Mezoterapia – cellulit

Mezoterapia to metoda, która polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych w skórę w celu poprawy jej kondycji. Zabieg ma na celu odwrócenie niekorzystnych zmian i spowolnienie ich powstawania. Wykonywany jest w przypadku występowania cellulitu na każdym poziomie zaawansowania, a także w przypadku osób, którym przeszkadza zwiotczała skóra. Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów na cellulit, który pozwoli pozbyć się problemu pomarańczowej skórki. Umów się na konsultację w Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała i zobacz efekty zabiegu antycellulitowego.

 

Wskazania do zabiegu

Cellulit to nic innego jak zaburzenie w budowie tkanki podskórnej, które powodują zmiany w wyglądzie skóry, strukturą przypominające skórkę pomarańczową. Te charakterystyczne zagłębienia na skórze dotykają osób w każdym wieku i pojawiają się na różnych częściach ciała. Zabieg mezoterapii igłowej polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji odżywczych i regenerujących poprzez ostrzykiwanie. W ten sposób stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, cellulit jest zmniejszony, a wygląd skóry ulega poprawie.

Na jakie problemy skórne wskazana jest mezoterapia igłowa?

 • cellulit na udach
 • cellulit na pośladkach
 • cellulit na brzuchu
 • rozstępy skórne

 

Zabieg mezoterapii igłowej – zalety

Mezoterapia igłowa na cellulit to zabieg odżywczy, który przynosi efekty i zapewnia regenerację skóry, a trwa zaledwie kilkanaście minut. Czas trwania zabiegu jest krótki, a dodatkowo sam proces jest bezbolesny dla pacjenta – w przypadku większej wrażliwości na ból podajemy krem znieczulający. Dodatkową zaletą zabiegów jest brak konieczności rekonwalescencji. Pacjent może bez zwłoki powrócić do normalnych czynności. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu można uzyskać efekt całkowitego wygładzenia skóry bądź zmniejszenia widoczności jej nierówności. Mezoterapia igłowa to zabieg, który przynosi długotrwałe i szybkie efekty, jest mało inwazyjny i bezpieczny – doświadczony lekarz dobiera do Twoich potrzeb dawkę wstrzykiwanego preparatu.

 

Znieczulenie – czy mezoterapia boli?

Czy zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny? Nakłucia wykonywane podczas zabiegu mezoterapii igłowej na cellulit są mało bolesne. Zabieg polega na aplikacji specjalnego preparatu przy użyciu cienkiej igły. Osobom o niskim progu bólu polecany jest krem znieczulający, ale zasadniczo nakłucia są praktycznie bezbolesne. Po zakończeniu zabiegu na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i drobne siniaki, które powstają w momencie, kiedy igła trafi w naczynie krwionośne. Reakcje skórne znikają po kilku godzinach lub kilku dniach.

 

Efekty w leczeniu cellulitu

Mezoterapia cellulitu daje natychmiastowy efekt w postaci znaczącej poprawy elastyczności i jędrności skóry oraz jej  rozświetlenia. Przy dłuższej terapii zabieg przywraca gładkość i gęstość skóry. To skuteczny zabieg, który długotrwale poprawia wygląd skóry. Jakie są efekty mezoterapii na cellulit?

 • Przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych
 • Przywrócenie jędrności skóry dzięki odbudowie kolagenu i elastyny
 • Poprawa mikrokrążenia
 • Szybka stymulacja regeneracji skóry i odżywienie skóry
 • Widoczne wygładzenie powierzchni skóry, redukcja nierówności i guzków

Cellulit, który został wykryty we wczesnej fazie rozwoju można skutecznie zniwelować. W przypadku dużych, zaawansowanych zmian proces zmniejsza cellulit i poprawia wygląd skóry z cellulitem. Wszystko to dlatego, że mezoterapia igłowa na cellulit pobudza naturalne procesy metaboliczne tkanki tłuszczowej i intensywnie regeneruje i odżywia skórę. Przekonaj się sama, jak działa na cellulit mezoterapia – z Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała.

Jak długo utrzymuje się efekt mezoterapii cellulitu? W połączeniu z właściwą dietą, aktywnością fizyczną i nawodnieniem organizmu, rezultaty są widoczne nawet przez rok.

