Operacja stulejki

Operacja usunięcia stulejki jest to prosty zabieg chirurgiczny, który jest wykonywany przez urologa. Stulejka to schorzenie, które nie dotyczy tylko chłopców. Cierpią z jej powodu także mężczyźni w różnym wieku. Problem polega na zwężeniu napletka, co powoduje dolegliwości bólowe przy ściąganiu go z żołędzi. Jej przyczynami mogą być między innymi: kwestie wrodzone, choroba cukrzycowa lub zła higiena i powstałe w jej wyniku stany zapalne. Operacyjne leczenie stulejki pozwala pozbyć się problemu. Zaufaj specjalistom Jakubowska Esthetic!

 

Co to jest stulejka i jak ją leczyć?

Stulejka to schorzenie wrodzone albo nabyte, które polega na zwężeniu napletka, które uniemożliwia albo utrudnia jego zsunięcie z żołędzi penisa w stanie spoczynku i we wzwodzie. Problem dotyczy zarówno dorosłych mężczyzn, jak i chłopców w każdym wieku. W przypadku dzieci leczenie stulejki stosuje się, jeżeli pacjent ma już 3 lata, a napletek nie daje się zsunąć z żołędzi penisa. W przypadku dorosłych mężczyzn plastyka napletka jest zalecana, jeżeli stulejka powoduje ból lub dyskomfort psychiczny. Wielu mężczyzn przez lata ignoruje stulejkę, która w niektórych przypadkach może prowadzić do powikłań. Warto więc skorzystać z wizyty u lekarza urologa i poddać się leczeniu stulejki. Stulejka, czyli zwężenie napletka, wymaga leczenia, jeżeli pacjent skarży się na dolegliwości bólowe, kiedy oddawanie moczu sprawia trudność albo kiedy pojawiają się problemy ze współżyciem seksualnym spowodowane bólem.

 

Wskazania do leczenia stulejki

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu leczenia stulejki są:

  • dolegliwości bólowe
  • dyskomfort fizyczny i psychiczny
  • powracające stany zapalne prącia i zakażenia bakteryjne
  • nieprzyjemny zapach związany z trudnościami z zachowaniem prawidłowej higieny
  • trudności we współżyciu
  • kłopoty w oddawaniu moczu

Nieleczona stulejka może być powodem problemów seksualnych oraz problemów zdrowotnych Pacjenta i jego partnerki.

 

Operacja stulejki – korzyści z zabiegu i efekty

Zaletą wykonania zabiegu jest zlikwidowanie dolegliwości bólowych, wyeliminowanie stanów zapalnych prącia, poprawa jakości życia seksualnego. W wyniku leczenia pacjent odzyskuje komfort codziennego życia, narząd funkcjonuje prawidłowo, a ból znika.

Podczas zabiegu lekarz wykonuje tzw. plastykę napletka, w wyniku której Pacjent może swobodnie ściągać skórę z żołędzia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Zwykle jest to zabieg jednorazowy,  gojenie trwa około 4 tygodni. W przypadku mężczyzn, u których problem jest mniejszy, leczenie polega na niewielkiej korekcji przez lekarza, w wyniku której napletek w całości przykrywa żołądź. Obrzezanie, czyli całkowite usunięcie napletka, jest zabiegiem, po którym zarówno w stanie wzwodu i spoczynku ma miejsce odkrycie żołędzi prącia.

 

Przebieg terapii leczenia stulejki

Zabieg trwa ok. 60 minut i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje podłużne nacięcia wzdłuż osi prącia, a następnie skóra jest odpowiednio formowana i szyta. Tym samym chirurg poszerza ujście otworu napletka. W zależności od stopnia zaawansowania stulejki mowa o zabiegu, jakim jest plastyka napletka albo obrzezanie.

 

Plastyka napletka – przeciwwskazania i skutki uboczne

Niektóre schorzenia i przyjmowane leki mogą być przeszkodą w wykonaniu zabiegu. Warto o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Niepożądane czasowe skutki uboczne mogą pojawić się bezpośrednio po zabiegu w postaci lekkiego obrzęku i zaczerwienienia.

Warto wiedzieć:

Panowie po zabiegu powinni unikać współżycia seksualnego przez okres około 4 tygodni.

Chcesz poznać cenę usunięcia stulejki? Zapoznaj się z cennikiem zabiegów urologicznych.