Na czym polega peeling fenolowy?
Peeling fenolowy to rewelacyjny zabieg medycyny estetycznej umożliwiający pozbycie się niedoskonałości skóry. Nowoczesny peeling fenolowy pozwala uporać się z oznakami fotostarzenia dojrzałej skóry, głębokimi bliznami po trądziku i zmarszczkami pojawiającymi się z biegiem lat.
W trakcie zabiegu na twarz nałożony zostaje preparat złuszczający naskórek aż do warstwy rozrodczej. Peeling fenolowy stymuluje odbudowę skóry poprzez wzrost kolagenu i włókien elastycznych. Zawiera fenol w stężeniu 15% lub 30%.
Peeling fenolowy – efekty
Zabieg peelingu fenolowego zalicza się do grupy peelingów głębokich, chemicznych. Działa intensywnie, dzięki czemu uważany jest za jeden z najsilniejszych, docierających najgłębiej. Dogłębne złuszczenie, które zapewnia peeling fenolowy, możliwe jest dzięki połączeniu składników chemicznych i roślinnych. W efekcie twarz zostaje odmłodzona w naturalny sposób – złuszczanie stymuluje odbudowę warstw skórnych.
Peeling fenolowy przynosi efekty w postaci bardziej napiętej, jędrnej, naturalnej i odmłodzonej skóry. Zmarszczki zostają spłycone bądź znikają zupełnie. Napięcie skóry jest porównywalne do rezultatu liftingu twarzy. Znikają przebarwienia i blizny potrądzikowe.
Peeling fenolowy – po zabiegu
Choć bezpieczny i bezbolesny, peeling fenolowy może powodować dyskomfort w związku ze złuszczającym się naskórkiem do sześciu dni po zabiegu. Czasem obserwuje się zaczerwienienie skóry – w zależności od jej kondycji oraz indywidualnych predyspozycji organizmu.
Po zabiegu peelingu fenolowego należy stosować preparaty ochronne z wysokimi filtrami UV – przez co najmniej dwa miesiące. Jeżeli to możliwe, warto całkowicie wystrzegać się ekspozycji na słońce. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na peeling fenolowy jesienią lub zimą, kiedy naturalne warunki pogodowe sprzyjają unikaniu promieni słonecznych.
Dla kogo jest peeling fenolowy?
Peeling fenolowy to zabieg dla osób, które nie chcą oglądać oznak starzenia się swojej skóry. Z zabiegu mogą skorzystać kobiety i mężczyźni borykający się z przebarwieniami skóry twarzy, znamionami naskórkowymi, zaburzeniami pigmentacji skóry, głębokimi zmarszczkami, bliznami po trądziku, osłabioną kondycją skóry. Ponadto peeling fenolowy pomoże poprawić koloryt twarzy i sprawdzi się jako element profilaktyki antystarzeniowej.
Przeciwwskazania do wykonania peelingu fenolowego to m.in. alergie skórne, ciąża i laktacja, opryszczka, infekcje bakteryjne i wirusowe. O innych schorzeniach należy poinformować specjalistę podczas konsultacji przed zabiegiem.