 

Przebieg mezoterapii – jak działa mezoterapia na cellulit?

Do wybranych miejsc z pomarańczową skórką podskórnie podawany jest preparat stymulujący rozpad tkanki tłuszczowej. Preparat aplikowany jest za pomocą cienkiej igły. Po zabiegu wykonywany jest masaż, który pozwala równomiernie rozprowadzić zawarte w preparacie składniki. W ten sposób ich działanie może utrzymać się nawet do miesiąca po zabiegu. Zabieg mezoterapii można wykonywać na każdym poziomie zaawansowania cellulitu na udach, pośladkach czy biodrach. Preparaty podawane są metodą bezpośredniej iniekcji w  wybrane miejsce na skórze z pomocą igły (w odstępach co 0,5-1,5 cm), dzięki czemu substancje lecznicze mogą działać nawet w głębokich warstwach skóry.

 

Mezoterapia igłowa na cellulit – 3 fazy kuracji

Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, najlepiej wykonać kilka serii zabiegów mezoterapii igłowej. Zabiegi mezoterapii w Bielsku-Białej w Jakubowska Esthetic wykonujemy w trzech fazach.

 • Terapia intensywna – 3 zabiegi w odstępach czasowych 10-14 dni
 • Pielęgnacja – zabieg co miesiąc przez 3 miesiące
 • Podtrzymanie efektów – zabieg co 6 miesięcy

Dokładny plan kuracji i ilość zabiegów dobierze lekarz, aby uzyskać optymalne rezultaty. Chcesz poznać ceny mezoterapii igłowej? Sprawdź nasz cennik dermatologii estetycznej.

 

Zalecenia pozabiegowe

Jakie są wskazania pozabiegowe? Kiedy minie uczucie dyskomfortu poleca się wykonanie kilku zabiegów o właściwościach drenujących – masaż bądź drenaż limfatyczny. Pomogą one wydalić zniszczone komórki tłuszczowe z organizmu. Zaleca się także regularne naświetlania lampą Smartlux (LED).

Ważne jest, by odpowiednio zabezpieczać miejsca po wkłuciach, nie wolno zrywać powstałych strupków. Należy zwiększyć także troskę o higienę, unikać basenu, sauny i jacuzzi. Warto pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach aż do momentu zagojenia. W przypadku wyjścia na słońce, warto zaaplikować krem z filtrem przeciwsłonecznym i nie opalać skóry – ani na świeżym powietrzu, ani na solarium. Przez około tydzień należy zrezygnować z depilacji, korzystania z sauny czy peelingów mechanicznych.

 

Zabieg mezoterapii igłowej na cellulit – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku każdego innego procesu kosmetycznego, istnieją konkretne przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii. Kiedy nie należy wykonywać mezoterapii na cellulit? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii przeciwko cellulitowi?

 • ciąża i laktacja
 • choroby nowotworowe
 • choroby tarczycy
 • niewyrównana cukrzyca
 • alergia na składniki preparatu
 • stany zapalne skóry – trądzik, opryszczka
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych – np. aspiryna

 

Niepożądane, krótkotrwałe skutki uboczne mezoterapii

 • Sporadycznie może dojść do reakcji alergicznej, która objawia się rumieniem, jego ustąpienie następuje po kilku minutach, czasem kilku godzinach; WAŻNE: należy poinformować lekarza o wszystkich występujących uczuleniach, aby wykluczyć reakcję alergiczną na którykolwiek ze składników preparatu;
 • Siniaki i krwiaki – prawdopodobieństwo ich wystąpienia wzrasta, jeśli przed zabiegiem stosuje się leki przeciwzakrzepowe.

W Jakubowska Esthetic Bielsko-Biała mamy wiele lat doświadczenia w terapii cellulitu. Wykorzystujemy nowoczesne urządzenia i najnowsze metody regeneracji komórek tłuszczu, co pozwala nam na uzyskanie optymalnych rezultatów. W przypadku problemu, jakim jest cellulit, warto działać szybko – we wczesnym i średnim stadium problemu mezoterapia skutecznie hamuje rozwój celluitu i wygładza powstałe dotychczas zmiany. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację.