Na czym polega liposukcja podbródka?

Liposukcja drugiego podbródka jest zabiegiem trwającym około godziny. W naszym gabinecie wykonuje się ją w bezpiecznym znieczuleniu miejscowym. Polega na wykonaniu drobnych nacięć na skórze – najczęściej na podbródku i przy uszach. Kolejny krok to odsysanie podbródka z nadmiaru tłuszczu, które przeprowadza się za pomocą specjalnej kaniuli (igły ssącej).

Po liposukcji podbródka na szyję nakładana jest opaska elastyczno-uciskowa. Służy z jednej strony wymodelowaniu ciała, z drugiej złagodzeniu i przyspieszeniu procesu gojenia.

 

Liposukcja podbródka – efekty zabiegu

Standardowa liposukcja podbródka pozwala na wymodelowanie podbródka w taki sposób, że między twarzą a szyją zarysowuje się wyraźna, estetyczna linia. Bezpośrednio przekłada się ona na atrakcyjny kształt twarzy – naturalny owal. W efekcie liposukcji podbródek zostaje wysmuklony, a niechciana „druga broda” znika.

Warto wiedzieć, że odsysanie podbródka skutkuje zebraniem tkanki tłuszczowej, którą można wykorzystać do ujędrnienia i wymodelowania innej części ciała.

 

Liposukcja podbródka – rekonwalescencja

Mimo iż liposukcja podbródka jest zabiegiem szybkim i łatwym, rekonwalescencja wymaga zachowania pewnych środków ostrożności. Ponieważ po zabiegu występują siniaki i obrzęk, warto wziąć wolne lub pracę zdalną na około tydzień, w przypadku niektórych osób dwa. Po tym czasie można wrócić do regularnej pracy. Z kolei na powrót na siłownię warto poczekać dłużej – miesiąc. Wtedy też widać pełne efekty liposukcji podbródka.

Przez pierwszy tydzień po liposukcji podbródka nosi się opaskę uciskową. Dzięki niej obrzęk zostanie zminimalizowany, a skóra po odsysaniu podbródka dopasuje się do smuklejszej szyi. Warto też pamiętać o trzymaniu głowy prosto, w lekkim uniesieniu.

 

Dla kogo jest liposukcja podbródka?

Liposukcja drugiego podbródka kierowana jest do osób borykających się z nadwagą, ale nie tylko. Z zabiegu mogą skorzystać również osoby z prawidłową wagą, lecz mające tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy. Uwaga jednak! Liposukcja podbródka nie jest metodą redukcji masy ciała. Może za to zostać potraktowana jako motywacja do walki z nadwagą bądź otyłością.

Przeciwwskazaniami do wykonania liposukcji drugiego podbródka są: ciąża i laktacja, infekcje, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieunormowana cukrzyca, stany zapalne skóry, niewydolność nerek bądź wątroby, choroby: serca, autoimmunologiczne, nowotworowe. O innych schorzeniach należy poinformować specjalistę przed zapisaniem się na liposukcję podbródka.