Hydroksyapatyt wapnia – zabieg

Zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia to propozycja dla osób, które chcą poprawić wygląd twarzy, m.in. zredukować zmarszczki, odmłodzić skórę, skorygować kształt. Dodatkowo hydroksyapatyt wapnia stosuje się do korekty wyglądu innych części ciała, chociażby szyi, dekoltu czy dłoni. Warto rozważyć zabieg, ponieważ opiera się na minerale bezpiecznym dla ciała i występującym w nim naturalnie – hydroksyapatyt wapnia znajduje się w kościach i zębach. W medycynie estetycznej stosowany jest jako wypełniacz fałd i ubytków skórnych. Zabieg umożliwia naturalną i długotrwałą korekcję fałd nosowo-wargowych, policzków, krawędzi żuchwy czy odmłodzenie dłoni.

 

Hydroksyapatyt wapnia – efekty

Efekty zabiegu z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia to m.in. redukcja zmarszczek, poprawa objętości skóry, złagodzenie lub usunięcie blizn potrądzikowych, odmłodzenie dłoni lub całych rąk, korekta: policzków, krawędzi żuchwy i fałd nosowo-wargowych, eliminacja fałdy podbródkowej i bruzd bródkowych, wypełnienie ubytków tkanek. Zabieg jest szybki i w większości przypadków jest bezbolesny, a także w pełni bezpieczny.

Hydroksyapatyt wapnia daje efekty natychmiasto­we, naturalne i długotrwałe. Stymulacja skóry do produkcji własnego kolagenu ma miejsce w miarę wchłaniania się nośnika żelowego. Należy jednak pamiętać, że widoczne rezultaty zabiegu zależą od wieku, rodzaju skóry, gospodarki metabolicznej, a także stylu życia. Proces przebiega indywidualnie. U większości pacjentów wizualne efekty podania hydroksyapatytu wapnia utrzymują się przez 18 miesięcy.

 

Hydroksyapatyt wapnia – przebieg zabiegu

Zabieg obejmujący podanie hydroksyapatytu wapnia zazwyczaj nie wymaga znieczulenia, choć czasem – gdy pacjent ma niski próg bólu – podaje się znieczulenie miejscowo. Preparat z hydroksyapatytem wapnia wstrzykiwany jest do tkanki podskórnej, gdzie jego cząsteczki mają utworzyć rusztowanie na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Dzięki tej podstawie skóra jest stymulowana do produkcji i wzrostu włókien kolagenowych.

 

Hydroksyapatyt wapnia – przeciwwskazania

Do podstawowych przeciwwskazań przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia należą:

  • ciąża i okres laktacji,
  • aktywne choroby autoimmunologiczne,
  • stany zapalne i rumieniowe,
  • infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • choroby nowotworowe,
  • cukrzyca.

Dodatkowo zabieg z hydroksyapatytem wapnia odradzamy osobom zażywającym leki rozrzedzające krew i mającym alergie na preparat z tym środkiem.

Koszty zabiegów można poznać tutaj: hydroksyapatyt wapnia – cena. Zapraszamy!