młodzieńczy blask i świeżość. Poza tym laserowy peeling węglowy daje efekty takie jak zwężone pory, ograniczona produkcja sebum, poprawa napięcia i jędrności skóry, rozświetlenie cery, pobudzenie procesów regeneracyjnych.

Peeling węglowy na blizny sprawdza się też w przypadku zaskórników, krostek, grudek, drobnych zmarszczek. Rozjaśnia przebarwienia, oczyszcza zatkane pory. Znacząco redukuje zaczerwienienia występujące przy trądzikowych stanach zapalnych.

 

Laserowy peeling węglowy – przed i po zabiegu

Ponieważ peeling węglowy laserowy jest bezbolesny i nieinwazyjny, nie wymaga skomplikowanej rekonwalescencji. Wykonuje się go bez znieczulenia i szybko – do godziny. Po zakończeniu zabiegu można wrócić do pracy czy ćwiczeń na siłowni. Jest idealny dla osób o niskiej tolerancji na ból.

Wykonując peeling węglowy, po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne i używać kremów z filtrem. W indywidualnych, wyjątkowych przypadkach stosując laserowy peeling węglowy, dodatkowe zalecenia otrzymają Państwo od specjalisty.

 

Dla kogo jest peeling węglowy laserowy?

Cykliczny laserowy peeling węglowy to propozycja dla osób, które chcą zlikwidować drobne zmarszczki, poprawić elastyczność skóry, wyrównać koloryt cery, pozbyć się przebarwień, naprawić fotouszkodzenia, pozbyć się zaskórników, krost i grudek, skurczyć pory. Peeling węglowy nadaje zmęczonej twarzy świeży, odmłodzony, odświeżony charakter.

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania, laserowy peeling węglowy w ciąży ani podczas laktacji nie powinien być wykonywany. Nie należy robić go w trakcie infekcji wirusowej bądź bakteryjnej, stanów zapalnych skóry, po nadmiernym opalaniu. Wykluczające są choroby takie jak bielactwo, epilepsja, nowotwory. O innych schorzeniach należy powiadomić specjalistę przed wykonaniem peelingu węglowego laserowego.