Mezoterapia kwasem hialuronowym Juvéderm Volite

Juvéderm Volite to innowacyjny preparat do mezoterapii opartej na wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Produkowany jest przez znaną firmę farmaceutyczną Allergan i wchodzi w skład serii preparatów Juvederm Vol. Inne popularne środki z tej grupy to chociażby Juvederm Voluma, Juvederm Volux. W naszym gabinecie wykorzystujemy preparat żelowy Juvéderm Volite, w którym zastosowano unikalną, nowoczesną technologię Vycross. Po zabiegu skóra jest wygładzona, nawilżona i elastyczna.

 

Mezoterapia Juvéderm Volite – efekty

Na mezoterapię z wykorzystaniem preparatu żelowego Juvéderm Volite mogą umówić się kobiety i mężczyźni w dowolnym wieku (dorośli). Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu kwasem hialuronowym są m.in. drobne zmarszczki, sucha i matowa skóra, starzenie skóry, utrata jędrności bądź elastyczności. Środki z serii Juvéderm Vol można stosować na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, a także innych częściach ciała.

Efekty mezoterapii preparatem Juvéderm Volite to zniwelowanie drobnych zmarszczek i bruzd, podniesienie kącików ust i poprawa konturu warg, podniesie skóry twarzy i jej ujędrnienie, poprawa gładkości, zarysowanie policzków, linii żuchwy i brody, przywrócenie młodego wyglądu skóry, a także jej głębokie nawilżenie. Warto podkreślić, że środek Juvéderm Volite działa zarówno na zmarszczki powstałe pod wpływem wieku, jak i mimiczne.

 

Jak szybko widać efekty mezoterapii Juvéderm Volite i na jak długo zostają?

Co szczególnie ważne i korzystne, efekty mezoterapii kwasem hialuronowym Juvéderm Volite widać już po pierwszym zabiegu. Aby cieszyć się najlepszym i długim rezultatem, warto zapisać się na serię takich zabiegów – liczbę powtórzeń ustala się indywidualnie podczas pierwszego spotkania z terapeutą. Ostateczne efekty preparatu Juvéderm Volite utrzymują się nawet przez 9 miesięcy. Po tym czasie mezoterapię można powtórzyć.

 

Jak wygląda zabieg kwasem hialuronowym Juvéderm Volite?

Mezoterapię środkiem z grupy Juvéderm Vol poprzedza konsultacja ze specjalistą, podczas której oceniany jest stan skóry i sprawdzane są ewentualne przeciwwskazania. Każdy pacjent otrzymuje indywidualnie przypisany cykl z liczbą powtórzeń i optymalnymi przerwami pomiędzy zabiegami (zazwyczaj proponuje się 1 lub 2 zabiegi w roku).

Na życzenie osoby poddawanej zabiegowi tuż przed zaaplikowaniem kwasu hialuronowego na wybrany fragment skóry może zostać nałożony krem znieczulający. Jest to jednak wskazane tylko w przypadku pacjentów o szczególnie wrażliwej skórze. Sam preparat Juvéderm Volite bowiem zawiera lidokainę, która ma działanie znieczulające i łagodzi dyskomfort. Zabieg jest bezbolesny.

Mezoterapia preparatem Juvéderm Volite polega na wprowadzeniu 2 ml środka w głąb skóry na wybranym obszarze: twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach bądź innym. Zabieg trwa krótko, a tuż po pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Zdarza się jednak, że w miejscu podania preparatu pojawiają się niewielkie siniaki, obrzęk, zaczerwienienie, tkliwość lub bolesność. To normalne skutki uboczne, które miną samoistnie po kilku dniach.

 

Przeciwwskazania do użycia preparatów Juvéderm Vol

Preparatów z kwasem hialuronowym z grupy Juvéderm Vol nie powinno się stosować u osób:

  • będących w ciąży lub okresie laktacji,
  • cierpiących na zaawansowaną cukrzycę,
  • chorujących na nowotwory lub stosujących chemioterapię,
  • borykających się z infekcjami skórnymi o różnym podłożu,
  • mających opryszczkę, trądzik lub inne chorobowe zmiany skórne,
  • mających czasowe uszkodzenie skóry,
  • regularnie stosujących leki obniżające krzepliwość krwi.

Inne przeciwwskazania i uwagi omawia się indywidualnie. Zapraszamy do umówienia się na pierwszą wizytę. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego bądź mailowego, jeśli mają Państwo pytanie o zabieg lub preparat Juvéderm Volite.