Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który polega na mechanicznym ścieraniu kilku warstw naskórka, docierając do głębszych warstw skóry. Skutkiem zabiegu jest pobudzenie skóry do wytwarzania nowych komórek i eliminacja problemów skórnych, które wystąpiły na powierzchni. Mikrodermabrazja może być wykonywana na każdej partii ciała, ale najczęściej wykonywana jest na twarzy. Jest ona najbardziej narażona na działanie czynników środowiskowych.Z zabiegów mikrodermabrazji korzysta wiele osób, a to dlatego, że ten nieinwazyjny mikropeeling widocznie poprawia wygląd i kondycję skóry, usuwając niedoskonałości, drobne zmarszczki, blizny czy przebarwienia.

 

Na czym to polega?

Co to jest mikrodermabrazja i na czym polega? To metoda mechanicznego złuszczania naskórka z wykorzystaniem strumienia mikrokryształków – kryształków diamentu, korundu lub strumienia wody. Zabieg mikrodermabrazji w Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała to zabieg, który polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą korundu, soli fizjologicznej czy głowic diamentowych. Stopień ścierania i złuszczania naskórka jest zależny od zastosowanej metody, ale też zastosowanego czasu oddziaływania substancji na skórę. Mikrodermabrazja złuszcza, wygładza i oczyszcza skórę twarzy, dając widoczne efekty eliminacji zanieczyszczeń i poprawy kolorytu skóry. Skutecznie pozwala wyeliminować niedoskonałości, takie jak trądzik, blizny, przebarwienia, zmarszczki czy rozstępy na ciele.

 

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Kiedy wykonać zabieg mikrodermabrazji? Mikrodermabrazja w gabinetach kosmetycznych wykonywana jest jako wsparcie walki z wielu różnymi problemami skórnymi, dlatego jest tak uniwersalna. Złuszczanie warstwy rogowej naskórka ma zastosowanie w wielu problemach skóry, bo daje wiele efektów leczniczych. Dla kogo mikrodermabrazja jest szczególnie wskazana?

 • skóra z problemami (trądzik, zaskórniaki, rozszerzone pory, blizny, przebarwienia)
 • skóra z pierwszymi oznakami starzenia
 • nieprawidłowości w rogowaceniu się naskórka

Dla kogo mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja daje widoczne efekty na twarzy z trądzikiem, bliznami czy płytkimi zmarszczkami, ale sprawdza się też po prostu jako przygotowanie do kolejnego zabiegu. Mikrodermabrazję stosuje się przed zabiegiem z kwasem hialuronowym czy innymi substancjami aktywnymi, których wchłanialność jest zwiększona po wykonaniu mikropeelingu.

Różne rodzaje mikrodermabrazji stosuje się u osób z cerą wrażliwą, alergiczną i naczynkową – u kobiet i mężczyzn. Mikrodermabrazja może być też wykonywana u kobiet w ciąży i u osób młodych, poniżej 25 roku życia.

 

Mikrodermabrazja – efekty

Jakie efekty można osiągnąć po zabiegu mikrodermabrazji w Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała? To jeden z tych zabiegów kosmetycznych, które można wykonać jednorazowo, ale regularne przeprowadzanie zabiegu najczęściej przynosi  bardzo zadowalające efekty. Zaletą wykonywania mikrodermabrazji jest stopniowe złuszczanie skóry bez ryzyka podrażnień i reakcji alergicznych. Jakie są efekty mikrodermabrazji?

 • oczyszczone i odblokowane pory
 • zmniejszone zaskórniki i redukcja trądziku
 • pobudzenie produkcji kolagenu
 • poprawa ukrwienia skóry
 • zmniejszona widoczność blizn i przebarwień
 • poprawa kolorytu i elastyczności skóry
 • zmniejszona widoczność płytkich zmarszczek
 • poprawa wchłanialności składników aktywnych z kosmetyków
 • gładka i elastyczna skóra

Mikrodermabrazja daje efekt odmłodzonej i rozświetlonej skóry twarzy. Skóra ma zmniejszone skłonności do łojotoku, trądziku i zaskórników. Widoczna jest regeneracja skóry, która jest wyraźnie wzmocniona i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Zabieg przygotowuje tez skórę do innych zabiegów kosmetycznych w gabinetach dzięki zwiększonej skłonności skóry do wchłaniania składników aktywnych kosmetyków i preparatów. Mikropeeling przygotowuje też skórę do zabiegów medycyny estetycznej, jest polecany przed wykonywaniem zabiegów z użyciem lasera, kwasów lub fal radiowych.

