Chirurgia estetyczna & chirurgia kosmetyczna

Chirurgia estetyczna to jeden z popularnych zakresów usług kosmetycznych dostępnych w salonach medycyny estetycznej. Znaleźć ją można także w naszym gabinecie Jakubowska Esthetic w Bielsku-Białej. Chirurgia kosmetyczna stanowi alternatywę wobec zabiegów niechirurgicznych, czyli opartych na wykorzystaniu metod takich jak naświetlanie laserem, używanie fali radiowej czy cieplnej, podawanie substancji – np. kwasu hialuronowego – za pomocą igły. Czym wyróżnia się chirurgia estetyczna na tle wymienionych alternatyw?

 

Chirurgia estetyczna – zalety

W potocznym postrzeganiu wadą chirurgii kosmetycznej jest fakt, iż wymaga ingerencji w ciało przy użyciu skalpela. Warto jednak spojrzeć na tę kwestię szerzej, z perspektywy osiąganych efektów. Podczas gdy zabiegi kwasem hialuronowym czy niechirurgiczny lifting powiek są trwałe jedynie czasowo, chirurgia estetyczna przynosi rezultat stały, dzięki czemu zabiegu nie trzeba powtarzać ani za pół roku, ani nawet za dziesięć lat. Nowym wyglądem można się cieszyć niemal od razu, jak tylko zejdą ślady pooperacyjne typu opuchlizna czy zaczerwienienie, a szwy zostaną zdjęte. Ma to miejsce do dwóch tygodni od wykonania zabiegu. Jeżeli pozostają blizny, zazwyczaj znajdują się w miejscach niewidocznych (np. za uszami w przypadku korekty uszu) lub są ledwo zauważalne (np. na powiekach w przypadku usuwania nadmiaru tkanki – blefaroplastyki).

Opis zabiegów chirurgii estetycznej wykonywanych w gabinecie chirurgii kosmetycznej Jakubowska Esthetic znajduje się na osobnej podstronie. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

 

Chirurgia kosmetyczna – zabiegi w gabinecie Jakubowska Esthetic

W naszym gabinecie medycyny estetycznej można umówić się na zabiegi chirurgii estetycznej m.in. w celu poprawy wyglądu uszu lub powiek. Zapraszamy osoby, które chcą poprawić kształt bądź budowę jednego lub obu uszu, przywrócić dawny wygląd ucha/uszu po wypadku, wymodelować małżowinę albo uporać się z odstającymi uszami. Co ważne, chirurgia estetyczna jest dla wszystkich osób, bez względu na wiek i płeć. Ryzyko powikłań w przypadku korekcji uszu jest niewielkie, natomiast efekty – spektakularne.

Zapraszamy również takie osoby, które ze względów estetycznych bądź z uwagi na wskazania medyczne chcą się pozbyć nadmiaru skóry z powiek górnych bądź dolnych. Zazwyczaj na zabieg chirurgii kosmetycznej powiek decydują się osoby starsze, u których skóra zwiotczała pod wpływem wieku, lecz nie jest to zasadą – przyjmujemy każdego, dla kogo korekta jest ważna, i to z dowolnego powodu. Informacje o kosztach znajdują się tutaj: chirurgia estetyczna – ceny.