Soft-lifting kwasem hialuronowym – hydrobalans

Osoby pragnące odmłodzić skórę twarzy, dekoltu czy dłoni mogą zdecydować się na soft-lifting. Co to jest za metoda i czym się różni od klasycznego liftingu? Podczas gdy ten drugi kojarzy się ze znaczną ingerencją w ciało i użyciem skalpela, soft-lifting kwasem hialuronowym przeprowadza się za pomocą strzykawki z cieniutką igłą, wypełnionej preparatem zawierającym kwas hialuronowy. Ponieważ środek aktywny preparatu – sam kwas hialuronowy – to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, soft-lifting jest bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani odrzuceń. Na dodatek zabieg trwa krótko, efekty pojawiają się natychmiast, a pacjent nie musi poddawać się rekonwalescencji.

 

Soft-lifting – efekty po zabiegu

Wykorzystywany podczas zabiegu kwas hialuronowy powoduje efekt soft-lift, a więc „miękkiego liftingu”. Substancja wypełnia ubytki w tkance skóry, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek, napięcie skóry, wymodelowanie rysów twarzy, zarysowanie kości policzkowych, wypełnienie warg, regenerację ran, złagodzenie blizn, ujędrnienie skóry oraz jej podniesienie (jak wskazuje nazwa: soft-LIFT). Ponadto soft-lifting kwasem hialuronowym odżywia skórę.

Warto zaznaczyć, że soft-lifting jest zabiegiem, który daje efekty od razu. Skóra jest nawilżona, elastyczna i napięta. Kwas hialuronowy odmładza ją od wewnątrz, czego efektem jest naturalny i zdrowy blask. Uwaga! Zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach trzech bądź czterech tygodni. Taki cykl terapii soft-liftingowej można wykonywać co sześć miesięcy w celu utrzymania trwałych efektów.

 

Hydrobalans – zabieg na twarz

Soft-lifting można spotkać również pod nazwą hydrobalans. Zabieg na twarz bowiem nie tylko poprawia wygląd skóry, ale także korzystnie wpływa na jej jakość, stan zdrowia. Robi to poprzez nawilżenie i nawodnienie, czyli zaprowadzenie hydrobalansu – równowagi nawodnienia. W efekcie skóra, która wraz z upływem lat – w naturalnym procesie starzenia – zwiotczała, utraciła jędrność i zmarszczyła się, odżywa od środka, młodnieje. Zarówno efekty zewnętrzne (ładny wygląd), jak i wewnętrzne (stan zdrowia – nawodnienie) utrzymują się przez długi czas – nawet dwanaście miesięcy.

Siła hydrobalansu polega na tym, że zastosowany kwas hialuronowy tworzy pod skórą siatkę uniemożliwiającą tworzenie się zmarszczek, a jednocześnie pozwala modelować owal twarzy. Po wniknięciu w skórę kwas hialuronowy długotrwale nawilża skórę, a także pobudza komórki odpowiadające za produkcję nowego kolagenu.

 

Jak przebiega soft-lifting kwasem hialuronowym?

By uzyskać efekt soft-lift, wystarczy umówić się na szybki, nieinwazyjny, bezpieczny zabieg w naszym gabinecie. Dla większości osób jest bezbolesny, natomiast pacjenci z wrażliwą skórą mogą otrzymać znieczulenie miejscowe preferowaną metodą, np. w postaci kremu znieczulającego soft-liftingowany fragment ciała.

Sam hydrobalans – zabieg na twarz, dekolt czy dłonie – polega na wprowadzeniu w skórę kwasu hialuronowego za pomocą cienkich, tępo zakończonych mikrokaniul. Dzięki temu soft-lifting nie pozostawia na skórze żadnych śladów, obrzęków, zasinienia ani zaczerwieniania. Wykorzystanie kaniul gwarantuje, że nie dojdzie do uszkodzenia nerwów i naczyń.

Po soft-liftingu kwasem hialuronowym nie trzeba nosić opatrunku, brać wolnego w pracy, a tym bardziej zostawać pod obserwacją lekarza. Możecie Państwo od razu wrócić do swoich zajęć zawodowych i prywatnych. Jednocześnie przez okres dwóch tygodni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i korzystania z solarium lub sauny.

 

Soft-lifting ust i innych części ciała – wskazania

Jako metoda bezpieczna i szybka, soft-lifting kwasem hialuronowym dostępny jest dla każdej dorosłej osoby, bez względu na konkretny wiek czy płeć. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są chociażby suchość i szorstkość skóry, zmiany naczyniowo-barwnikowe, wiotkość skóry, rozszerzone pory, zmarszczki, rogowacenie, zmiany wsteczne, uszkodzenie sprężyste macierzy pozakomórkowej skóry. Szczegóły soft-liftingu omawia się na konsultacji z lekarzem – serdecznie zapraszamy na wizytę.

 

Soft-lifting kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do przeprowadzenia soft-liftingu pokrywają się z przeciwwskazaniami do wykonywania innych zabiegów z kwasem hialuronowym. Są to laktacja i ciąża, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych. Na hydrobalans nie należy umawiać się podczas stanów zapalnych skóry, np. trądziku czy opryszczki.