Kiedy zobaczysz efekty mikrodermabrazji?

Kiedy widoczne są rezultaty wykonywania mikrodermabrazji? Efekty są widoczne już po pierwszym z zabiegów, ale jeżeli zmagasz się z większymi niedoskonałościami na skórze twarzy, zabieg mikrodermabrazji warto powtórzyć. Konkretną ilość zabiegów mikrodermabrazji dobierze lekarz na podstawie konsultacji. Zalecana liczba zabiegów w serii zależy od rodzaju problemów skórnych, z jakimi zmaga się pacjent i reakcji skóry na mikrodermabrazję. Kilka zabiegów w serii przynosi oczekiwane efekty i widoczne odżywienie skóry. Skontaktuj się z nami, umów się na konsultację w gabinecie Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała i wypróbuj.

 

Przebieg terapii

Skóra przed zabiegiem musi być czysta. Przed przystąpieniem do procesu mikropeelingu konieczne jest więc odpowiednie przygotowanie skóry. Mikrodermabrazja wykonywana jest po demakijażu, peelingu i dezynfekcji twarzy. Skóra jest oczyszczana z resztek kosmetyków, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Dopiero tak przygotowana może zostać poddana zabiegowi.

Do skóry jest przykładana głowica urządzenia, która delikatnie ją zasysa, aby dokładnie oczyścić dany fragment i zetrzeć naskórek. Głowica urządzenia do mikrodermabrazji ma końcówkę próżniową, przy której pomocy ścierany naskórek wraz z kryształkami są zasysane. Zastosowanie głowicy podczas zabiegu pozwala na lekkie uniesienie poddawanego zabiegowi fragmentu skóry, dzięki czemu peeling jest dokładniejszy.

Lekarz kontroluje głębokość oczyszczania i moc strumienia kryształków. Większe kryształki to bardziej intensywne ścieranie naskórka, mniejsze zaś są bardziej delikatne, idealne dla cer wrażliwych i naczynkowych. Ścieranie wierzchniej warstwy skóry odbywa się równomiernie, w ten sposób unika się ryzyka powstania blizn. Po zabiegu nakładana jest nawilżająca skórę odżywcza maska i krem. Oczyszczona i pobudzona po mikrodermabrazji skóra lepiej chłonie składniki z kosmetyków, dlatego efekt rozświetlenia, nawilżenia i regeneracji skóry będzie jeszcze lepszy. Zabieg kończy relaksujący masaż twarzy. Sam zabieg jest bezbolesny i może być stosowany u każdego, kto chce osiągnąć efekt rozświetlonej, odżywionej cery.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 • zakażenie grzybiczne, wirusowe bądź bakteryjne
 • zmiany nowotworowe skóry
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • posiadanie cery naczynkowej ze skłonnością do ich pękania.

Mikrodermabrazja jest wskazana dla osób w każdym wieku, jako że odpowiada na problemy zarówno skóry dojrzałej, jak i skóry osób młodszych. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji dotyczą osób z łuszczycą czy trądzikiem różowatym, ale nie zaleca się jej wykonywania również u pacjentów, u których występują nowotwory skóry. Mikrodermabrazję należy odłożyć na inny termin, jeśli pacjent bezpośrednio przed zabiegiem przebywał długo na słońcu lub mrozie.

 

Mikrodermabrazja – cena

Ile kosztuje mikrodermabrazja w gabinecie kosmetycznym? Cena pojedynczego zabiegu mikrodermabrazji zależy od partii ciała, na której jest on wykonywany. Mikrodermabrazja skóry twarzy, którą najczęściej wykonuje się u pacjentek, ma niższą cenę niż mikrodermabrazja wykonywana na skórze nóg czy pleców. Koszt pojedynczego zabiegu to 150 złotych do 250 złotych. Aby poznać dokładne koszty mikrodermabrazji, skorzystaj z naszego cennika zabiegów dermatologii estetycznej.